Doevakantie voor denkers aan de kust 21 zeeland Vandalisme De krant 6 weken voor 18 euro! PZC WD en CDA: geen onomkeerbare besluiten over marinierskazerne vrijdag 6 juli 2012 'Steeds meer toeristen zijn op zoek naar zingeving tijdens hun vakantie. Ze willen niet alleen ontspannen en beleven, maar ook dingen leren en nuttig bezig zijn' Diana Korteweg Maris, Nationale Hogeschool voor Toerisme en Verkeer (NHTV) Anja de Groene is één van de vijf initiatiefnemers van de Zomeracademie Zeeland. foto Lex de Meester Het mooiste moment: is dat als je iets krijgt waar je lang naar uitge keken hebt? Of juist nét daarvoor, als je van top tot teen in blijde verwachting bent, en zéker weet dat het nü komen gaat? Dat laatste, denk ik. Mijn zoon was in elk geval in een opperbeste stemming, op de laat ste dag voor de zomervakantie. Weliswaar was een paar weken er voor zijn fiets gestolen op het door vandalisme geteisterde schoolplein, maar nu stond toch maar mooi die lange vakantie voor de deur. Toch wachtte er, toen ik hem na werktijd op kwam halen, een heel verdrietig jongetje op mij. Gebo gen schouders. Neergeslagen ogen. Wat was hier aan de hand? Was soms het feest niet doorgegaan, dat die middag bij wijze van voor proefje op de vakantie gevierd zou worden? Had de juf hem aan zijn oor getrokken? Een vriendje hem een loer gedraaid? „Ze hebben mijn fiets teruggevon- COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon' (adjunct) aikroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E; redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties Familieberichten: Kleintjes: den", deelde hij mistroostig mee. „In de bosjes." Nu zag ik het ook. De fiets was te rug. En hoe. De banden waren lekgestoken. De remkabels kapotgetrokken. De bel platgestampt. Het stuur losgeramd. De verlichting weggeslagen. Een wrak was het Wat heel jam mer was, want ik had hem willen geven aan iemand die zelf niet ge noeg centjes had voor een nieu we. Ut sleepte het karkas de auto in en reed naar de fietsenmaker, die in de computer keek. „Nog geen twee jaar geleden gekocht voor 279 euro", las hij voor. Hij keek naar de fiets en constateerde: „To tal loss." Verslagen gingen we naar huis. Gek is dat. Die diefstal was tot daar aan toe. Maar bij deze confro- tatie met pure vernielzucht en on geremde agressie, werd het koud om mijn hart. De zomervakantie is begonnen en vandalen hebben vrij spel rond de school. Benieuwd wat er straks nog van over is. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda Abonnementsprijzen Maand 27.50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro €80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Zeeland zet in op 'denkva- kanties': de Zomeracademie Zeeland is opgericht en de Roosevelt Academy in Mid delburg wil meer zomercur sussen houden. door Cornelleke Blok en Sharon van Oost Steeds meer mensen wil len in hun zomervakan tie meer doen dan alleen zwemmen en zonnen. Vijf Middelburgers heb ben de Zomeracademie Zeeland opgericht om in te spelen op die trend: ze gaan 'denkvakanties' or ganiseren voor toeristen, Zeeuwen en professionals. De eerste activiteit van de Zomer academie is het symposium De stad en authenticiteit, eind augus tus. Deelnemers volgen colleges over kunst, architectuur en filoso fie, maar krijgen ook volop kans om de kunstmanifestatie Facade en het Zeeland Nazomer Festival te bezoeken. Volgens Anja de Groene, één van de initiatiefnemers van de Zomer academie, is Zeeland dé plek voor dit soort zomercursussen. „Er is hier veel ruimte om je heen, en daarmee ook in je hoofd." Het symposium is nog maar een begin. „We zijn van plan om het aantal cursussen snel uit te bouwen." De initiatiefnemers denken aan studiedagen, symposia en bijscho- lingsprogramma's. „We richten ons op mensen die op zoek zijn naar geestelijke verrijking tijdens hun vakantie. Of het aanslaat, we ten we niet, maar als we tijdens het eerste symposium een goed ge vulde filmzaal op de Abdij heb ben, zijn we tevreden." De Roosevelt Academy in Middel burg biedt al enkele jaren zomer cursussen aan. De afgelopen jaren zijn er masterclasses voor rechters gehouden en volgende week is er een cursus global justice, waar der DEN HAAG - WD en CDA in de Tweede Kamer willen dat minister Hans Hillen (Defensie) geen on omkeerbare beslissingen neemt over de plannen om de mariniers kazerne te verhuizen van Doorn naar Vlissingen. De partijen dienden donderdag avond een motie in. Ze vinden dat de exploitatiekosten van een nieu we kazerne in Zeeland niet hoger mogen zijn dan die van een reno vatie in Doorn. Minister Hillen zei tig (internationale) studenten aan deelnemen. De RA werkt ook sa men met filmfestival Film by the Sea in Vlissingen: juristen volgen in september een cursus in Middel burg en bezoeken 's avonds het fes tival, dat dit jaar een uitgebreid programmaonderdeel Film Recht heeft. Vanaf volgend jaar zomer wil de RA aanhaken bij het uitgebreide zomercur susprogramma van de Universiteit Utrecht. Onder de noemer 'cam pus by the sea' wil de RA de hele zomer allerlei cursussen aanbie den. „De onderwerpen van de cur sussen zouden te maken moeten hebben met Zeeland", zegt dean Barbara Oomen. Ze zit vol ideeën. „Denk bijvoor beeld aan een tweeweekse cursus, waarbij cursisten de ene week dui ken en de andere week bijge schoold worden op het gebied van maritieme biologie, biobased eco nomy of de Oosterscheldekreeft. We denken ook aan cursussen over voedsel en regionale identi daarnaar te streven en de motie te zien als aanmoediging van zijn be leid. -D66 diende twee moties in. De partij wil dat Hillen geen juridi sche en financieel onomkeerbare stappen neemt. Ook wil ze dat hij de kosten vergelijkt van drie scena rio's: verhuizing naar Zeeland, uit breiding van Doorn en uitbreiding Doorn en Den Helder. Hillen wees dat af „Dat vertraagt mijn plan." Stemming was na sluiting van de krant. teit. Cursisten gaan naar de schor ren om zeekraal te plukken." De Zomeracademie en de RA slui ten aan bij één van de belangrijk ste toeristische trends van de laat ste tijd, zegt projectmanager Diana Korteweg Maris van de Nationale Hogeschool voor Toerisme en Ver keer (NHTV) in Breda. „Steeds meer toeristen zijn op zoek naar zingeving tijdens hun va kantie. Ze willen niet alleen ont spannen en dingen beleven, maar ook dingen leren en nuttig bezig zijn. Vakantiegangers volgen bij voorbeeld een kookcursus, of een cursus op het gebied van spirituali teit, om na de vakantie niet weer in de oude tredmolen terecht te ko men. Anderen doen vrijwilligers werk. Daar halen ze nieuwe ener gie uit." Het eerste symposium 'De stad en au thenticiteit' van de Zomeracademie Zeeland vindt plaats op zaterdag 25 en zondag 26 augustus, in de filmzaal van de Abdij in Middelburg. Aanmelden en meer informatie via de website www.zo- meracademiezeeland.nl. iI0KS^i£5£JIfiS2S5S55Si!5SRK3SSS2(6fiZ^a51S«H^aSSS! OPEN HUIS Tientallen kerken in Zeeland houden in de zomer huis. Zie lijst kerkbezichti- ging op www.pzc.nl/monnikenwerk STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,85 per kwartaal <na28> D ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf. (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Telefoonnummer Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. RekeningnummerHandtekening De PZC gaal rorgvuldlgom met persoonsgegevens. 055- 5388 000 088-0139 999 0900- 6743 836

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2