Meer aandacht herdenking oorlog *2^» i vè Veerse beelden ingepakt Middelburg houdt enquête over wegen zwemmen tussen de haaien WALCHEREN V almanak Fatsoen ■ÉÊs&ÊÊ 3ANS VRIJDAG 6 juli 2012 21 PZC 'Onbekend maakt onbemind' Onrust over extra 22 bijdrage zorg 22 en 23 f-ï" "S R Vlissingen richt herdenkingsgebied in bij groene boulevard en Oranjemolen door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen gaat meer aandacht besteden aan de herden king van de Tweede Wereldoorlog. Bij de groene boulevard en de Oranjemolen wordt een 'herde- kingsgebied' ingericht waarin ook de verhalen van mensen over de oorlog en de bevrijding een promi nente plek krijgen. Het gemeentebestuur heeft beslo ten het gebied anders te gaan in richten. Zo wordt bekeken of het landingsmonument verplaatst kan worden naar een plek dichtbij de Oranjemolen. Het moet ook aan de waterkant van de dijk komen, om de relatie met de Westerschel- de te benadrukken. Een plek bij de Oranjemolen maakt het monu ment ook zichtbaarder dan de hui dige locatie aan de Commando- weg. Het monument staat nu his torisch overigens wel op de juiste plek: daar lag immers in 1944 de Slijkhaven, waar de geallieerden aan land kwamen voor de bevrij ding van Vlissingen. Als het landingsmonument weg is van de Commandoweg, kan daar een parkeerplaats komen voor mensen die het herdenkingsge bied, de binnenstad en het Schel- dekwartier willen bezoeken, aldus het college van B en W. Verder wil de gemeente onderzoeken hoe de Oranjemolen beter gebruikt kan worden. Voor de molen zit ook een bunker die door de Duitsers werd gebruikt en die door de Stich ting Bunkerbehoud beheerd en opengesteld wordt. Volgens een woordvoerster van de gemeente wordt in het herden kingsgebied aandacht besteed aan de drie betrokkenen in de oorlog: de bezetters, de bevrijders en de burgers. Behalve een fysieke herin richting van het gebied wordt na melijk ook geprobeerd op de ver halen van Vlissingen over het le ven in de oorlog een plek te geven in het herdenkingsgebied. Die in houdelijke aanvulling is een taak die het maritiem Muzeeum op zich heeft genomen. In het najaar zijn de schetsen klaar en wordt duidelijk hoe het herden kingsgebied eruit komt te zien. veere - Wolfert van Borsele en zijn zes companen op de gevel van het stadhuis van Veere zijn don derdagmorgen ingepakt in een net. De zandstenen beelden wer den begin jaren dertig geplaatst ter vervanging van de originele, maar inmiddels heeft de tijd des tijds de werken van Oswald Wenckebach danig aangetast. Oren, vingers of neuzen van de da mes en heren die ooit over het stadje regeerden, dreigen af te brokkelen. Om voorbijgangers te beschermen zijn de netten aange bracht. Na de zomer worden de beelden van het stadhuis gehaald. Het is de bedoeling dat ze worden hersteld als onderdeel van de tota le restauratie van het vijftien- de-eeuwse bouwwerk. De totale restauratie is begroot op een kleine miljoen euro. De restau ratie van de beelden gaat naar schatting 200.000 euro kosten. De gemeente heeft dat geld nog niet bijeen, maar hoopt volgend jaar voldoende subsidie verkregen te hebben. www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel ifriTn-ippriTnir" middelburg - De gemeente Mid delburg houdt onder haar inwo ners een enquête over wegenon- derhoud. Via de website van de ge meente en formulieren in het Stadskantoor en wijkondersteu- ningspunten worden de inwoners gevraagd wat ze vinden van de on- derhoudstoestand van de straten en wegen. De opmerkingen wor den 'waar mogelijk' gebruikt bij het opstellen van een wegenonder houdsplan. De gemeente benadrukt dat 'het onderzoek zich beperkt tot de on- derhoüdstoestand van de verhar dingen, met andere woorden: wat vindt u van de kwaliteit, vlakheid, loop- en rijcomfort van het straat werk. Het gaat dus niet over bij voorbeeld verkeersdoorstroming, bereikbaarheid, verkeersborden, verkeersveiligheid, openbare ver lichting.' De ongeveer twintig vragen in de enquête zijn algemeen gesteld. 'Wat vindt u van de onderhouds- toestand van de volgende wegty- pen?' is een vraag. En: 'Kunt u een voorbeeld noemen van een goede en van een slechte weg?' Of: 'Aan welke schade(s) ergert u zich het meest?' Bij sommige vragen kan steeds een score van 1 tot 10 wor den gegeven; andere vragen zijn open. ie«»9»e>eo9»9a«9 Tip? redactie@pzc.nl De omschakeling op een nieuw com putersysteem is niet helemaal geruis loos verlopen in het Zierikzeese kan toor. 'Wij gaan migreren naar een nieuw systeem' stond er in een vro lijk geschreven mailtje van de haas. Met enkele muisklikken en vooral de handleiding goed volgen zou dat geen problemen opleveren. Maar, zo als dat zo vaak gaat met nieuwe ap paratuur, viel dat in de praktijk toch een beetje tegen. Ondanks het ge duld van de helpdesk werd het zelfs de meest fatsoenlijke collega's te veel en vielen er onwelvoeglijke woorden. „Ik geloof dat niet alleen mijn com puter is gemigreerd maar ook mijn fatsoen", mopperde de anders zo keu rige vrouw. "Meet the Sharks!" bij Deltapark Neeltje Jans tijdens het zwemmen met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer informatie op www.neeltjejans.nl DELTAPARK UCL.1 JC/,N

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21