Pensioen in 2013 intact Nog één opslag en dan... toch verlies Zeeland zet in op denkvakanties Armstrong verder in het nauw FZC RALUCA OLARU jlR0U/7> EMTE VRIJDAG 6 juli 2012 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren I Wisselvallig, 254e jaargang nr. 158 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,01 I 21' Kamp: geen daling door hogere rekenrente DEN HAAG - Het grootste deel van de pensioenen hoeft volgend jaar niet te worden verlaagd. Minister Henk Kamp van Sociale Zaken geeft pensioenfondsen in septem ber toestemming om met een ho gere rente te rekenen, waardoor de dekkingsgraden van de fondsen stijgen. De verhoging komt in navolging van De Nederlandsche Bank, die verzekeraars toestemming heeft ge geven met een rente van 4,2 pro cent over veertig jaar te rekenen. Pensioenfondsen hanteren over het algemeen dezelfde rekenrente als verzekeraars, zegt de woord voerder van Kamp. Sociale Zaken wacht echter op een rentebesluit van Brussel. De Pensioenfederatie, de belangen organisatie van pensioenfondsen, noemt het schrappen van de pen sioenkorting veel te voorbarig. Veel pensioenfondsen zullen ook bij een hogere rekenrente genood zaakt zijn pensioenen te korten, stelt de federatie. De economische situatie is zo slecht, dat kortingen bij veel fondsen niet alleen gehand haafd moeten blijven, maar zelfs uitgesmeerd moeten worden over meer jaren om de latere uitkering nog behapbaar te houden voor ge pensioneerden, zegt de federatie. Economen zien weinig in een ho gere rekenrente, vanwege het risi co dat het met zich meebrengt. Theo Koeken, pensioendeskundi- ge en hoogleraar Risicomanage ment, noemt de voorgenomen ho gere rekenrente 'crimineel' en 'on verantwoord'. „De reële rente ligt op dit moment tussen de 2,0 en 2,5 procent. Een rekenrente van 4,2 procent over veertig jaar is ir reëel en jezelf rijk rekenen. Het geld is er domweg niet, dus de ge pensioneerden van nu leggen een enorme rekening neer bij de toe komstige generaties. Als pensioen kortingen keer op keer worden uit gesteld, ontploft het systeem een keer." MIDDELBURG - Zeeland zet meer in op 'denkvakanties'. De Zomeraca- demie Zeeland, die onlangs is op gericht, wil cursussen, symposia en bijscholingsprogramma's hou den voor Zeeuwen, toeristen en professionals. De Roosevelt Academy in Middel burg houdt al zomercursusseri, maar wil het aantal volgend jaar uitbreiden tot een 'campus by the sea', samen met de Universiteit Utrecht. pagina 2 en 3: even intellectueel bij tanken aan de Zeeuwse kust pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Bij de stand van 6-2, 6-5 en voordeel in haar opslagbeurt serveerde Angelique van der Meet voor de wedstrijd. De 21-jarige speelster uit 's-Heer Abtskerke verzilverde de matchbal echter niet en zag de Roemeense Raluca Olaru, haar tegenstandster in de eerste ronde van de Thermphos Challenger Zeeland, te rugkomen tot 6-6 en vervolgens ook de tweede set winnen. En de derde set won de Oost-Europese even eens in een tiebreak, waardoor de enig overgebleven Zeeuwse in het Middelburgse tennistoernooi werd uit geschakeld. Van der Meet begon woensdagavond aan haar partij. Die werd toen na de eerste set al afgebroken vanwege noodweer boven de gravelbanen van MLTC. In deel BüBaasaaBm twee van de wedstrijd kon ze donderdagmiddag tot haar eigen frustratie niet hetzelfde niveau halen. Ach teraf verklaarde ze dat ze fysiek niet helemaal in orde was. In de avonduren werd het speelprogramma weer door de war gegooid vanwege onweer en regen. Hierdoor moet er vandaag opnieuw geïmproviseerd worden. Thiemo de Bakker, publiekstrekker in Middelburg, zal nog zijn duel in de tweede ronde moeten afmaken. Die wedstrijd werd donderdagavond gestaakt bij een 5-2-voorsprong voor de Braziliaan Thiago Monteiro. De twee treden om 11.00 uur weer aan. foto Lex de Meester pagina 36 en 37: Van der Meet zit met zichzelf in de knoop ^&8!£$!3&3£SeG5£&Z8S&S&«19SS£i§&S SAINT-QUENTIN - Lance Armstrong heeft weinig goede woorden over voor de vermeende deal die zou zijn afgesloten met zijn voormali ge ploeggenoten in zijn doping- zaak. „Dit gaat niet over het antidoping- bureau en het schoonmaken van het wielrennen, maar om een par tijdige vervolging die de geur heeft van een vendetta", reageerde de ze venvoudig Tourwinnaar. Het Ame rikaanse antidopingburèau Usada zou afspraken hebben gemaakt met Levi Leipheimer, George Hin- capie, David Zabriskie, Christian Vande Velde en oud-renner Jona than Vaughters, allen actief in de Tour. pagina 30: dopingzaak i ia o j 3 k.' u J JBHK 1. André Greipel 4.41.30 j 2. Matthew Goss z.t. I 3. Juan José Haedo z.t. j 136. Johnny Hoogerland z.t. 1. Fabian Cancellara 24.45.32 2. Bradley Wiggins 0.07 3. Sylvain Chavanel z.t. 114. Johnny Hoogerland 8.36 DE STELLING Ik geloof in de onschuld van Lance Armstrong Reageer op pzc.nl uw MENING 229 reacties De mossel verdient betere promotie eens BnaoKraeaaai 66% oneens MHMBH 34% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 9910 Voor meer tournieuws zie pagina's 30 t/m 32 en www.pzc.nl/tourdefrance sa?SÉ» Mountainbiken als een professional Schone toiletten, frisse geur Beeld van uniek schorrenlandschap gSSSSsS PWE5T Prickly French wit, rosé of rood Frankrijk, 6 flessen a 75 cl 6 halen, 3 betalen! Bron: Reiallèr Wijn imag4RappprtGFK2ÓlZ' Week 27 Prijzen en aanbieding zijn geldig van maandag 2 juli t/m zondag 8 juli 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1