Stemming opperbest 221 SP* Wagen 1014 'Cav' Tour.nl Hans Dekkers is er toch nog bij Excuus Cavendish aan Van Hummel donderdag 5 juli 2012 ben ertussendoor geslalomd." Marcel Kittel gaat zich met de dag iets beter voelen. Hij eet weer en houdt het ook binnen. door Geert Langendorff De airconditioning in de auto bood uitkomst in Abbeville. De tempera tuur in de startplaats van de vierde etappe kreeg vlot een zomers karakter. De zon maakte de honderden nieuwsgie rigen wat loom. Pas toen een cou reur in een regenboogtrui zich meldde op het startpodium, schrokken de mensen wakker. Ze klapten in hun handen en joel den. Mark Cavendish, om hem ging het, keek er niet van op. Sinds hij uitgroeide tot de snelste man van het peloton, geldt hij als een bezienswaardigheid. Vies van glamour is hij allerminst De sprinter trouwde het model Peta Todd, schafte zich een huis in Tos cane aan en kocht een lap grond op het Isle of Man, zijn geboorte grond. Bezwijken onder de weel de doet hij evenwel niet. Zijn ma niertjes op de fiets en in inter views wekken die suggestie soms. Maar arrogant? Nee. Cavendish ge draagt zich niet anders dan vroe ger. Alleen valt zijn stekelige ka rakter meer mensen op. Dat hij een gentleman kan zijn, haalt de kranten niet Op de rustdag in Pau in 2008, de 'Manx Missile' had net zijn eerste Tourzeges te pakken, liet hij deze zachtere kant het best zien. Slechts een enkele collega meldde zich bij het hotel om zijn verhaal op te tekenen. Een van hen was een Zwitserse debutante, die hooguit vijf woor den Engels kende. „Begrijp je er iets van?", vroeg hij de vrouw. Ze schudde haar hoofd. „Gaat het be ter als ik langzamer spreek?" Een knikje volgde. „Dan mag je me na dit gesprek alleen interviewen. In je eigen tempo." De journaliste glunderde. „Oké, waar hadden we het ook al weer over? O ja, ik zei dat ik de snelste man van de we reld ben. Dat klopt." Zelfs het van uitvallen Maarten Tjallingii kan de stemming niet drukken bij Rabobank. De kop mannen Robert Gesink en Bau- ke Mollema lijken probleemloos door de eerste Tourweek te rij den en dat is terug te zien aan de goede sfeer in de ploeg. door Ad Pertijs ROUEN - Het piepte het kraakte weer in de altijd hectische finale van de Touretappe. Maar zoals het deze hele eerste week al het geval is, reden de beide Rabo-kopman- nen Robert Gesink en Bauke Mol lema gisteren zonder een schram metje naar de langs de Seine gepar keerde teambus. „Een dikke slip, meer niet", schets te Mollema zijn 'schade' in de val partij die de sprint in Rouen ont sierde. „Ik stond op tijd stil. Niks aan de hand", meldde Gesink. Net als in de voorgaande dagen nam hij ruim de tijd voor een praatje met pers en publiek. En ook vrouw Daisy en dochtertje An ne kregen alle aandacht. Wat een verschil met vorig jaar. Toen werd de kopman in de eerste week ach tervolgd door rampspoed. Net als in 2009 en 2010. Nu glipt hij overal door heen. De lekker in hun vel zittende kopmannen bepalen de sfeer in de ploeg en daar kan zelfs de heupbreuk van Maarten Tjallin gii geen afbreuk doen. Op het moment dat de Arnhemse tempobeul in het ziekenhuis van Amersfoort lag te wachten op zijn operatie, gingen de andere acht renners in startplaats Abbeville vrolijk op de foto met de jubile rende buschauffeur Piet de Vos. „Ik heb echt met die jongen te doen, maar je kunt er niet al te lang bij stil staan", verduidelijkte Gesink. Zelf zegt de Achterhoeker Rabo-kopman Bauke Mollema (voorgrond) stapt alweer op, direct na de valpartij in het zicht van Rouen. foto AP niet zo'n verschil met vorig jaar te voelen. „Er was toen alleen min der reden om te lachen", vertelt hij. Adri van Houwelingen heeft een ander beeld. „Zoals je Bradley Wig gins nu ziet reageren, reageerde Ro bert vorig jaar", zegt de ploeglei der van Rabobank over de toene mende irritatie bij de Britse kop man van Sky over dingen die niet lekker lopen. „Vaak is het een eer ste voorteken dat iets niet gaat luk ken." Volgens Van Houwelingen kun je een dergelijke irritatie, die de on dergang inleidt, niet sturen. „Het heeft er maar net mee te maken hoe een renner zich voelt. En hoe hij zich voelt bepaalt de sfeer in de ploeg." Gesink kan het beamen: „Het loopt gewoon lekker." Van Houwelingen: „Het heeft te maken met wat hij de laatste tijd allemaal heeft meegemaakt. Zowel privé als sportief. De aanloop naar de Tour was goed en nu zit hij met een goed gevoel op de fiets." Ook Mollema lijkt probleemloos door de eerste Tourweek te rijden. „Ik kan steeds beter omgaan met de hectiek van deze ronde", ver klaart hij zijn relaxte gevoel. Van Houwelingen zag zelfs in de manier waarop Tjallingii ten on- door Ad Pertijs Hans Dekkers In de boezem van de Tour de France bevinden zich veel landgenoten. Ze zitten niet op de fiets, maar vervullen op de achtergrond een rol van betekenis. Vandaag afieve- ring 4: Hans Dekkers, chauffeurgastenwagen. Er was een jaar dat de profrenner Hans Dek kers heel dicht bij zijn debuut in de Tour was. „In 2006 bij Agritubel om precies te zijn", zegt de oud-sprinter als hij zich in het Village Depart opmaakt voor weer een dag gasten rondrijden in de Tour. Opgeleid bij Rabobank was het de bedoeling dat Dekkers zich in 2006 voor het Franse Agritubel in de massaspurts van de Tour zou werpen. „Het ging niet door omdat ik enkele maan den daarvoor zwaar viel in de Vierdaagse van Duin- kerke." Achteraf gezien was dat volgens de in Eindho ven geboren en getogen renner het negatieve keer punt in zijn carrière. Hij probeerde het nog bij teams als Garmin en Landbouwkrediet, maar de flow waar in hij zich tot 2006 bevond, was weg. „Maar nu ben ik er op een andere manier toch nog bij." Dankzij zijn talenkennis, zijn keurige voorkomen en zijn ken nis van de koers. „Benny Ceulen vroeg me of het iets voor mij was. Ze hebben het liefst oud-renners die naast Frans ook goed Engels kunnen spreken." Het bevalt hem prima. „We mogen achter de kopgroep als de voorsprong meer dan twee minuten is en hal verwege ga ik met mijn gasten een hapje eten." Voor lopig ziet Dekkers het als een zomerbaantje. De tegen woordig in het Zeeuwse IJzendijke wonende Braban der werkt bij het accountantsbureau van zijn schoon vader. „Maar daarvoor heb ik ook vier maanden in de carwash gestaan. Na mijn wielercarrière wilde ik ge woon gaan werken." ROUEN - Kenny van Hummel kreeg gisteren tijdens de vierde etappe hoog bezoek. Mark Cavendish kwam bij de Nederlandse sprinter van Vacansoleil-DCM excuses aan bieden voor zijn gedrag tijdens de supersprint van dinsdag. „Daarmee liet hij gelukkig wel zien dat hij fout zat met zijn reactie", aldus Van Hummel. „Ik heb zijn excuses aanvaard, het is toch de wereldkam pioen." Van Hummel nam bij de su persprint brutaal de leiding, maar dat zinde de Britse wereldkampi oen duidelijk niet. Cavendish klop te de coureur van Vacansoleil en voegde hem vervolgens wat ver wensingen toe. De Huissenaar en ploegleider Hilaire Van der Schue- ren spraken na afloop schande van het gedrag van 'Cav'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70