Chipshol schakelt Ombudsman in Laatste nans! nog 3 dagen online binnenland 17 HelNationaieuierHonderzoeH.nl JoDTracK.nl E-readers populair als leesvoer op vakantie Frauderende directeuren opgepakt ysJ «it Graffiti tegen autocriminaliteit N A W Ui li tliÉÜ 4? 2012 uiat is nu ueiangrifh in uiern? Doe ooh mee! Geel jouui mening op: «in oermn .i'TT donderdag 5 juli 2012 ROTTERDAM - Een van de met graffiti beschilder- den. Politie, deelgemeente en sponsors willen au- worden gebruikt bij benzinediefstal. De politie de auto's die de Rotterdamse politie in de stad tobezitters er via kunst op wijzen dat er niet al- moedigt bewoners aan om hun kenteken in de heeft verspreid. De kleurrijke auto's zijn ingezet leen wordt ingebroken in auto's, maar dat bijvoor- autoruiten te laten graveren. De kleurige auto's in een campagne om autocriminaliteit te bestrij- beeld ook nummerplaten worden gestolen. Die blijven deze zomer staan, foto Jerry Lampen/ANP SCHIPHOL - Projectontwikkelaar Chipshol heeft in zijn strijd tegen de Staat der Nederlanden de hulp ingeroepen van de Nationale Om budsman, Alex Brenninkmeijer. Chipshol vraagt Brenninkmeijer 'dat alsnog wordt bereikt dat de deksel van de beerput gaat'. Daartoe kan hij de wettelijke in strumenten en bevoegdheden van het instituut Nationale Ombuds man gebruiken, aldus Chips- hol-grondlegger Jan en zijn zoon Peter Poot, die na jaren procede ren alles in het werk stellen om zo snel mogelijk een eind te maken HBHnnnaaBBSBBHaBBn«HBSHD«g»»giSM aan hun conflict met Schiphol en de overheid. Het onderzoek van de Ombudsman zou zich moeten uitstrekken tot de integriteit van de rechterlijke macht en het open baar bestuur. Ook de monopolie positie van Schiphol in relatie tot de vastgoedontwikkeling moeten worden bekeken, aldus het ver zoek. Chipshol doet dat beroep op de Ombudsman in verband met de systematische tegenwerking door de overheid, die vader en zoon Poot zeggen te ondervinden. Zij vinden het opvallend dat de Tweede Kamer nooit nader onder zoek heeft gedaan naar de affai- re-Chipshol. Een onderzoek door het Verificatiebureau van de Twee de Kamer in 2006, waarin werd aangedrongen op nadere stappen en onderzoek bij bestuur en over heidsdiensten, werd door de volks vertegenwoordigers niet gehono reerd. Dat stuk is pas onlangs aan vader en zoon Poot geopenbaard. Brenninkmeijer riep de rechterlij ke macht onlangs in het Neder lands Juristenblad op met missers naar buiten te komen 'teneinde een begin te kunnen maken met het herstel van vertrouwen'. Het verzoek van Chipshol houdt mede verband met een claim die Chipshol wil indienen tegen de Staat. 'Wij zijn vastgelopen en heb ben intussen een miljardenclaim op de Staat der Nederlanden in voorbereiding', schrijven de Chips- hol-eigenaren aan Brenninkme ijer. 'Wij hebben geen vertrouwen meer in dit systeem en overwegen buitenlandse instanties in te scha kelen'. Chipshol heeft de afgelo pen tijd voor elkaar gekregen dat twee oud-rechters voor meineed worden vervolgd. door Laurens Teule DEN HAAG - De koffer met boeken blijft deze zomer thuis, want va kantievierend Nederland gaat met de e-reader op pad. In twee maan den tijd is volgens aanbieders de verkoop van apparaten waarop di gitale boeken kunnen worden gele zen, bijna verdubbeld. Marktonder zoeksbureau Gfk beaamt dat de e-reader een grote vlucht neemt. „Het is wel een echt seizoenspro duct", aldus de Gfk-woordvoerder. „De verkooppiek ligt in december en nu, op het moment dat de zo mervakantie begint." Uit de totaal cijfers van Gfk blijkt dat in de eer ste vijf maanden van dit jaar 100.000 e-readers zijn verkocht. Ten opzichte van april gingen er in mei twee keer zoveel e-readers van de hand. Volgens webwinkel Coolblue hebben een test van de Consumentenbond en de prijsver laging van de populaire e-readers van Sony en Kobo daartoe flink bij gedragen. Die kwamen ook als bes te uit de bus bij de Consumenten bond. De e-reader heeft wel concurren tie van de tablet, die markt groeit volgens Coolblue nog harder: „Daarmee kun je meer dan alleen lezen." De e-reader heeft andere voordelen: de batterij gaat langer mee en het matte scherm heeft geen last van reflectie van de zon. DEVENTER - De Fiscale Inlichtin gen- en Opsporingsdienst (Fiod) heeft woensdag voormalig alge meen directeur Ger V. van project ontwikkelaar Eurocommerce opge pakt. Ook de voormalig commer cieel directeur is aangehouden. Justitie verdenkt V. van valsheid in geschrifte en (poging tot) oplich ting van banken en kredietverstrek kers. De rol van de voormalig com mercieel directeur wordt nog on derzocht. Betrokken financiële in stanties zouden op basis van valse gegevens ten onrechte tientallen miljoenen euro's krediet hebben verstrekt. De banken en kredietver strekkers deden ook aangifte. V. vertrok in juni op aandringen van enkele banken als directeur. Eind mei is aan de vastgoedkolos uit Deventer voorlopig uitstel van betaling verleend. Sindsdien had Eurocommerce geld nodig om de lopende kosten te kunnen dekken. Dat krediet werd echter pas ver strekt na het vertrek van V. De Fiod doorzocht woensdag het kantoor van Eurocommerce en nam daarbij de administratie en di gitale bestanden in beslag. De on langs aangetreden huidige directie verleent volgens justitie volledige medewerking. Eurocommerce is een van de grootste vastgoedont wikkelaars in Nederland. n praat na op: facebook.com/JobTrackNL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7