Impact taks onduidelijk Lichaam ex-Statenlid gevonden Kamer wil af van weigerende ambtenaar 6| - HWUfflHffl» BE1SP Profiteer van belastingvoordeel plus 1.000,- vakantievoordeel op de Ford Ka en Fiesta! donderdag 5 juli 2012 Volgens kabinet zijn effecten forensenbelasting pas na verkiezingen helder De gevolgen van de forensenbe lasting zijn op dit moment nog niet goed in te schatten. Pas na de verkiezingen komt er meer duidelijkheid over, zo liet staats secretaris Frans Weekers giste ren aan de Tweede Kamer we ten. Intussen zegt de Kunduz-coali- tie, die haar handtekening onder het plan zette, dat zij er niet meer gelukkig mee is. door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Pas na de verkiezin gen is duidelijk hoe de forensen- belasting volgend jaar uitpakt. Het is volgens het kabinet moei lijk om woon-werkverkeer goed te definiëren zodat iedereen recht wordt gedaan. Dit blijkt uit een brief die staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) gisteren naar de Tweede Kamer heeft ge stuurd. Hij heeft meer tijd nodig om alles op een rijtje te zetten. De forensenbelasting is een voor stel uit het begrotingsakkoord 2013 van WD, CDA, Groenlinks, D66 en Christenunie. De belasting moet 1,3 miljard eu ro opleveren van de in totaal 12 miljard euro die deze partijen wil len bezuinigen. Daartoe willen zij de woon-werk- vergoeding voor werknemers be lasten. Op D66 na hebben deze partijen inmiddels al gezegd dat ze niet ge lukkig zijn met die belasting. In hun verkiezingsprogramma wil len ze allemaal iets anders. Dus of die taks er echt komt, is de vraag. Maar tot de verkiezingen houden de vijf partijen er formeel aan vast. In een Kamerdebat over het be grotingsakkoord probeerde de PvdA gisteren een wig te drijven in deze 'Kunduzcoalitie'. Kamerlid Ronald Plasterk wil de forensenbelasting de nek om draaien door via alternatieven toch 1,3 miljard euro extra geld binnen te halen. Of in één klap door de assurantiebelasting (nu 9,7 procent) te verhogen naar 19 procent. Of door medisch specia listen te korten op hun salaris, de bankenbelasting te verhogen en de hypotheekrenteaftrek forser te beperken dan de Kunduzcoalitie wil. Maar de leans dat deze motie van daag wordt aangenomen is nihil, gezien de garantie van de vijf Kunduzpartijen dat 'ze goed zijn voor hun handtekening', zoals ze gisteren stelden. In de forensenbe lasting wordt onderscheid ge maakt tussen werknemers die lea secontracten en OV-abonnemen- ten hebben afgesloten voor 25 mei van dit jaar en degenen die dit daarna hebben gedaan. Op die dag werd bekend dat de belasting eraan zat te komen. Werknemers die voor die datum al een OV-abonnement hadden, mogen voor de duur van dit abon nement onbelast naar hun werk reizen. Leaserijders die voor 25 mei hun contract afsloten, betalen vier jaar lang slechts een kwart van de reguliere bijtelling. Werknemers die met een bedrijfs- busje worden opgehaald, moeten vanaf 2013 direct belasting gaan betalen over hun woon-werkver keer. DEN HAAG - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil definitief af van het fenomeen van de weiger- ambtenaar: trouwambtenaren die vanwege gewetensbezwaren weige ren twee homo's of lesbiennes te trouwen. Maar hoe de fracties hun verschil lende voorstellen in een Kamerde bat vandaag op één lijn brengen, is nog niet duidelijk. De WD maakte gisteren bekend dat ze nu toch via de wet wil voor komen dat een trouwambtenaar uit gewetensbezwaren kan weige ren zijn taak te verrichten. Een ambtenaar van de burgerlijke stand, of een kandidaat voor die functie, moet in de ogen van de li beralen bereid zijn tot het voltrek ken van huwelijken en het registre ren van partnerschappen tussen personen van hetzelfde geslacht, jeanine Hennis en Brigitte van der Burg van de WD stellen voor die verplichting toe te voegen aan de nieuwe wet die de positie van de ambtenaren gelijk moet trekken met die van andere werknemers. Die wet werd ingediend door CDA en D66. Eerder zag Hennis zich, vanwege afspraken met rege ringspartner CDA, genoodzaakt om tegen een ander plan van GroenLinks over de weigerambte- naar te stemmen. UTRECHT - De politie heeft het lichaam van de sinds maandag ver miste PW'er Jos van Hal Scheffer gevonden in de bossen bij Zeist. Van Hal Scheffer blijkt zelf een ein de aan zijn leven te hebben ge maakt. De politicus uit.Soesterberg legde op 7 juni zijn functie als Statenlid in Utrecht neer nadat zijn vrouw, een advocate, was opgepakt op ver denking van een miljoenenfraude met vastgoed. Van Hal Scheffer was voor zover bekend zelf geen verdachte in die zaak. De PW'er werkte formeel niet bij het kan toor van zijn vrouw, maar deed daarvoor wel de acquisitie en de administratie. De politie nam bij een huiszoeking papieren en stuk ken in beslag. De fraudezaak kwam aan het rol len nadat kantoorgenoten van Mo nique van Hal Scheffer de misstan den hadden gemeld bij de deken van de Orde van Advocaten in de Haagse regio. De advocate heeft in middels een bekentenis afgelegd. Ze is voor onbepaalde tijd ge schorst, wel weer op vrije voeten, maar nog altijd verdachte. Van Hal Scheffer liet direct weten dat hij zijn 'privéomstandigheden' niet kon combineren met zijn werk in Provinciale Staten van Utrecht. Vier dagen later trok hij zich officieel terug. Hij is ondertus sen opgevolgd door Wim Ubachs. Net voor de belastingverhoging hebben wij, speciaal voor u, extra Ford Ka's en Fiesta's ingekocht. Dat betekent dat u nu tóch nog kunt profiteren van honderden euro's belastingvoordeel. Daarbovenop krijgt u oók nog een extra last-minute vakantievoordeel van maar liefst l.OOO,-! Zo'n dynamische last-minute Ka rijdt u hierdoor nü al vanaf 7.650,-. En de compleet uitgeruste last-minute Fiesta al voor 9.695,-! Maar let op: het aantal last-minute auto's is zeer beperkt. Dus check nü in bij uw Ford dealer voor meer informatie over uw allerlaatste kans op zoveel voordeel! U rijdt de FORD KA nü al vanaf 7.650,- U rijdt de FORD FIESTA nü al vanaf 9.695,- De FORD FIESTA ook met: Alle bedragen in euro's. Prl|zen zi|n Incl. BTW/BPM.exd. kosten rllklaar maken en verwijderingsbijdrage. tenzi| anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Afgebeelde auto's kunnen afwijken van sta Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 13,9-30,3; liter/100 km: 3,7-7,2; C02 gr/km: 87-149. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten &Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6