Het Land van Axel i8l zeeland Zeilen en cijfers gaan bij Adri hand in hand Aannemerij Krieckaert had het al langer lastig Doof Daglelies te kijk almanak Tip? redactie@pzc.nl HIBBBHi donderdag 5 juli 2012 Het herontdekte interieur van het kleine woonhuis op de Markt wordt, samen met het vrij wel intacte interieur van de winkel ernaast, één van de waardevolste onderdelen van het in 2013 te openen nieuwe Streekmuseum. De Watersport Vereniging Neusen bestaat dit jaar een halve eeuw en viert dat in september met tal van activiteiten. De PZC brengt vooruitlopend een serie verhalen over leden van de vereniging en hun vaartuig. Wat bete kent die boot voor henVandaag: Adri Verschelling uit Terneuzen. Het leven van Adri Verschelling (71) uit Terneuzen is verwe ven met het water. Dat zit in zijn genen dankzij zijn beide grootvaders. De één werkte aan de zeesluizen, de ander was kapitein van de zwarte douane in Den Helder, jagend op smokkelaars. Zelfheeft hij veel wedstrijden gezeild, met De Geep, de UFO van Neusen en de laatste tien jaar de Martiny, een First 31.7. Ook is hij zo'n veertig jaar pen ningmeester van Watersport Vere niging Neusen. Daartoe gebombar deerd, nog voor hij lid was. „Ik ging wel eens vissen met een vriend en kwam met hem in het clubhuis terecht," vertelt Adri. Een van de leden sprak hem aan. „Jij bent penningmeester geworden", werd hem te verstaan gegeven. „Ik was nog niet eens lid, maar ben dat vlug geworden." Het was niet verwonderlijk dat Ad ri in die functie belandde, met zijn administratieve achtergrond. Hij werkte op een boekhoudkantoor en als waterklerk aan de zeesluis, zoals zijn opa en vader. Hij speciali seerde zich in verzekeringen voor de pleziervaart. „De combinatie met het water zat er al in." Kort nadien kocht zijn vrouw Carin de eerste boot, de Geep, een Eco 700, een smal scheepje waar mee hij tot 1977 wedstrijden zeil de. Hij liet zelf een nieuw schip bouwen bij Vermeulen in Terneu zen, een UFO 27. „Daarmee heb ik zo'n twintig tot dertig wedstrijden per jaar gezeild. Het was een suc cesvol schip." Tien jaar geleden kocht hij de Mar tiny, een First 31.7 van bijna een jaar oud. Een royale toerboot met wedstrijd aspiraties. Niets voor de vorige eigenaars, maar wel voor Adri. „Ik zal altijd proberen op va kantie een ander in te halen." Zijn laatste schip, dat hij niet meer zal vervangen. Het is met tien me ter lengte groot genoeg, voldoende ruimte en alle accommodatie aan wezig; gas, douche, verwarming, vier tot zes slaapplaatsen. Verre tochten maakt hij niet meer. „Ik vind het leuk om in de Delta te varen, of naar Holland. Dan zie je tenminste wat." Het onderhoud beperkt zich tot goed soppen en poetsen van de onderkant in het voorjaar; enkele weken werk. Motoronderhoud be steedt hij uit. Zijn echtgenote Cari- ne verzorgt het interieur. Bijna elke dag loopt hij wel even naar de jachthaven om naar zijn boot te kijken en een praatje te ma ken met deze of gene. Zijn Marti ny is de First Lady, zegt hij om zich heen spiedend of Carin bin nen gehoorsafstand is. 'Ik zal altijd proberen op vakantie een ander in te halen' Het telefoongesprek dat onze kweb- belgrage collega deze week had, kwam maar moeizaam op gang. „Waar belt u voor?" „Hallo?" „Wat zegt u? Een activiteit voor do ven?" „Wat?" „Ja zeg, ik begrijp er niets van..." „Wat?" Spelende en musicerende kinderen in een paradijslijk pastellantlschap sieren de overloop. Clement Benediotus Antheunis decoreerde zijn huis in de avonduren kamer voor kamer. foto's Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed SCHOONDIJKE - In de kijktuin 'Juust Wa'k Wou' van Kees Jacob- se in Schoondijke is het 7 en 8 juli hemerocallis (daglelie) en phloxen weekend. De tuin aan de Tragel Oost is beide dagen geopend van 10.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Adri Verschelling aan boord van de Martiny. foto Mark Neelemans „Hallo?" Collega's om haar even haar heen be gonnen te gniffelen. „Wat zegt u?'" Het was aan dovemansoren gericht. Misschien moeten we onze collega aanmelden voor de gemelde activi teit. Kunnen we eindelijk genieten van een oorverdovende stilte. MEEST CELEZEN 1Dode aangetroffen in Westdorpe 2. Antheunis-pand rijksmonument 3. Zwembad Sas alweer dicht STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl HENGSTDIJK - Aannemersbedrijf Krieckaert uit Hengstdijk, dat vori ge week failliet is verklaard, maak te al langer moeilijke tijden door. Dat heeft curator Martin Huisman uit Goes inmiddels opgemaakt uit de officiële stukken die hij in het bezit heeft gekregen. Het plotselin ge overlijden van eigenaar Karei Krieckaert (58) begin dit jaar heeft de neergang in een stroomversnel ling gebracht, met als resultaat het faillissement. Huisman spreekt van 'een onren dabel bedrijf dat financieel slechte resultaten boekte'. Krieckaert had volgens de curator ten tijde van het faillissement nog negen men sen in dienst die allemaal ontslag is aangezegd. Het personeelsbe stand was tot voor kort aanmerke lijk uitgebreider. Huisman schat het aantal op twintig tot vijfen twintig. Hoewel het al langer slecht ging met het bedrijf) zijn aldus de cura tor de zaken ook de laatste tijd 'op een redelijke manier' afgewikkeld. Het pensioenfonds bouwnijver heid dat het faillissement heeft aangevraagd en de belastingdienst zijn de grootste schuldeisers. „Leve ranciers zijn de laatste maanden betaald", geeft Huisman aan, „en het resterend personeel heeft in elk geval tot en met maart loon ge kregen." Met Krieckaert is een bedrijf ver dwenen waarvan de geschiedenis teruggaat tot 1912. De firma is on der wijlen Karei Krieckaert uitge groeid tot een grote regionale spe ler in de systeembouw van opslag loodsen. Krieckaert bouwde veel voor havenbedrijf Verbrugge en voerde in Graauw de uitbreiding van laboratorium Zeeuws-Vlaande-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66