Tijdelijke huisvesting boorpersoneel 'Kans op beter sociaal plan Neckermann bijzonder klein' Parkeertarieven Hulst onder de loep Doop roos door O'Hanlon ZEEUWS-VLAANDEREN DONDERDAG 5 juli 2012 17 PZC Loden last of geschenk van God 18 en 19 lii' Hotelmanager verbaasd over keuze bouwcombinatie Sluiskiltunnel, Terneuzen wil eraan meewerken door Harmen van der Werf SLUISKIL - Aannemerscombinatie BAM-TBI die de Sluiskiltunnel bouwt, wil too tot 125 medewer kers voor het boren van de tunnel onderbrengen in een nieuw te bouwen, tijdelijke huisvesting in de gemeente Terneuzen. "Het boor personeel, afkomstig van het Duit se bedrijf Wayss 8c Freytag Inge- nieurbau, onderdeel van de Ko ninklijke BAM Groep, blijft onge veer een jaar. Roel van der Woude, omgevings manager bij BAM-TBI, vertelt dat er voor tijdelijke huisvesting is ge kozen, omdat de werknemers dan op één locatie kunnen worden on dergebracht. Dat is logistiek han dig. Hotels in de omgeving zouden zö'n grote groep niet op één plek kunnen onderbrengen, aldus Van der Woude, 'en we willen de men sen niet verspreid huisvesten'. Hij vraagt zich bovendien af of hotels op meer dan honderd arbeiders zit ten te wachten. „Waarom niet?", reageert Stefan El zevier, salesmanager bij Hampshi re Hotels in Terneuzen. BAM-TBI heeft volgens hem geen contact op genomen om te vragen of er vol doende accommodatie beschik baar is in het Churchill Hotel aan de Scheldeboulevard of in het City Hotel in de wijk Oudelandse Hoe ve. Elzevier is nog wel van plan een lijntje uit te werpen richting de bouwcombinatie. „We hebben ook al verblijfscontracten lopen met BAM-TBI." De Hampshire Hotels in Terneu zen kunnen too a 125 boormede- werkers gedurende een jaar huis vesten, laat Elzevier weten. „Geen probleem, heel graag zelfs." Het Ci ty Hotel dat het meest in aanmer king komt als accommodatie, heeft bijna tachtig kamers en veertig ap partementen. BAM-TBI heeft de keuze echter al gemaakt en het Terneuzense colle ge van B en W wil in principe meewerken aan tijdelijke huisves ting. De bouwcombinatie had een 'voorkeurslocatie'. B en W hebben die afgewezen, omdat 'er weer stand uit de bevolking zou kun nen ontstaan'. Naar verluidt was dit een locatie aan de Braakman- weg in Biervliet. Van der Woude wil daar geen mededelingen over doen en ook nog niet over nieuwe locaties die de firma op het oog heeft. Stroodorpe in Sluiskil zou er daar één van zijn. „We willen eerst omwonenden inlichten", zegt Van der Woude, „en dan breder naar buiten treden." De boor voor de Sluiskiltunnel ar riveert komend najaar. Het boor- proces, waarbij het gespecialiseer de personeel nodig is, neemt heel 2013 in beslag. foto CamileSchelstraete SINT JANSTEEN - Directeur Kurt Staelens van Neckermann.com kreeg woensdag honderden hand tekeningen van boze werknemers. Ze eisen met die petitie dat er voor de 150 werknemers die straks ontslagen worden een goed sociaal plan komt. De kans dat de directie gehoor geeft aan die eis, lijkt bij zonder klein. Vakbondsbestuurders Niels Suij- ker (FNV Bondgenoten) en Peter Rosendaal (De Unie) kregen van Staelens te horen dat er niet meer onderhandeld wordt. Er is een ak koord gesloten met de onderne mingsraad die zegt geen andere mogelijkheden te zien. „We moe ten ook aan de continuïteit van het bedrijf denken", aldus voorzit ter Lili Stenvert van de onderne mingsraad. Directeur Kurt Stae lens nam de handtekeningen in de kantine in ontvangst. Ondanks het mooie zomerweer weigerde de di recteur naar buiten te komen waar honderd werknemers zich verza meld hadden. Neckermann.com biedt ontslagen medewerkers een aanvulling op hun werkloosheidsuitkering gedu rende één tot drie maanden. Eind augustus moet bekend zijn welke mensen eruit moeten. De re organisatie moet voor het einde van het jaar afgerond zijn. Necker mann Benelux waar de ontslagen vallen, heeft vestigingen in Sint lansteen (de grootste), Terneuzen en in het Belgische Temse. door Henk Boot HULST - B en W van Hulst houden het parkeerbeleid opnieuw tegen het licht. Zowel de tarieven als de vraag hoe het betaald parkeren in het vat gegoten moet worden. Vo rig jaar kwam er 75 mille minder binnen. „Dat betekent een enorme teruggang aan bezoekers in onze binnenstad", meent onafhankelijk raadslid Jos van Eek. Hij breekt een lans voor gratis parkeren bin nen de wallen. Daar hebben de on dernemers volgens hem het meest aan. „Dat leidt tot extra volk, tot meer inkomsten en meer werkgele genheid". Wethouder Adri Totté van financiën wijst erop dat het vertrek van Albert Heijn uit de bin nenstad en de introductie van par- keerschijven tot minder inkom sten hebben geleid. Hij wijst op ge luiden van onder meer het CDA dat af wil van gratis parkeren op de Bolwerken. „Maar wij kijken ook kritisch naar de kostenkant: meters en controleurs." Totté gaat over de gemeentekas, maar beseft ook dat de stad voor bezoekers aantrekkelijk moet zijn. „De tarie ven hier zijn echter laag vergele ken met elders." IJZENDIJKE - De Britse Darwin- kenner, avonturier en schrijver Redmond O'Hanlon komt zater dag naar rozenkwekerij De Bier kreek bij IJzendijke om een gloed nieuwe roos te dopen. O'Hanlon verwierf ook in Nederland veel be kendheid door zijn karakteristieke optreden in de tv-serie Beagle: In het kielzog van Darwin. Met de klip per Stad Amsterdam werden de sporen van Charles Darwin ge volgd vanwege het 150-jarige jubi leum van zijn boek De oorsprong der soorten. De doop is zaterdag om 13.00 uur tijdens het jaarlijkse rozenfestival bij De Bierkreek. Dit festival is zaterdag en zondag van 10.00 tot .17.00 uur. Thema is: 'Het ontstaan van de perfecte roos; toe val of vakmanschap'. Hierover wor den workshops gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65