binnenland 15 'Politie is erg slordig' gratis KORTING! Kabinetsleden willen geen 'nachtzuster' zijn tijdens bijzonder lange Kamerdag Spijkermatten Galaxy S3 KORTING donderdag 5 juli 2012 Privacygegevens in mei bekend dat HTM en Qbuzz vanaf 9 december onder de naam HTM- buzz het busvervoer in Den Haag en de gemeenten Rijswijk en Leidschen- dam-Voorburg mogen verzorgen. Chauffeurs vrezen dat straks beknibbeld wordt op lonen en arbeidsvoorwaarden. Het is nog onduidelijk of de chauf feurs vandaag weer aan de slag gaan. foto Phil Nijhuis/ANP STRAATSBURG Brussel akkoord met mobiele grenscontrole Het mobiele toezicht van de Neder landse marechaussee aan de gren zen met Duitsland en België druist niet in tegen Europese verdragen. Dat stelt de Europese Commis sie. Volgens Europees commissaris Cecilia Malmström (Binnenlandse Zaken) houdt Nederland zich aan de regels, zei ze gisteren in Straats burg. Ze sprak in het Europees Par lement tijdens een debat over ille gale grenscontroles in het Schen- gengebied voor vrij verkeer. DEN HAAG Eyeworks vernietigt beelden VUmc Tv-producent Eyeworks heeft al het beeldmateriaal dat op de spoed eisende hulp van het VUmc is ge maakt vernietigd of in bewaring ge geven bij een notaris. Dat heeft mi nister Schippers (Volksgezond heid) gisteren aan de Tweede Ka mer geschreven. De beelden waar voor patiënten geen toestemming hadden verleend zijn vernietigd, het materiaal waar wel toestem ming voor was gegeven ligt bij een notaris in Amsterdam. AMSTERDAM - De politie overtreedt de wet bij bescherming van per soonsgegevens. Dat stelt de digita le burgerrechtenbeweging Bits of Freedom, die zich baseert op rap porten die ze heeft opgevraagd in het kader van de Wet Openbaar heid van Bestuur (WOB). Bits of Freedom noemt de conclu sies schokkend en wil een veel strengere controle van de politie. Volgens Bits of Freedom voldoet geen enkel korps aan alle wettelij ke regels zoals die zijn vastgelegd in de Wet Politiegegevens (Wpg). De Koninklijke Marechaussee scoort het slechtst en leeft minder dan 20 procent van de normen na. De twee grootste korpsen van het land hebben volgens Bits of Freedom het beleid het beste op orde en doen het op een vijfde van de punten niet goed. Behalve dat de beveiliging van de persoons gegevens niet goed is, wordt ook niet bijgehouden of personen nog bevoegd zijn om toegang te krij gen tot gegevens. Tevens bleek dat gegevens die niet langer bewaard mogen worden, vaak niet worden verwijderd. De politie heeft sinds een aantal jaren de bevoegdheden voor het verwerken van persoons gegevens, ook van mensen die niet verdacht zijn. AMSTERDAM - Ze zijn bekend uit misdaadfilms met achtervolgings scènes, maar kunnen sinds woens dag ook op de Nederlandse wegen opduiken: spijkermatten. Politie korpsen in Zeeland, Brabant, Ken- nemerland en Amsterdam-Amstel- land hebben de matten een jaar tot hun beschikking, bij wijze van proef. In totaal 144 politiewagens zijn uitgerust met spijkermatten. door Laurens Kok DEN HAAG - Het is het minst gelief de klusje voor kabinetsleden: 'nachtzuster' zijn op de laatste ver gaderdag van de Kamer voor het reces. Terwijl collega-bewindslieden al op één oor liggen, moet hij of zij namens het kabinet aanwezig zijn bij de laatste, ellenlange stemmin gen voor de zomer. Alles wijst er op dat de Kamer vannacht pas ruim na vier uur zover is. Geen wonder dat op menig ministerie gisteren werd geduimd dat dit cor vee zou passeren. Een record is overigens binnen handbereik. In 2006, tijdens de 'Nacht van Ayaan', viel de hamer pas om 5.38 uür. Aangezien de stemmingen op de laatste dag voor het zomerreces al gauw meer dan uur in beslag nemen, komt de Ka mer in elk geval bij die prestatie in de buurt, is de verwachting. Kamervoorzitter Gerdi Verbeet krijgt er een hele kluif aan om de boel in goede banen te leiden. De laatste Kamerdag heeft namelijk de neiging nogal luidruchtig te ein digen. Veel Kamerleden moeten zo lang wachten tot ze eindelijk hun hand mogen opsteken dat ze 's middags tijdens de parlementai re barbecue alvast een wijntje be stellen. En daarna nemen ze er nog één. Verbeet heeft het geluk dat ze in de middag geruime tijd wordt afge lost door ondervoorzitter Martin Bosma (PW), zodat ze 's avonds laat weer bij de les kan zijn. Voor een fatsoenlijk debat is van daag nauwelijks ruimte. Het zoge heten kerstregime is van kracht: Kamerleden mogen alleen moties indienen door ze voor te lezen. Vervolgens zegt de betrokken bewindspersoon wat hij van het voorstel vindt. Hij kan de motie omarmen als on dersteuning van zijn beleid of ont raden. De Kamer heeft vervolgens het laatste woord. De grote animo in de Kamer om ministers en staatssecretarissen vlak voor de zomervakantie nog opdrachten te geven, laat zich een voudig verklaren. Het is voorlopig het laatste moment voor de Ka mer in deze samenstelling om plannen aan een meerderheid te helpen zonder dat fracties gebon den zijn aan coalitiedwang. Straks, na de verkiezingen, zijn de parlementariërs een stuk voorzich tiger. Terwijl de formatie in volle gang is, houden fracties liever hun kaarten tegen de borst om zoveel mogelijk onderhandelingsruimte te houden. 12 maanden 9 maanden inclusief internet (500 MB) 80 megapixel 16GB geheuger Icm 2-jarig Vodafone iPhone Vaak 50 (Incl. 200 belmin I onbeperkt sms 500MB) 2-jarig Tele2 SmartMix 350 abonnement (Incl. 350 min/sms) internet, 1ste 9 mnd €5.00! Android 4.0 smartphone 8.0 megapixel camera 4.8" inch scherm inclusief internet (500 MB) Icm 2-jarig Vodafone Bel+Sms+Web Vaak 50 (Incl. 200 minuten onbeperkt sms 500MB) K) kpn TELE2 Si» 1 Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-Leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 115 Vlissingen Walstraat 99 Delft Hulst Waalwijk Spijkenisse Oud-Beijertand Naaldwijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5