[Leerbedrijven in de loods kunnen verder 'Personeel CSM houdt rechten' BEVELANDEN/THOLEN almanak Doof m DONDERDAG 5 juli 2012 17 Schoffelen en leren bij de boer 18 en 19 Huurcontract stilzwijgend verlengd met vijfjaar wegens vergeten opzegging door Mieke van der Jagt GOES - Het ziet ernaar uit dat de werkervaringsprojecten in De Loods in Goes nog zeker vijf jaar kunnen blijven draaien. Respond, de instelling voor speciaal onder wijs met wie de bedrijven in De Loods contracten hebben, had voor januari 2012 de huur van de Loods aan de Verrijn Stuartweg moeten opzeggen. Dat is niet ge beurd en daarmee is het huurcon tract stilzwijgend met vijfjaar ver lengd. Volgens smid Willem Sterk, die in smederij lezersterk jongeren op vangt uit hun persoonsgebonden budget (PGB), zou het ook zonder vergeten opzegging niet mogelijk zijn de contracten met de leerbe drijf] es op te zeggen. „Wij hebben wel degelijk een geldig huurcon tract met Respond. We betalen weliswaar geen huur, maar leveren een tegenprestatie: We vangen kin deren op waarmee ze in het onder wijs geen blijf meer weten, en die ook nog moeten leren werken." Met de stichting De Loods heeft Respond niets meer van doen om dat de leerbedrijven niet meer uit de onderwijspot gefinancierd kon den worden; er wordt immers geen Nederlands en Engels gege ven. De houtbewerking, die wel onder stichting De Loods functio neert, gaat naar de houtzagerij op De Piet. Vooral voor brommerreparateur Henk Beuving en de smederij is de huisvesting belangrijk. De bege leiding die ze geven, wordt betaald uit PGB's. De jongeren die bij hen komen leren, komen van Respond en van Buitenkans, die een groot aantal vormen van begeleide ar beid coördineert. Ook twee andere bedrijven, een ca teringkeuken en TV Goes, kunnen blijven zitten. Advocaten van Beuving en Sterk proberen de puntjes op de i te krij gen, maar Sterk hoopt dat alles in der minne te schikken is. GOES - Het personeel van de Goe- se vestiging van voedingsconcern CSM houdt na een mogelijke ver koop van het bedrijf dezelfde rech ten en arbeidsvoorwaarden als nu. Dat zegt Liliane Schoone van vak bond FNV-bondgenoten. De rechtspositie van werknemers van bedrijven die worden verkocht is in de wet vastgelegd. Toch is er veel onzeker voor de me dewerkers van het bedrijf, dat in de volksmond nog bekend staat als Carels. Aandeelhouders van het moederconcern zetten de bak kerijdivisie van CSM dinsdag in de verkoop. Het bedrijf in Goes is het enige Nederlandse onderdeel van die divisie. Het is nog onduidelijk wie het bedrijf overneemt. Bij het voormalige Carels aan de Fruitlaan werken 230 mensen. Het bedrijf produceert fruitvullingen voor zuivel- en koekjes. Het is niet de eerste keer dat het bedrijf in an dere handen overgaat. In 1993 werd Carels overgenomen door Hero. Sinds 2002 is het eigendom van CSM. „Personeel gaat na een bedrijfsver- koop gewoon over met dezelfde ar beidsvoorwaarden", zegt Schoone. „We hebben dar bijvoorbeeld ook gezien toen een onderdeel van Dow werd verkocht." De vakbond heeft geen signalen dat er reorgani saties gepland staan. „We gaan er van uir dat alles blijft zoals het nu is." Na de zomer houdt de vak bond een bijeenkomst voor her personeel. De Goese vestiging van CSM aan de Fruitlaan. KAPELLE Inbrekers stelen 7800 lege kratten bij Sligro Bij de horecagroothandel Sligro in Kapelle zijn in de nacht van zon dag op maandag 7800 lege kratten gestolen met een gezamelijke waar de van ruim 20.000 euro. De inbre kers gebruikten gehuurde busjes met afgeplakte kentekens. Ze heb ben twee keer het terrein betre den. De manager zegt dat hij haast gaat maken met de beveiliging van het terrein. W1SSENKERKE Gemeentehuis krijgt andere openingstijden Het gemeentehuis van Noord-Beve land in Wissekerke verandert zijn openingstijden vanaf maandag. Het gemeentehuis aan de Voorst raat is voortaan van maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur te bezoeken. Op vrijdag is het ge meentehuis in het vervolg alleen 's ochtends van 8.30 tot 12.00 uur geo pend. 36 flessen shampoo leiden naar Torentijd De politie heeft bij een routinecon- trolen dinsdag een 39-jarige Roe meense man aangehouden, die met 36 flessen shampoo over de Edisonstraat in Goes reed. Hij kon niet vertellen waar de shampoo, Head8tShoulders en l'Oreal Paris, vandaan kwam. Op verdenking van heling is hij naar Torentijd ge bracht. De politie zoekt uit wat de herkomst van vrachtje is. F. foto Ronald den Dekker O Het telefoongesprek dat onze kweb- belgrage collega deze week had, kwam maar moeizaam op gang. „Waar belt u voor?" „Hallo?" „Wat zegt u? Een activiteit voor do ven?" „Wat?" -Ja zeg, ik begrijp er niets van..." „Wat?" Tip? redactie@pzc.nl „Hallo?" Collega's om haar even haar heen be gonnen te gniffelen. „Wat zegt u?"' Het was aan dovemansoren gericht. Misschien moeten we onze collega aanmelden voor de gemelde activi teit. Kunnen we eindelijk genieten van een oorverdovende stilte. w

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59