Sleutelrol voor alcoholvrije Big S 'Personeel CSM behoudt rechten'almanak SCHOUWEN-DUIVELAND Achttien-plussers wagen gokje in Renesse Doof DONDERDAG 5 juli 2012 17 Schoffelen en leren bij de boer 18 en 19 Meer activiteiten nodig voor twaalf- tot zeventienjarigen in Burgh-Haamstede door Ton van den Nouweland BURGH-HAAMSTEDE - Voor de groep van twaalf- tot zeventienjari gen moet in Burgh-Haamstede meer worden georganiseerd. Een alcoholvrij jongerencentrum Big S kan daarin een sleutelrol vervul len. Dat blijkt uit een onderzoek van V&.R Consult in opdracht van het Welzijnshuis. De pubergroep twaalf- tot zeventienjarigen voelt zich niet meer welkom in het jon gerencentrum. De activiteiten daar sluiten niet aan op hun wensen, er bestaat eên afstand tussen hen en het Big S-bestuur en tenslotte voe len ze zich weggepest door de oudere jeugd die daar zo nu en dan nog komt. De Big S stond tot voor kort be kend als zuipkeet, maar werkt nu aan een beter imago. Dat gebeurt onder meer met activiteiten voor kinderen tot twaalf jaar. Deze acti viteiten krijgen veel steun van de inwoners van Burgh-Haamstede. Het onderzoeksbureau adviseert Big S daar vooral mee door te gaan en bovendien de activiteiten uit te breiden tot de pubergroep. Sport vereniging DFS kan de Big S daar goed bij helpen, vindt het bureau. Daarbij wordt gedacht aan een voetbaltoernooi, een gameparty, disco, of een fotoshoot, dan wel make-up-middag voor meiden. Omdat de Big S een slecht imago heeft weg te poetsen én omdat twaalf tot zeventien precies de doelgroep is van het gemeentelijk alcohol-ontmoedigingsbeleid zou den al deze activiteiten in de Big S drankvrij moeten zijn. Het bureau adviseert verder meer inzet van het jongerenwerk op de Big S en een regeling door de ge meente voor wat betreft de huur- schuld van het jongerencentrum. Volgens de onderzoekers wil de ge meente dat ook wel, maar alleen op voorwaarde dat Big S overlast en drankmisbruik bestrijdt. In een alcoholvrij Big S zal het de eerste tijd niet zo druk zijn, maar dat trekt later wel bij, melden de on derzoekers. „Leuk onderzoek", rea geert Big S-bestuurslid Vera Pals. „Ik kan er alleen nog niets over zeggen, want we zijn er in het be stuur nog niet uit. Dat alcohol vrije, ja, dat is een struikelblok. Daar moeten we het nog over heb ben." Plet jongerencentrum houdt fees ten, waarbij de winst uit de barom- zet wordt gebruikt om de schuld aan de gemeente te voldoen. RENESSE - Aan de Hogezoom in Renesse is woensdagmiddag Funtastic Casino van de fir ma Loontjens geopend door burgemeester Ge rard Rabelink. Loontjens splitste zijn zaak in een deel met behendigheidsspelletjes voor de hele familie en het nieuwe Funtastic met kans spelen voor 18-plus. Bij de opening schonk Alexander Loontjens een cheque van 6000 eu ro aan de stichting Zorgvervoer Schou- wen-Duiveland. Het dorpshuis Renesse kreeg een nieuw biljart. Op de foto (v.l.n.r.): Alexan der Loontjens, Astrid van Kleeff van Zorgver voer, burgemeester Gerard Rabelink, dorps huisbeheerder Rinus Pankow, Cees van Liere (beschermheer Zorgvervoer) en raadslid Jos Beije van Alert! foto Dirk-jan Gjeltema GOES - Het personeel van de Goe- se vestiging van voedingsconcern CSM houdt na een mogelijke ver koop van het bedrijf dezelfde rech ten als nu. Dat zegt Liliane Schoone van FNV-bondgenoten. De rechtspositie van werknemers van bedrijven die worden ver kocht, is in de wet vastgelegd. Toch is er veel onzeker voor de me dewerkers van het bedrijf dat in de volksmond nog bekend staat als Carels. Aandeelhouders van het moederconcern zetten de bak kerijdivisie van CSM dinsdag in de verkoop. Het bedrijf in Goes is het enige Nederlandse onderdeel van die divisie. Het is nog onduidelijk wie het bedrijf overneemt. Bij het voormalige Carels aan de Fruitlaan werken 230 mensen. Het bedrijf produceert fruitvullingen voor zuivel en koekjes. Het is niet de eerste keer dat het bedrijf in an dere handen overgaat. In 1993 werd Carels overgenomen door Hero. Sinds 2002 is het eigendom van CSM. „Personeel gaat na een bedrijfsverkoop gewoon over met dezelfde arbeidsvoorwaarden", zegt Schoone. „We hebben dat bij voorbeeld ook gezien toen een on derdeel van Dow werd verkocht." Het telefoongesprek dat onze kweb- belgrage collega deze week had, kwam maar moeizaam op gang. Waar belt u voor?" „Hallo?" „Wat zegt u? Een activiteit voor do ven?" „Wat?" Ja zeg, ik begrijp er niets van..." „Wat?" „Hallo?" Collega's om haar even haar heen be gonnen te gniffelen. „Wat zegt u?"' Het was aan dovemansoren gericht. Misschien moeten we onze collega aanmelden voor de gemelde activi teit. Kunnen we eindelijk genieten van een oorverdovende stilte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53