n uit I ii Hoera voor all inclusive donderdag 5 juli 2012 rras m MIDDELBURG ;rVarkt Markt St. John Sint Janstraat 40 W-' -Sf' HoneyPie Achter de Houttuinen 50 StrawberryField (smoothie): €4 Onbeperkt koffie/thee I H' (met lange vingers en marshmallows): €3 Bagel mozarella: €4,75 Bagel pestokaas: €5 Glas kraanwater: geen probleem, en gratis. met mozarella of toch die met zalm? Een chai latte (kruidige thee met gestoomde melk) of het zo- merwater (Spa Marie Henriëtte met munt en schijfjes komkom mer en sinaasappel)? Kiezen we voor onbeperkt thee drinken of warme chocomel met marshmal lows? Zouden we na de bagels nog ruimte hebben voor de taart van de dag? Dat blijkt de 'Love Bite' te zijn, een zoete droom waarin on der meer marsen, snickers en mal- tesers zijn verwerkt. Bij de balie binnen liggen nog veel meer heer lijke taarten uitgestald, blijkt als we naar binnen gaan om het ver rassend ruime (rolstoeltoegankelij ke) toilet te bekijken. Ook dat is he lemaal HoneyPie, met niet één maar wel tien verschillende, vrolij ke toiletrolhouders. Een klein, maar soms héél belangrijk detail verraadt dat EloneyPie een overwe gend vrouwelijk publiek heeft: een mandje met verzorgingsproducten voor 'die tijd van de maand'. Op de terugweg naar het terras passeren we een stapeltje bordspel len (leuk voor de kinderen) en ja wel, mannen die aan een work shop bezig zijn (freestyle naaien? Baby-feestje?) Maar wij moeten nog steeds bestel- Beoordeling Prijs/kwaliteit consumpties: 8 Leuk en verrassend zijn de extra's, zo als lange vingers en marshmallows bij de koffie en het fruitspiesje bij de smoothie. Uitzicht: 8 Aan het water, onder de lindebomen, met rondom de drukte van de winkel stad. Bediening: 8 Onze serveerster blijft vriendelijk, hoe wel we twee keer alles veranderen. Het glas water wordt zonder meer op tafel gezet. Hygiëne: 8 Tafeltjes worden direct afgeruimd, em mertje sop staat op de terrasboot on der handbereik. Binnen een smettelo ze wc met handige extra's voor da mes. len. De serveerster blijft vriende lijk lachen, ook als we minuten lang twijfelen en veranderen. Uit eindelijk wordt het een strawberry field (smoothie), koffie en bagels (mozarella met zongedroogde to maatjes en notenpesto en eentje met pestokaas, frambozen en mos- termayo). Het smaakt allemaal za lig. Misschien ook wel doordat het servies bij Honey Pie bijzonder is: allemaal 'unieke' stukken (het oog wil ook wat, tenslotte). Wij krij gen melk en suiker in een gouden potje en kannetje en de thee zit in een oud-Engels porseleinen kopje. En dat proefje! Openingstijden: maandag 12.00 tot 17.30 uur, dinsdag t/m vrijdag 9.30 tot 17.30, zaterdag 9.30 - 17.00 en op koopzondag, www.honeypie.eu. Boodschappen halen, ik doe het graag. Moet je wel de tijd hebben en er moeten niet te veel men sen voor je voeten lopen. Een och tendje naar de markt is mijn favo riete vakantie-uitje. Een bezoek aan een super- of hypermarkt in het buitenland? Helemaal geen straf. Je ziet andere blikken, pot ten, flessen, worsten, koekjes, toet jes, groente- en fruitsoorten die vragen oproepen. Vragen die no dig beantwoord moeten worden, dus hop, in de kar ermee. Daarom ga ik liever kamperen of naar een huisje, dan in een hotel. In een ho tel kun je niet aanrommelen, niet koken. All inclusive? Mij doe je er geen plezier mee. Thuis ligt dat anders. Daar kook ik ook graag, maar daar heb je er niet altijd de tijd voor. Na een drukke dag werk met honderden andere vermoeide zielen door een kille supermarkt sprinten, hier en daar wat uit de halflege schappen rukkend. Op de automatische pi loot maak je voor de zoveelste keer hetzelfde snelle gerecht. Wei nig creatief: weer rode kool uit de diepvries met een blinde vink. Geen tijd voor experimenten. Geen puf. Herkenbaar? Zou het niet heerlijk zijn als ie mand op zo'n dag voor jou ver zint wat je gaat eten, uiteraard ge varieerd en gezond en geïnspi reerd op het seizoen. Die vervol gens boodschappen voor je doet, daarbij scherp lettend op kwali teit. Die alles goed gekoeld bij je aan huis bezorgt Helder receptje erbij, waarmee je binnen een half uur een verrassende, verse maal tijd op tafel kunt toveren. Klinkt goed, hè? Het is precies wat het jonge be drijf HelloFresh doet. Er werken bevlogen koks, voedingsdeskundi gen en versexperts, die elke week een box samenstellen, liefst met zoveel mogelijk regionale produc ten. Ze werken samen met lokale boeren en tuinders. Het pakket wordt op maandagavond thuisbe zorgd. Je kunt aangeven voor hoe veel personen en of je voor drie of voor vijf dagen maaltijden wilt ontvangen. Het initiatief is overge waaid uit Scandinavië en Duits land, waar het inmiddels een groot succes is. In Nederland ging het dit voorjaar van start. Ze leve ren inmiddels in Zuid-Holland, Utrecht en Noord-Holland, en streven zo snel mogelijk naar lan delijke dekking. Belangstellenden kunnen hun adres op de website achterlaten. Ze worden op de hoogte gebracht zodra HelloFresh ook in hun regio gaat leveren. Ik was razend nieuwsgierig en heb vorige week een proefbox la ten bezorgen. Spannend, alsof je een kerstpakket openmaakt! Alles even vers en kleurrijk; kwetsbare producten hermetisch verpakt, zo dat je ze goed kunt bewaren in de koelkast. De eerste dag hadden we prachti ge schollen. Daar ging het al enigs zins mis, want één van ons houdt niet van schol. Mijn schol, vol gens recept gestoofd met boter, ci troensap en -rasp, was overheer lijk! Krielaardappeltjes en verse worteltjes erbij. Waarom eten we dit niet vaker, vroeg ik me af Het gerecht van de tweede dag, oosters varkensvlees, bleek een schot in de roos! Ik geef hieron der het recept. De derde dag: spaghetti met ci- troenpesto, mozzarella en tomaat jes. Het smaakte goed, maar ik vind mijn eigen variant, met feta en gewone pesto lekkerder. De box is ook handig voor men sen die alleen zijn of de deur niet uit kunnen. Of jonge gezinnen die (nog) niet goed kunnen koken. Je leert snel gezonde en lekkere maaltijden bereiden. Voor vegeta riërs wordt elke week een veggie- box gevuld. Je neemt een abonne ment, dat je kunt opschorten (bij voorbeeld tijdens een vakantie) en je kunt op elk moment opzeg gen. De prijs? 39 euro, voor drie verse maaltijden voor twee perso nen (gratis thuisbezorgd). All in clusive op deze manier? Ik ben he lemaal voor! www.hellofresh.nl Oosterse varkensvleesreepjes met knapperige groenten, voor twee personen benodigdheden 250 gram rijst (of 2 portiezakjes); 300 gram varkensfilet; 1 eetlepel zonnebloemolie; 1 eetlepel sojasaus; ongeveer 6 centime ter verse gemberwortel; 1 gele paprika; 1 rode peper; 6 kleine maïs- kolfjes; 250 gram sugar snaps. bereidingswijze Doe zakjes rijst in pan met kokend water (met zout) en iaat 10 minuten koken. Haal uit pan en laat even uitlekken. Schil on dertussen gember en rasp met keukenrasp. Snijd varkensfilets in reep jes. Meng in kom met zonnebloemolie, gember en sojasaus. Verwijder zaadjes uit de paprika en peper en snijd in reepjes. Verhit scheutje olie in wok en bak varkensvlees 3 minuten op hoog vuur. Voeg dan rode peper, paprika, maïskolfjes en sugar snaps toe. Roerbak nog 2 mi nuten en voeg een scheutje water toe. Kook nog 2 minuten onder af en toe omscheppen. Verdeel rijst over de borden en schep groente mengsel erover. tip Voeg voor extra pit wat sambal toe. Lekker met scheutje ketjap! Puck Kerkhoven is de gids voor lekkerbekken, die ook thuis bijzonder willen eten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47