Een pleintje vol verleidingen Zoet wegdromen bij Honey Pie iol uit donderdag 5 juli 2012 De redactie test deze zo mer elke week twee terras sen in een Zeeuwse plaats. Deze week zijn we in Mid delburg. De komende weken bezoe ken we terrassen in Renesse, Zierikzee, Sluis, Hulst, Goes, Noord-Beveland en Vlissin- gen. Heeft u een suggestie voor een leuk terras in één van deze plaatsen? Stuur dan een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl. Beoordeling Prijs/kwaliteit consumpties: 8 Sint John biedt veel keuze in tosti's, koffie en thee in verrassende soorten en smaken, voor een zeer betaalbare prijs. Het heerlijke yoghurtijs mag je niet missen. Uitzicht: 8 De Vismarkt in Middelburg is een prachtig pleintje, met mooie bomen en panden. Bediening: 8 De medewerkers zijn vriendelijk en oplettend. De lunchgerechten worden bovendien snel geserveerd. Een gratis glas kraanwater is geen enkel pro bleem. Hygiëne: 7 Sint John heeft een schone wc en op geruimde tafels. Niets op aan te mer ken. door Cornelleke Blok Het is een zonnige donder dagmiddag en marktdag in Middelburg: in het cen trum kan je lopen over de hoof den. Alle tafels op de Vismarkt, waar het terras van Sint John zich bevindt, zijn rond lunchtijd bezet. Gelukkig staan twee aardige heren ons toe bij hen aan te schuiven. We nemen plaats op het gezellige terras, op een pleintje dat betegeld is met kinderkopjes. We kijken uit op pittoreske pan den en kraampjes met snuiste rijen. Achter ons staat een prachti ge groene lindeboom, voor ons rij den fietsers af en aan. Ondanks de drukte merkt de ser veerster ons in no-time op. We ne men allebei een tosti, die verkrijg baar is in verrassende uitvoerin gen. Zo staat er een veggie (met kaas, tomaat, courgette, paprika en ore gano) op de menukaart, een pi- rie-pirie (een 'goed gekruide' tosti met tomaat, kaas, uitje en salami), en een 'creatieve' tosti (met kaas, filet americain, uitjes en sambal). Geen enkele tosti kost bij Sint John meer dan 2,75 euro. We kie- Koffie: €1,75 Cappuccino: €2,10 Tosti ham/kaas: €2 Tosti bandoeng: €2,75 9 Yoghurtijs (klein): €3 Glas kraanwater: geen probleem en gratis zen voor een tosti ham-kaas en een tosti bandoeng met kaas, taugé, ananas, banaan, gember en sambal. Als koffieliefhebber kun je hier je hart ophalen: op de kaart staan nog ongeveer vijftien soorten spe ciale koffies, zoals Arabische me lange, Javaanse mokka en Panna Montana. Sint John heeft ook veel verschillende soorten thee, milks hakes en smoothies. De medewerkers in de keuken wer ken al even snel als de bediening: nog geen tien minuten later staan de tosti's voor onze neus. Ze lig gen op schattige ouderwetse scho teltjes, samen met twee schijfjes komkommer. De tosti bandoeng smaakt heer lijk: pittig door de sambal en smeuiig door de banaan. Oplet tend is de bediening trouwens ook: als er een paar spetters regen vallen, spurten de serveersters naar de stijlvolle lichtbruine para sols om ze uit te klappen, zodat de gasten droge kleding houden. Wie in Middelburg woont, weet het: bij Sint John moet je zeker zijn voor het overheerlijke yoghurt ijs. Dat is te zien, want om ons heen staat op bijna elke tafel een enor me witte coupe met een dikke toef slagroom. We zitten al aardig vol van de to sti, maar kunnen de verleiding niet weerstaan: die coupe móet ge proefd worden. Het yoghurtijs is er in allerlei heer lijke smaken: onder meer met wal noten, advocaat, boerenjongens en verschillende soorten siroop. We nemen een kleine portie met bra mensiroop. Zo lekker als het ijs er uit ziet, zo smaakt het ook: romig en toch lekker fris. Daar houd je graag een plekje in c'e maag voor vrij. Sint John in Middelburg is geopend van maandag tot en met zaterdag van 8.30 tot 18.00 uur. Kijk ook op www.stjohn.nl. Het terras van Sint John in Mid- deburg op de Vismarkt. foto Lex de Meester door Ondine van der Vleuten Met opwaaiende zomer jurkjes moet je een beet je uitkijken, op het terras van HoneyPie. Want de wind wer velt frank en vrij om de boot waar op de uitbaters heerlijke taarten, bagels en drankjes serveren. Boven de zacht deinende terrasboot geu ren de lindebomen, op de oevers is het een komen en gaan van toe risten en kooplustigen. Genoeg te zien, hier. HoneyPie is al sinds het winkeltje in 2007 zijn deuren opende een be grip in Zeeland. De combinatie van stoffenwinkel waar work shops te volgen zijn en een thee- schenkerij met eigengebakken lek kernijen en scones bleek een door slaand succes. Vorig jaar kwam te genover de winkel de terrasboot te liggen. Geheel in HoneyPie-stijl: vrolijk, kleurig, feestelijk. Bij wijze van ornament zijn op de balustra de van de boot porseleinen thee potten vastgelijmd. Ook de kaart is verrassend. We kunnen maar niet kiezen. Wordt het de bagel Bij Honey Pie kun je na boot vóór de winkel. de workshop 'freestyle naaien' genieten van een high tea op de zacht deinende terras foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46