Picknick op slagveld in louche kermissfeer Onderstroom-tips 8 lull podium donderdag 5 juli 2012 COLOFON UitGids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@pzc.nl DONDERDAG 5 JULI Dreischor Zomerconcert Crescendo met mede werking Creskids, CR@SH!, fanfare, leerlin gen en blokfiuitgroep. Ring, 19.00 uur Middelburg Orgelconcert Rudi de Munck, werken van Bach, Mendelssohn, Dupré en Mul der tot klinken worden gebracht. Toegang gratis. Koorkerk, 15.00 uur. Renesse Zomeravondconcert met De West hoekzangers en het Schouws Koperen semble. Jacobuskerk, 20.00 uur Vlissingen Onderstroom zomerfestival. Vier da gen lang de stad als podium met een mix van theater op locatie, straattheater op pleinen, korte en vermakelijke voorstellin gen in tentjes, muziek, beeldende kunst, circustheater en kindervoorstellingen. Binnenstad Vlissingen. Zonnemaire Zomerconcert van harmonievereniging Nut Uitspanning. Plein voor het dorps huis, 19.30 uur. ZATERDAG 7 JULI Domburg Cabaretière Ellen Dikker met haar de buutprogramma Toendra. De Parel, 20.15 uur Goes Literaire fietstocht schrijfster Rosita Steenbeek. Boekhandel De Koperen Tuin, 11.00 uur Lewedorp Steampunkparty. Themafeest met op tredens van Les Truttes, CLAM! en DJ Ton. Maalweg 2b, 21.00 uur. Middelburg Literaire fietstocht schrijfster Rosita Steenbeek. De Drukkerij, 15.00 uur Vlissingen Onderstroom zomerfestival. Binnenstad Vlissingen. Woodworks, akoestische folkrockband treedt op. Gratis toegang. Café de Concurrent, 22.00 uur. Dansfeest: Waveblender met optre dens van DJ's Sander Buijs, Rampage, SoUnDaTak, MalFX en Marlon G. Entree vijf euro. Club Midnight, 22.00 uur. ZONDAG 8 JULI Domburg Magic Unlimited met 'Live Magie Show'. De Parel, 15.00 uur Kattendijke Laatste concert Foort Smit (95) bij Mu ziekvereniging Oefening Uitspanning, als dirigent met zijn blazersensemble. Muziektent, 14.30 uur Veere Daria van den Bereken bespeelt de pia no. Zij brengt werken van Handel, Scarlat ti, Beethoven en Strawinsky ten gehore. VRIJDAG 6 JULI Kortgene Optreden van de zeeuwse zanger Jac- co Ricardo. Live optreden van de show Foute hits party De Loods, 21.00 uur Sint-Annaland Openluchtconcert Musica Nautica, door De Klienkers (voorprogramma), Na- talya Kraevsky (sopraan), Inez Carsauw (mezzosopraan), Alex Vermeulen (tenor), Pieter Hendriks (bas), Céleste Zewald (kla rinet), Daniël Kramer (piano), Bram (voi ce kid) en De Stilte (dansgezelschap). Haven, 19.30 uur Terneuzen Orgelconcert door Peter Eilander uit Apeldoorn. Grote Kerk, 20.00 uur Vlissingen Middagpauze-orgelconcert door Tobi as Horn. Gratis toegang. Sint Jacobskerk, 12.00 uur. Onderstroom zomerfestival. Binnenstad Vlissingen. Vanavond begint in Vlissingen de vijfde editie van het straattheaterfestival Onder stroom. Vier dagen lang is de binnenstad het podium voor theater en muziek. Het Bellamypark dient als festivalhart. Alle an dere locaties liggen in de directe omge ving ervan. Enkele hoogtepunten uit het uitgebreide programma: Openingsparade: Pipototal Spectaculaire bonte openingsoptocht door de stad, met curieuze machines, vuur, acrobatiek en muziek. Donderdag 5 juli, vertrek 21.30 uur bij Dijk- theater, finale 22.30 uur op Bellamypark. Circuswerkplaats Boost Mix van circus, slapstick en magie, met de Zweedse acrobaat Ola Glimaker en de Italiaanse luchtacrobaat Marianna Boldini. Donderdag 5 t/m zondag 8 juli, Bellamypark (Haventheater Stuurboord), 3x per avond. Vlissingen in Super 8 Muzikant en filmmaker Niels Duffhuës maakte aan de hand van Super 8-beelden een film over het maritieme Vlissingen. Bij de vertoning speelt hij speciaal ervoor gecomponeerde muziek erbij. Donderdag 5 t/m zaterdag 7 juli, Kazemat ten, 20.00/21.30/23.00 uur Compagnie KAiET Geert Hautekiet maakte vorig jaar bij On derstroom indruk met zijn Vieze Verol Tjes. Nu is hij terug samen met zanger/cabare tier André Manuel. Zij zingen anderhalf uur lang één lied, over twee veertigers in een Kadett op weg naar Johannesburg. Donderdag 5 en zaterdag 6 juli, Bellamypark (Haventheater Bakboord), 20.00 uur. Esperando La Luna Liefdesverhaal in de vorm van magisch theater, met beelden, livemuziek, subtiele acrobatie en stille film. Donderdag 5 t/m zaterdag 7 juli, Het Ron deel, 22.00 uur (5 en 6 juli), 21.30 (7 juli). Moira De korte Zeeuwse kinderfilm Moira het meisje en de Zee van Bo van Scheyen wordt vertoond op bijzondere locatie. Vrijdag 6, zaterdag 7 en zondag 8 juli, Kaze matten, 16.00/16.30/17.30 uur Vlissingse Verhalen Jim de Groot eert Jean-Louise Pisuisse, Joep Bremmers vertelt over beeldhouwer en dichter Jan Frangois Brouwenaar en Wim Hofman presenteert een eigen Vlis- sings verhaal. Ook gedichten van Sandra Burgers en muziek van Rob Maaskant. Vrijdag 6 en zaterdag 7 juli, Bellamypark (Pa radetheater), 22.00 uur Internationale Straattheaterdag Sinds jaar en dag dé publiekstrekker van het festival. Een hele dag verrassende straattheateracts verspreid over het cen trum van Vlissingen. Zaterdag 7 juli, 14.00-18.00 uur, speelsche ma op www.festivalonderstroom.nl en ter plekke verkrijgbaar. GIF Het recent opgerichte Zeeuwse gezel schap Theaterloods-B presenteert GIF, ver teltheater over onverantwoord alcoholge bruik. Het stuk wordt gespeeld door An- nemarike Ruitenbeek en Oscar Postema. Tekst en regie: Rens Schot. Zaterdag 7 juli, Bellamypark (Haventheater Bakboord), 21.00 en 23.00 uur. Delrevés Spaanse dansgezelschap Delrevés presen teert, met livemuziek, een choreografie op de muur van het Keizersbolwerk. Zaterdag 7 juli, Keizersbolwerk (te zien vanaf de Oranjedijk), 22.30 uur Muziek aan zee In het Dijktheater zijn dagelijks gratis con certen, met Los de Abajo en Asakusa Jin- ta (donderdag), Dirt Daubers, Stuurbaard Bakkebaard en Russkaja (vrijdag), Imperial Tiger Orchestra en La Familya (zaterdag) en Ocho y Media (zondag). Arthur Ebe- ling Trio treedt vandaag om 21.00 uur in het Paradetheater (Bellamypark) op. Onderstroom Junior Voor kinderen tot 12 jaar is er op de laat ste dag een speciaal programma met di verse voorstellingen en optredens. Zondag 8 juli, diverse locaties. Voor het complete programma zie www.festivalonderstroom.nl of de PZC-bijlage van woensdag 27 juni. door Rolf Bosboom Het Getij neemt op On derstroom na dertien jaar afscheid met een spektakelstuk. Bij de ka nonnen op de Oranjedijk wordt vanaf vandaag vier dagen achter een Het Slagveld opgevoerd. De ti tel kan tevens worden gezien als een verwijzing naar het steeds guurder wordende culturele kli maat in Nederland. In 1999 werd Het Getij opgericht als 'culturele werkplaats' voor Zee land, bedoeld om de samenwer king tussen amateur- en professio nele kunstenaars te bevorderen. Dat heeft de afgelopen jaren een groot aantal, vaak memorabele, producties opgeleverd. Recent heeft het bestuur besloten de werk plaats op te heffen, omdat de groeiende ambities en de slinken de budgetten niet meer met elkaar te rijmen vallen. Het mag geen geruisloos afscheid worden. Voor zijn 21e en laatste productie heeft Het Getij daarin al les uit de kast getrokken. Het Slag veld is een absurdistische locatie voorstelling met niet alleen ac teurs, maar ook muzikanten, dan sers en circusartiesten. Het stuk is gebaseerd op Picknick op het slagveld, dat de Spaans-Fran se auteur Fernando Arrabal in 1959 publiceerde. Het verhaal gaat over de jonge soldaat Zapo, die zich tamelijk eenzaam aan het front bevindt. Op een dag komt zijn familie bij hem op bezoek, voor een zondagse picknick. Op dat moment verschijnt ook de vij and ten tonele... Het Getij vroeg Peter Adriaanse de regie van de voorstelling voor zijn rekening te nemen. „De tekst van Arrabal heb ik helemaal intact gela ten", zegt hij. „We zijn wel op ba sis van improvisatie begonnen, maar al snel werd duidelijk dat de tekst gewoon goed is, mooi ge schreven. Het stuk is al krachtig ge noeg van zichzelf dus moet je het in zijn waarde laten." „Het moest een voorstelling voor een breed publiek worden. Daar- Beelden van de repetities voor Het Slagveld, met linksboven: Sitah Lampert om ben ik nadenken over de ten een louche kermissfeertje ach- vraag: wat kan ik er allemaal bij be- ter het stuk te plakken, met onder trekken? Uiteindelijk heb ik beslo- meer artiesten maar bijvoorbeeld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44