werd werkelijkheid Vooruitblik donderdag 5 juli 2012 Fietsroute Zuring voor zeelui, in het zuidelijk deel van Walcheren, gebaseerd op de route die is omschreven in het gelijknamige boekje. Meer informatie op http://www.ivn.nl/walcheren. Om veiligheidsredenen is deelname mogelijk vanaf de leeftijd van 12 jaar. De kosten zijn 5 euro p.p.. Leden van IVN Walcheren gra tis. Aanmelden vooraf is niet nodig. Vertrek om 13.30 uur bij het NS-station. Info op tel. 06-48831509 (Ook op zaterdag 4 augustus). Miniconcert. In de serie miniconcerten in de Koorkerk geeft Rudi de Munck op 5 juli een orgelbespeling, met werken van Bach, Mendelssohn, Dupré en Mulder. Samen met Lise de Munck en Nanette Murre-de Munck op dwarsfluiten wordt het Vijfde Concerto van Handel vertolkt. De Munck is als organist verbonden aan de Gereformeerde Gemeente van Middelburg-Centrum. Het miniconcert is één van de aktiviteiten van het Lan ge Jan Project, een initiatief van de Raad van Kerken Middelburg. Het concert begint om 15.00 uur, de toe gang is vrij. Info: langejanproject.wordpress.com NIEUW- EN SINT JOOSLAND 3 Paardensport. Zeeland Outdoor wordt dit jaar van 5 t/m 15 juli ge houden, met springen t/m de Grote Prijs nationaal 1.40m en bij de dres suur alle niveua's tot en met de Kur op Muziek Grand Prix! Zeeland Outdoor, Stichting Hippische Sport Zeeland, De Kroo, Boomdijk 1, Nieuw- en Sint Joosland. Tel 0118-603380 info@dekroo.nl OOSTKAPELLE Natuur-halfuurtje. Zit er alleen zand in het emmertje? Echt niet, kijk maar eens goed. Dan zie je vast piep kleine slakkenhuisjes of schelpen die open en dicht kunnen, krabbenpoten en misschien wel een oude jas van een krab, touw, houtjes of kauwgum (hoe kan dat nou?)! Een speels programma voor peuters, kleuters en hun (groot)ouders. Deelname: entree museum Ter ra Maris. Voor deelname aanmelden bij de balie. Van 11.00 tot 11.30 uur. In de zomer elke donderdag. Terra Maris, Duinvlietweg 6, 0118-582620. RETRANCHEMENT Natuurexcursie Het Zwin. Maak kennis met de duinen, strand met fossielen en schor en slik. Startpunt: Strandpaviljoen De Zee meeuw. Vanaf de parking Gerrit van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement (gelegen net buiten Cad- zand-Bad), de borden naar De Zeemeeuw volgen. Dat is ca. 6 minuten lopen. Kledingadvies: gymschoenen die nat/vies mogen worden zijn een must. Van 10.00 tot 12.30 uur. Deze excursie vindt wekelijks op donderdag plaats, steeds op hetzelfde tijdstip. Info: 0113-569110 www.hetzeeuwselandschap.nl SEROOSKERKE (SCHOUWEN-D.) 4 Open tuin. De landschappelijk aange legde tuin van 1,25 ha. bestaat uit verschillende niveaus. De beekloop kabbelt via een waterval van de bo- ventuin naar de ondertuin en mondt daar uit in de grote vijver. Er is een varen- en hosta- tuin en een bamboetuin te zien. Ook is er een krui den- en een grassenheuvel. Verschillende rozen staan door heel de tuin. In schaduwrijke hoeken staan meer dan 45 verschillende hydrangea's. 2 Vlinderbloemper ken liggen rond 6 halfstam fruitbomen. Er staan 1000 soorten vaste en eenjarige planten, struiken en bomen in de tuin. Verschillende schaduwplanten staan in de bosplantsoenen. De groentetuin is voor zien van een kweekkas en een bessenkooi. De tuin is beperkt rolstoel toegankelijk (gras). De tuinpaden zijn voorzien van schelpjes. Op de bospaden liggen hout snippers. Open middagen: van 13.00 t/m 17.00 uur, iedere woensdag t/m 5 september en iedere donderdag van 5 juli t/m 30 augustus. Open weekeinden: van 10.00 t/m 17.00 uur, za. en zo. 28 29 juli, za. zo. 18 19 augustus. Entree: 4,00 euro p.p., kinderen t/m 12 jaar 2,50 eu- ro(onder toezicht). Seizoenkaart: €10,- SLUIS Struisvogelboerderij. Informatieve uitleg over de intri gerende struisvogel op misschien wel de leukste be- zoekboerderij van Nederland. Bekijk en aai de loopvo gels en kom alles over ze te weten. Daarnaast cadeaus hop, tearoom, eieren, vlees, lederwaderen, veren, do cumentatie enz. Rondleidingen worden elke dag gege ven om 11.00 uur, 12.30 uur, 14.00 uur en 15.30 uur. Struisvogelboerderij Monnikenwerve, Hogeweg 1, Sluis. Tel 0117-492131 info@destruisvogel.nl www.destruisvogel.nl WESTENSCHOUWEN Fietstocht naar Los Alamos met heuse duinwandeling in de Verklikkerduinen. Deelnemers maken kennis met authentieke duinflora tijdens deze 19 km lange fietstocht/wandeling. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door vanaf Natuurinformatiepunt/trampoline- centrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde te Westenschouwen. Tel 0111-652721 jantrampoline@zeelandnet.nl www.jantrampoline.nl Ook op dinsdag 24 juli en zaterdag 4 augustus. Kijk voor de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. VRIJDAG 6 JULI BRESKENS Sleepnetvissen. Bij het sleepnetvissen willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Vertrek vanuit de Handelshaven/- Westhaven, de Westerschelde op, richting Hoofd plaat. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. Na onge veer 20 minuten laten we het visnet zakken om het na een tijdje weèr op te halen. Na het sorteren van de vangst, bekijken we deze met z'n allen in speciaal daarvoor opgehangen bakken, zodat ieder een de gevangen vissen, krabben, garnalen, enz. goed kan zien. Aanraken mag, zolang de krabben en vissen maar blijven leven. Op de terugweg na melijk, gooien we alles weer levend overboord; we nemen dus niets mee! Deze vaartocht duurt onge veer 1,5 uur. Indien gewenst zijn er voor de klein sten gratis zwemvesten beschikbaar. Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handelshaven in Breskens, Haven Westzijde. In de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maandag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401 GOES Zomeravondconcerten. Grote Kerk, Singelstraat, aanvang: 20.00 uur. Toe gangsprijs: 8,00 euro. Info: info@muziekindegrotekerkgoes.nl www.mu- ziekindegrotekerkgoes.nl De volgende concerten zijn op vrijdag 20 juli, vrij dag 3 en vrijdag 31 augustus, steeds om 20.00 uur. OOSTKAPELLE Een kijkje achter de schermen van het zee-aqua rium. De deelnemers krijgen uitleg over de werking van het zout-water-aquarium; ook worden de die ren gevoerd. U betaalt alleen de entreeprijs voor het museum, (volwassenen €6 en kinderen €3,50). Voor deelname kan men zich melden bij de balie van het museum. Elke vrijdag tot en met 31 auustus van 11:00 tot 11:30 uur. Terra Maris, Duinvlietweg 6. VLISSINGEN Festival Ondestroom. Onderstroom brengt al 31 jaar straattheater naar Vlissingen en is er voor jong en oud! 4 dagen lang de stad als podium. Elke dag gratis muziekoptre- dens op het Dijktheater. Festivalhart Bellamypark met elke dag kleine en grote voorstellingen. Info tickets: www.festivalonderstroom.nl lampje, verplaatst door bewoners van Cad zand van een Bressiaanse naar een Cadzand- se reddingsboot", vertelt Josephine. Het laat- ste deel van de tocht, van Cadzand-Bad tot aan Cadzand, werd te voet afgelegd. Deze wandeling wordt nog elk jaar herhaald op 9 mei. Er zijn tegenwoordig ook andere activi teiten rondom de Vredesvlam. Bijvoorbeeld een concert tijdens Pasen. „Ook hebben ba sisscholen in Zeeuws-Vlaanderen en België een jaarlijkse estafette run", vertelt Josephi ne. De vlam wordt dan rondgebracht door schoolkinderen in een mijnwerkerslampje. De Vredesvlam in Cadzand is een heerlijk rustig plekje, gelegen naast het drukke strand van Cadzand-bad. Naast de vredes vlam staat een grote dikke boom die behan gen is met houten kaartjes. Deze kaartjes ge ven bezoekers de gelegenheid om hun vre deswens op te schrijven. „Het is ook abso luut een aanrader om de teksten van andere mensen te lezen", vindt Josephine. De vre desvlam staat aan de linkerkant van de kerk, midden in Cadzand. Het is niet alleen een symbool voor vrede, maar ook een voor rust. De boom die behangen is met vredeswensen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41