4 Vredesdroom Cadzand p zoek naar stilte donderdag 5 juli 2012 DONDERDAG 5 JULI BOUDEWIjNSKERKE Wildbreien. Insteken, omslaan, doorhalen en af laten gaan. Breien en haken, het lijkt een activiteit uit het verleden. Iets dat oma altijd doet/deed of iets dat je vroeger op school moest leren. Maar breien en haken is weer helemaal hip! Elke 1e donderdag van de nieu we maand kunt u (wild)breien in Boudewijnskerke. le dereen is welkom op minicamping De Visser om sa men te breien, te haken ofte punniken. Samen bekle den we Boudewijnskerke en maken het landschap om ons heen een beetje vrolijker. Geen graffiti, maar vro lijk gekleurde breisels, die de voorbijganger even doen stilstaan en een glimlach bezorgen. Neem zelf materialen mee en we gaan aan de slag! Van 10.30 tot 12.00u. Minicamping De Visser, Boudewijnskerke 42 Zoutelande. Info: 0118-561272 info@minicampingdevisser.nl BRESKENS Glasblaasdemonstratie met uitleg over verschillende andere glastechnie ken zoals: smelten en vervormen van glasplaten, gieten van gesmolten glas, glas in lood en tiffany. Elke donder dag vanb 14.00 tot 15.30 uur. Art Glas-Studio, Dorpstraat 10. Tel 0117-381737 cor.bleeker@hetnet.nl www.art-glass-studio.nl BURGH-HAAMSTEDE Fietstocht van Natuurmonumenten langs de verdron ken dorpen aan de Oosterschelde en de prachtige na tuurgebieden aan de Zuidkust met de inlagen en kar- renvelden richting de Plompe Toren. De gids zal regel matig stoppen om u een en ander te laten zien en te vertellen over de bijzondere geschiedenis van dit ei land met zijn flora en fauna. De excursie begint om 10.00 uur. We verzamelen bij Golfclub Molenberg aan de Hogeweg 53, 4328 PB te Burgh-Haamstede. Neem uw eigen fiets mee en ver geet uw verrekijker niet! Kosten: leden Natuurmonu menten 4,00 euro; niet-leden 7,00 euro; kinderen (6-12 jaar) 2,00 euro. Als u meewilt fietsen kunt u zich aanmelden via www.natuurmonumenten.nl of telefonisch via 0113-644044. CADZAND Wave Experience met een aanbod van al onze water sporten. Deelname: €20,00p.p. per uur. Elke maan dag, donderdag en vrijdag van 13:00 tot 16:00 uur. Moio Beach, Vlamingpolderweg 3a (Duinovergang 9), Cadzand-Bad. Tel 0117-392180 info@moio.nl www.moio.nl COLIJNSPLAAT Iedere donderdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt u de wereld van de visvangst en handel op de vis- afslag. Ook bezoekt u de Eenhoorn' voor een film over de visserij en koffie met wat lek kers. De rondleiding sluit af op de Vismijn waar op dat moment de aan land gebrachte vangst wordt ge sorteerd en 'gemijnd'. Van 11.30 tot ca. 13.30 uur. Deelname 11,00 euro pp. (kinderen t/m 12 jaar 5,00 euro) inclusief koffie, thee met lekkers. Vooraf aanmel den via info@eenhoorntrec.nl of 06-24512582. KAMPERLAND Kom bij de Zeelandboerderij op de Five Star Farm van alles te weten over de grondstoffen en de productie van onze Peelander Bieren. Er is een rondleiding langs de productieplaatsen van de grondstoffen: brouw- gerst, bio spelt, tarwe en hop. Vervolgens is er een proeverij van vijf verschillende Peelander Bieren. En tree: 7.50 euro p.p. Reserveren noodzakelijk via tele foon of info@fivestarfarm.nl. Baas Huisweg 11, (Five Star Farm), Kamperland, 0113-371972. Amusefietstocht. In juli en augustus is elke dag een amusefietstocht te maken over Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner als de toerist op een leuke en sportieve manier kennismaken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw routes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelname- kaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de ge oefende fietser sportief de hele dag op stap. De be doeling is om meerdere horecabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren voor een heerlijk broodje, ijscoupe of salade. De kaart kost 17,50 euro per persoon en u heeft een besteding van ong. 35,00 euro. Diverse startlocaties. Info: www.amusefietstocht.nl MIDDELBURG Rondleiding stadhuis. Het laatgotische stadhuis van Middelburg wordt alom gezien als een van de mooiste monumenten van Ne derland. Wandel met een gids van de Tourist Shop door de prachtige zalen en aanschouw de oude meu belen, schilderijen en wandtapijten. U hoort alles over de veelzijdige geschiedenis van dit prachtige monu ment. Dagelijks (behalve vrijdag) om 11.30 uur en 15.15 uur. Volwassenen: 4,25 euro, 6 t/m 12 jaar, 65+, CJP en mindervalide: 3,75 euro, 0 t/m 5 jaar: gratis. Markt 51, 0118-674300 info@touristshop.nl door Correlli van Huiten Wanneer een mens alleen droomt, blijft het een droom. Wanneer mensen samen dromen, dan kan die droom werkelijkheid worden. (Dom Helder Camara) Dit is de tekst die tegenover de Vredesvlam in Cadzand hangt. Want ook Cadzand had in 2002 een droom; de wereldvredes- vlam naar het dorp brengen. Op 9 mei 2004 lukte dat. „Mede doordat de hele gemeen schap zich ervoor heeft ingezet", zegt Josep hine Groenhagen - Heinemans (63) foto graaf in Cadzand en wonende tegenover de Vredesvlam. De vlam is oorspronkelijk een initiatief van Mansukh Patel, die tegenwoordig in Wales woont. „In Cadzand nam de ondernemers- groep het iniatief en met medewerking van de gemeente werd het plan redelijk snel uit gevoerd", zegt Josephine. De vlam is indertijd opgehaald bij het Vre despaleis in Den Haag. „Midden op zee is de vlam, al brandend in een mijnwerkers- Vismijn, Colijnsplaat De vredesvlam in Cadzand die ontworpen is door Jaap Boekhout.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40