Gebrek aan winners nekt Kerkhove donderdag 5 juli 2012 Kijk voor een video van het doelpunt van Ingmar Quist op ww.pzc.nl/sport. Björn Quartel gaat binnendoor bij een tegenstander van Lierse SK. Op het veld van SSV'65 speelde de verdediger van Kloetinge de eerste helft mee met het Zeeuws elftal tegen de Belgische eersteklasser. foto Ronald den Dekker door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De teleurstelling droop woensdagmiddag van het ge zicht van Lesley Kerkhove. De Zie- rikzeese tennisster wist dat ze de kansen om de tweede ronde van de Thermphos Challenger Zeeland te bereiken onbenut had gelaten. Zq sloeg tegen de Japanse Junri Na- migata te veel ballen nét uit en ver loor met 6-4 6-4. Kerkhove haalde in Middelburg zo wel in 2010 als 2011 de finale. Dit jaar werd er weer veel verwacht van de ambassadrice van het toer nooi. Maar toen ze zondag tijdens de loting aan de nummer drie van de plaatsingslijst werd gekoppeld, wist de Zeeuwse troef dat het heel moeilijk zou worden om weer de eindstrijd te halen. Namigata is na melijk de nummer 191 van de we reld, terwijl Kerkhove 150 plaatsen lager staat. Op het bloedhete center court van MLTC werd duidelijk waar het ver schil op de ranking 'm in zit. Nami gata speelde volwassen, Kerkhove ietwat gehaast. De Japanse aasde nauwelijks op de mogelijkheid om de Zeeuwse met passeerslagen te verschalken; ze sloeg alle ballen te rug, hield de rally's lang en liet Kerkhove, die wel de punten zo snel mogelijk wilde maken, de fout produceren. „Ik vind het altijd lek ker om de ballen af te maken, maar hu liep het niet met die winners", zei de Schouwse. „Te vaak gingen ballen een paar centimeter uit. Echt heel jammer, want ik had er meer uit kunnen halen." Kerkhove kon zich wel voor het hoofd slaan over de manier waarop ze de eerste set uit handen gaf Bij 4-5 40-0 had Kerkhove drie kansen om langszij te komen en de strijd - na een 5-2-achterstand - weer hele maal open te gooien. Maar de Ja panse wilde daar niet aan meewer ken. Ze profiteerde van het gebrek aan absolute scherpte bij de Zeeuw se, pakte vijf punten op rij en haal de de eerste set binnen. Kerkhove: „Ik ben heel benieuwd hoe het was afgelopen als ik gewoon op 5-5 was gekomen. Dan had ik het nog wel willen zien. Nu gaf ik de set te makkelijk weg." In de tweede set hadden beide vrouwen grote moeite hun opslag te behouden. Kerkhove leverde vier keer haar opslag in en Namiga ta deed dat driemaal. Het resultaat was dat de Aziatische weer met 6-4 won. „Ik kwam niet onder de druk van de Japanse uit", analyseerde de pu pil van Niels Stemerdink. „Vooral aan de kant waar ik wind tegen had, was het lastig om iets tegen haar te doen. Zij gaf me ook geen enkel cadeautje vandaag en bleef maar gaan." De nederlaag van Kerkhove was zuur. Een week eerder ging ze tij dens een challenger in Stuttgart ook al in de eerste ronde onderuit. Het gevolg is dat ze terrein zal moe ten prijsgeven op de wereldrang lijst. Komende week hoopt ze op meer succes in Zwevegem, waar ze we derom een 25.000 dollartoernooi speelt. Ze zal daar in de kwalifica ties moeten beginnen. „Joh, die challengers zijn tegenwoordig zo sterk bezet, dat ik er met deze ran king niet rechtstreeks in kom. Ik moet dus eerst weer een paar par tijen winnen voordat ik in het hoodtoernooi zit" Hetzelfde geldt voor Bernice van de Velde uit 's-Gravenpolder, voor wie de Middelburgse challenger er ook op zit. De nummer 860 van de wereld verloor woensdagochtend in de tweede ronde met 6-17-5 van de Russin Elena Bovina. In de tweede set had ze nog wel kansen tegen de voormalige nummer vijf tien van de wereld, maar in de rest van de partij dicteerde de Russin. MOSKOU WK stap dichterbij voor Daryl Rawidjan Dankzij een moeizame 4-3-zege op Israël heeft het Nederlands beach- soccerteam zich woensdag in Mos kou geplaatst voor de kwartfinales van het WK-kwalificatietoernooi. Daryl Rawidjan uit Axel was goed voor een assists waaruit Patrick Ax scoorde. Ook Leo Koswal en Char lie van den Ouweland waren trefze ker namens Oranje, dat op een ge geven moment leidde met 4-1. De vierde Oranje-treffer was een eigen doelpunt van Israël. Het toernooi gaat nu verder in twee poules van vier ploegen. De nummers één en twee van die pou les plaatsen zich voor het WK van 2013 op Tahiti. SALSOMAGGIORE Birgit Lavrijssen houdt stand in de Giro Donne Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Wemeldinge is woensdag in de zes de etappe van de Giro Donne op de 78e plaats geëindigd. Haar achter stand op de Amerikaanse winnares Shelley Olds in de geaccidenteerde rit over 124 kilometer van Modena naar Salsomaggïore bedroeg veer tien seconden. Net als een dag eer der finishte Lavrijssen in de eerste grote groep. In het algemeen klasse ment staat de renster van het Sen- gers Ladies Cycling Team op de 101e plaats op ruim een uur van leidster Marianne Vos. MIDDELBURG Kaarten Oostkapelle tegen Jong Ajax De voorverkoop van de voetbal wedstrijd tussen Oostkapelle en Jong Ajax is begonnen. De tickets voor het duel op 19 juli (aftrap om 19.30 uur) kunnen worden aange schaft bij de VW's in Domburg en Oostkapelle. Ook tijdens de trainin gen van Jong Ajax zijn er kaarten verkrijgbaar. De Amsterdamse ploeg slaat evenals vorig jaar zijn trainingskamp op in Walcheren. De trainingsessies vinden dagelijks vanaf 16 juli plaats op sportpark Duinhelm in Oostkapelle. Volwas senen betalen 7,50 euro, 65-plus- sers en kinderen tot en met twaalf jaar 4.50 euro. Onweer De partij van Angelique van der Meet, de enig overgebleven Zeeuwse tennisster in Middelburg, werd woensdagavond gestaakt van wege het noodweer. De speelster uit 's-Heer Abtskerke had op dat moment in de partij tegen de Roe meense Raluca Olaru net de eerste set met 6-2 gewonnen. Tijdens de gehele eerste set rom melde het al en bij 5-2 was de eer ste bliksemschicht in de verte te zien. Eén game later besloot de umpire de wedstrijd te stoppen. Het duel zal vandaag rond 12.30 uur hervat worden. Mocht de Zeeuwse de partij win nen, dan speelt ze later op de mid dag in de tweede ronde nog tegen de Russin Marina Melnikova. De wedstrijd Thiemo de Bak- ker-Roel Oostdam had ook woens dagavond gespeeld moeten wor den. Die is in zijn geheel verplaatst naar vandaag. Het aanvangstijdstip is 11.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29