Ee Niet iedereen blij naar Londen sport 12 7 Pech tast Van Gendts humeur niet aan .l.11".6":voor donderdag 5 juli 2012 door Rik Spekenbrink DEN BOSCH - Het is nog vijf weken tot aan de olympische races, maar Blvlx'er Twan van Gendt heeft: al even niet meer op zijn crossfiets gezeten. Pech achtervolgt hem de laatste tijd. Na de blessure aan zijn schouder, een peesbreuk als gevolg van twee valpartijen, is het nu mis met zijn linkerhand. „Maar in het krachthonk breek ik met mijn be nen record op record", klinkt Van Gendt (20) vanuit het ziekenhuis opvallend opgewekt. Vandaag wordt hij geopereerd. Maandag brak hij zijn midden- handsbeentje bij een sprongoefe- ning. „Je springt dan vanuit stil stand op een box, een soort aan recht. Maar bij de afzet gebruik je automatisch je handen. Met mijn rechterschouder in een mutella, stootte ik mijn linkerhand hard te gen de houten box." Voor de volle dige revalidatie staat zes weken, maar.die tijd heeft Van Gendt niet. „Het wordt nu weer aan el kaar gezet. Als het goed is kan ik over twee weken weer de fiets op. Hoe ver ik dan ben zullen we zien, maar ik ben hartstikke fit en men taal nog altijd positief Natuurlijk train ik liever zoals de rest, maar ik weet niet of ik slechter voorbereid naar Londen ga. Dat zal moeten blijken. Mijn doel blijft onveran derd: een medaille." Ondertussen zijn ook de twee an dere gekwalificeerde coureurs, Jelle van Gorkom en Raymon van der Biezen, dé afgelopen maanden ge plaagd door blessures. Daar kwam voor bondscoach Bas de Bever gis teren nog iets anders vervelends bij. BMX'ster Lieke Klaus, na de Spelen van 2008 door De Bever uit de kernploeg gezet, haalde in het blad NUsport en in de Gelder lander stevig naar hem uit. Ze zegt weggepest te zijn, het doelwit van seksuele intimidatie en stelt onte recht niet genomineerd te zijn voor Londen. De Bever wilde er gisteren geen woorden aan vuil maken. Van Gendt wel: „Ik heb nooit met Lie ke in een team gezeten, maar ik herken me totaal niet in haar beeld van de coach.'! Twan van Gendt foto Roy Lazet JOHANNESBURG - Oscar Pistorius zal in Londen voor een historische primeur zorgen. De Zuid-Afrikaan is de eerste atleet zonder benen die meedoet aan de Olympische Spelen. Pistorius (25) zal niet alleen op de 4x400 meter lopen, maar ook op de 400 meter. De gehandicapte at leet, alias 'Blade Runner', voldeed op het individuele nummer niet aan de kwalificatie-eisen, maar het nationaal olympische comité van Zuid-Afrika toonde enige clemen tie voor de man die met twee kunstbenen van koolstofvezel de wereldtop bereikte. Na de Olympische Spelen blijft Pis torius in Londen voor de Paralym pics, die 29 augustus beginnen. Nederland wordt bij de Olympische Spelen in Lon den vertegenwoordigd door zo'n 180 atleten. Die moe ten tenminste zeventien me dailles oogsten. door Renze Lolkema AMSTERDAM - Iedereen oranje, ie dereen geïnspireerd, iedereen am bitieus. Iedereen blij? Nou nee, niet iedereen. Tijdens de olympi sche overdracht gistermiddag in de Amsterdamse RAI - Nederland wordt later deze maand tijdens de Zomerspelen van Londen verte genwoordigd door zo'n 180 atleten - werd er hier en daar ook wat ge mopperd. Vooral door de studen ten onder de olympiërs. Die verna men namelijk eerder die middag dat staatssecretaris Zijlstra geen uit zondering wil maken voor top sporters die een langstudeerboete van drieduizend euro riskeren als hun studie vertraging oploopt. Alleen langdurig zieken en studen ten die bestuurswerk doen, mogen zich excuseren. Studenten, dus ook olympiërs, moeten voortaan drieduizend euro als sanctie boven op hun collegegeld betalen als hun studie minstens een jaar langer duurt dan gepland. „Ronduit teleurstellend", reageer de NOC*NSF-voorzitter André Bolhuis desgevraagd. „Het kan na melijk ook anders. Iets wat geen geld hoeft te kosten, alleen wat extra inspanning van de centrale overheid, had ook anders opgelost kunnen worden. Wij geven niet op, we blijven ten strijde trekken voor onze sporters, desnoods voor iedere individuele atleet. Den Haag zal nog van ons horen." Het ging Bolhuis te ver dat het ant woord van Zijlstra de uitbundige teamoverdracht in het Amsterdam Chef de mission Maurits Hendriks (met vingertje) temidden van de in nieuwe se congrescentrum overschaduw de. „We laten dit feestje door nie mand bederven", zei hij. En een feestje werd het. De olympiërs en paralympiërs (de Pa ralympische Spelen beginnen 29 augustus, eveneens in Londen) be leefden een kippenvelmoment toen ze op het grote RAI-podium werden geroepen. In een uitzinni ge zaal vol vrolijke familieleden en vrienden kregen de atleten een mi nutenlange, staande ovatie. Boven dien werden ze uitgezwaaid door veertien voormalige atleten die hen in 1948 voorgingen, tijdens de Zomerspelen van toen in de Britse hoofdstad. De atleten van nu wer den bovendien in een nieuwe olympische outfit gestoken, waar in oranje en het rood-wit-blauw domineren. „We wilden geen uni form geklede sporters", lichtte kleermaker Fokke de Jong toe. „We wilden gevarieerd zodat ze al tijd een nieuwe look hebben. Tij dens de openingsceremonie op 27 juli zullen wij een opvallende ploeg zijn." De sportgarderobe is beïnvloed door typisch Engelse cli tenues gestoken olympische sporters. chés, bekende De Jong. Het sexy jurkje van Emma Peel, de hoofd persoon uit de beroemde Britse se rie De Wrekers en de klederdracht die Engelse roeiers en cricketers ge wend zijn te dragen, inspireerden De Jong. „Ik denk dat wij in Lon den een van de beste geklede lan den zijn", zei schermer Bas Verwij len. De paralympiërs werden overge dragen aan hun chef de mission André Cats. Die liet zich niet uit over de medailleoogst, in tegenstel ling tot Maurits Hendriks, chef de foto Robin Utrecht/ANP mission van de olympische ploeg die vanaf 27 juli Londen gaat bezet ten. „Het is me afgeraden om getal len te noemen, maar het moet meer." Ter verduidelijking, na Pe king kwam Nederland met zestien medailles thuis. Zeventien vol staan dus, aldus Hendriks. Tot slot had hij nog een inspirerende tekst voor de thuisblijvers, voor de atle ten die zich niet wisten te plaat sen, en nu dromen over Brazilië, de volgende olympische zomerhal- te. „,Mijn hart gaat uit naar hen", zei Hendriks. „See you in Rio." Oscar Pistorius, de eerste atleet zonder benen die meedoet aan de Olympische Spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27