Britten blijven hopen sport 25 Van Persie zegt nee tegen Arsenal donderdag 5 juli 2012 TENNIS Murray staat weer in de halve finales op Wimbledon Sport in het kort PSV heeft de eerste oefenwed strijd van het nieuwe seizoen met dubbele cijfers gewonnen. De ploeg van de nieuwe trainer Dick Advocaat rolde gisterabvond in het Gelderse Aalten de amateurs van AZSV (eerste klasse zaterdag) met 11-0 op. De doelpunten kwamen op naam van Memphis Depay (vier), Jeremain Lens (twee), Peter van Ooijen, Orlando Engelaar, Dries Mertens, Timothy Derijck en Jürgen Locadia. Glasgow Rangers ontbreekt ko mend seizoen in de Schotse Pre mier League. De failliete topclub wilde onder de naam The Rangers FC een doorstart maken op het hoogste niveau, maar had daarvoor toestemming nodig van de andere clubs uit de Premier League. Die stemden gisteren echter met grote meerderheid tegen de Schotse re cordkampioen (54 titels). De Amerikaanse wielrenster Shel ley Olds won gisteren de zesde etappe van de Ronde van Italië voor vrouwen. Ploeggenote Ma rianne Vos eindigde als tweede en bleef zo klassementsleidster. LONDEN - Robin van Persie ziet af van, een nieuw contract bij Ar senal. Volgens de 28-jarige aanval len kijken hij en de clubleiding op 'vele punten' anders naar de toe komst. „Ik ga niet in op details", liet de geboren Rotterdammer gis teren op zijn persoonlijke website weten. Het contract van Van Persie loopt nog door tot medio 2013. Het is on duidelijk of de voormalige Feye- noorder komend seizoen al bij een andere club speelt. Manchester Ci ty, Juventus en Barcelona zouden serieuze interesse in hem hebben getoond. Van, Persie werd vorig seizoen tops corer van de Premier League en te vens uitgeroepen tot beste speler Groot-Brittannië wacht nog al tijd op de eerste opvolger van Fred Perry, in 1936 de laatste Britse man die op het gras van Wimbledon won. Andy Murray bood de Britten weer wat hoop door ten koste van David Ferrer de halve finale te bereiken. door Edward Swöer LONDEN - Het zijn hoogtijdagen voor de gelukzoekers. Zij die enke le maanden terug voor 120 pond een kaartje voor de Wimbledon-fi nale wisten te bemachtigen, maar helemaal niet van plan waren om op zondag 8 juli de mannenenkel- spelfinale bij te wonen, namen gis teravond met groot genoegen ken nis van Andy Murray's prestaties op het centre court. Met de plaatsing van de Brit voor de halve finales - na vier enerve rende sets van hoog niveau tegen de Spanjaard David Ferrer: 6-7 (5), van de Engelse competitie. Hij werkte met Oranje vorige maand een teleurstellend EK in Polen en Oekraïne af De 'Gunner' wekte de nodige wrevel door niet of nauwe lijks met de pers te praten. Dat had hij voor het EK afgesproken met coach Arsène Wenger en di recteur Ivan Gazidis en dat deed hij uit respect en loyaliteit voor Ar senal. „Omdat er nu zo veel over mijn huidige situatie wordt gespe culeerd, lijkt het me fair om te la ten weten wat er nu precies aan de hand is", hield Van Persie zijn fans voor. „Ik heb er lang en hard over nage dacht, maar ik heb besloten om mijn contract niet te verlengen. Ik heb persoonlijk een geweldig sei 7-6 (6), 6-4, 7-6 (4) - stijgen de prijzen op de zwarte markt met de minuut. De aasgieren vragen nu al 12.000 pond, zo'n 15.000 eu ro, voor de beste finalekaartjes. Volgens ticketbureau's zou de prijs na vrijdag nog kunnen verdubbe len. Dan moet Murray morgen ech ter ook nog wel Io-Wilfried Tson- ga (die in vier sets te sterk was voor Philipp Kohlschreiber) ver slaan. De laatste drie jaar stond hij immers ook in de halve finale, maar ging het telkens mis. De Brit ten hopen echter hartstochtelijk. In 2010 en 2011 trof Murray in de halve finale namelijk Rafael Nadal, en dat is toch een ander verhaal dan de Fransman Tsonga. Murray maakt, en dat was de laat ste jaren wel anders, bovendien een redelijk stabiele indruk op het centre court. Weliswaar vierde hij de mooie punten met zijn pu bliek, en kon hij zo nu en dan ook flink balen, zijn houding is wel de gelijk verbeterd ten opzichte van de afgelopen jaren. zoen gehad, maar mijn doel is al tijd geweest om prijzen te winnen met deze club en Arsenal de glorie van vroeger terug te geven. In een gesprek met Wenger en Gazidis is mij helaas duidelijk geworden dat we het op vele gebieden oneens zijn over de manier waarop we met deze club verder moeten gaan." Van Persie wacht nu op de terug keer van Gazidis, die nog vakantie viert in de Verenigde Staten. Op zijn website lijkt hij een voorschot te nemen op een snel afscheid van Arsenal, dat nu nog een flinke af koopsom voor hem kan ontvan gen. „Wat er ook gebeurt, ik houd van de club en van de fans. Ik ben opgegroeid bij Arsenal, ben een Murray heeft in de loop der jaren van mokken een kunst gemaakt. Wil op persconferentie graag in de rol van het verongelijkte jongetje kruipen. Hebben ze kritiek op hem, omdat hij wel wat vaak sug gereert dat het hem fysiek tegen zit, dan bijt Murray flink van zich af Maar nu zijn begeleidingsteam, met Ivan Lendl voorop, hem er steeds beter van weet te overtui gen dat diezelfde houding op de tennisbaan averechts werkt, komt Murray dichter- en dichterbij een finaleplaats op Wimbledon. Hij blijft de hoop van de natie. Het is immers nog steeds wachten op de opvolger van Fred Perry, in 1936 de laatste Britse man die op het gras in Londen won. Murray verloor op grandslamtoer- nooien overigens zijn laatste zes confrontaties tegen een top tien speler. Het is waarom ze hem bui ten Groot-Brittannië toch vaak een net-niet-speler noemen. Tegen Ferrer leek de trend zich aanvanke lijk voort te zetten, de Spanjaard man geworden bij deze club. Ik heb altijd alles (en meer) gegeven, op en buiten het veld. Ik ben er heel trots op dat ik de laatste acht jaar bij deze fantastische club hoor." Arsenal heeft koeltjes gereageerd op de mededeling van Van Persie dat hij niet meer wil bijtekenen bij de Londense club. „We moeten zijn besluit respecteren dat hij zijn contract niet wil verlengen", liet de clubleiding op de website we ten. Arsenal wees er fijntjes op dat Van Persie nog een jaar van zijn huidi ge contract te gaan heeft bij de Gunners. „We vertrouwen erop dat hij zijn verplichtingen aan Ar senal zal nakomen." had de eerste twee sets het beste van het spel. Beide sets verliepen vrijwel identiek. De stoïcijnse Fer rer tekende voor een vroege break, Murray kwam op wilskracht nog juist op tijd terug, waarna een tie-break de beslissing moest bren gen. In de eerste set sloeg Murray teveel ballen in het net, in de twee de dreigde eenzelfde scenario. Fer rer kreeg zelfs een setpunt, maar Murray maakte dat na twee uur en zestien minuten spelen alles weer gelijk stond. Murray begon vervolgens veel be ter te serveren, trachtte bovendien lange rally's te vermijden. De Schot wist vooraf al dat daar de sleutel voor de winst verborgen zou liggen. Murray won de derde set na een break op 4-4 met 6-4, maar in de vierde set kwam het - na een korte onderbreking vanwe ge de regen, waarbij beiden de kleedkamer nota bene deelden - weer op een tie-break aan. Murray maakte die af met een ace, zijn achttiende van de wedstrijd. UITSLAGEN BEACHVOLLEYBAL World Tour in Moskou. Vrouwen, groep E. Meppelink/Van Gestel - Keizer - Van lersel 21-13, 21-13. Vodeb/Fabjan (Slo) - Keizer/Van lersel 16-21, 21-18,15-10. Meppelink/Van Gestel - Kropp/Branagh (VS) 21-17,21-17. TENNIS Wimbledon. Mannen, kwartfinales: Djokovic (Ser/1) - Mayer (Dui/31) 6-4 6-1 6-4, Federer (Zwi/3) - Joezjni (Rus/26) 6-1 6-2 6-2, Tsonga (Fra/5) - Kohlschreiber (Dui/27) 7-6 (5) 4-6 7-6 (3) 6-2, Murray (GBr/4) - Ferrer (Spa/7) 6-7 (5) 7-6 (6) 6-4 7-6 (4). VOETBAL Oefenduels Aalten. AZSV - PSV 0-11 (0-6). Doelpunten: Depay (4), Lens (2), Locadia, Derijck, Engelaar, Van Ooijen, Mertens. Oldenzaal. W Oldenzaal - Ajax 0-11 (0-8). Doelpunten: ÈOzbiliz (4), De Sa (2), Klaassen (2), Fischer (2), Serero. Heythuysen. Heythuysen - VW-Venlo 0-8 (0-5). Doelpunten: Cullen (4), Joppen, Linssen, Nwofor, Seip. Andy Murray richt zich bij zijn dankwoord op het 'heilige' gras van Wimbledon naar boven. foto Anja Niedringhaus/AP Borussia Mönchengladbach heeft zich gistermiddag in De Grolsch Veste van FC Twente ge meld om op nieuw te on derhandelen over een transfer van Luuk de Jong. Het contract van De Jong in Enschede loopt nog door tot medio 2014. FC Twente verlangt voor hem .een hoge af koopsom. Fiorentina doet een nieuwe poging Mounir El Hamdaoui los te weken bij Ajax. In de winterstop was El Hamdaoui al dicht bij een transfer naar Fiorentina, maar die ket ste op het laatste mo ment af. De aanvaller, in 2009 topsco rer van de eredivisie, heeft een doorlopend contract bij Ajax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25