Actie voor sociaal plan Neckermann ze< 'Personeel CSM houdt rechten' Buitenshuis internetten op je tablet Maandelijks opzegbaar abonnement vanaf donderdag 5 juli 2012 Werknemers van Neckermann.nl op het parkeerterrein voor het bedrijf. foto Camille Schelstraete SINT JANSTEEN - Directeur Kurt Stae- lens van Neckermann.com kreeg gisteren honderden handtekenin gen van boze wérknemers. Ze ei sen met die petitie dat er voor de 150 werknemers die straks ontsla gen worden een goed sociaal plan komt. De kans dat de directie ge hoor geeft aan die eis, lijkt bijzon der klein. Vakbondsbestuurders Niels Suijker en (FNV Bondgeno ten) en Peter Rosendaal (De Unie) kregen van Staelens te horen dat er niet meer onderhandeld wordt. Er is een akkoord met de onderne mingsraad die zegt geen andere mo gelijkheden te zien. „We moeten ook aan de continuïteit van het be drijf denken", zegt voorzitter Lili Stenvert van de ondernemings raad. Directeur Kurt Staelens nam de handtekeningen in de kantine in ontvangst. Ondanks het mooie zo merweer weigerde de directeur naar buiten te komen waar hon derd werknemers zich verzameld hadden. GOES - Het personeel van de Goe- se vestiging van voedingsconcern CSM houdt na een mogelijke ver koop van het bedrijf dezelfde rech ten en arbeidsvoorwaarden als nu. Dat zegt Liliane Schoone van vak bond FNV-bondgenoten. De rechtspositie van werknemers van bedrijven die worden ver kocht is in de wet vastgelegd. Toch is er veel onzeker voor de me dewerkers van het bedrijf, dat in de volksmond nog bekend staat als Carels. Aandeelhouders van het moeder concern zetten de bakkerij divisie van CSM dinsdag in de verkoop. Het bedrijf in Goes is het enige Ne derlandse onderdeel van die divi sie. Het is nog onduidelijk wie het bedrijf overneemt. Bij het voormalige Carels aan de Fruitlaan werken 230 mensen. Het bedrijf produceert fruitvullingen voor zuivel- en koekjes. Het is niet de eerste keer dat het bedrijf in an dere handen overgaat. In 1993 werd Carels overgenomen door Hero. Sinds 2002 is het eigendom van CSM. „Personeel gaat na een bedrijfsver- koop gewoon over met dezelfde ar beidsvoorwaarden", zegt Schoone. „We hebben dat bijvoorbeeld ook gezien toen een onderdeel van Dow werd verkocht." De vakbond heeft geen signalen dat er reorgani saties gepland staan. „We gaan er van uit dat alles blijft zoals het nu is." Na de zomer houdt de vakbond een bijeenkomst voor het perso neel. Rivierenland De provincie schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat verdere ontpoldering onacceptabel is (krant, 30 juni). Dat is heel goed, maar wellicht is het zelfs beter om eens in een brief aan de Europese Commissie uit te leggen, dat wij hier in Zeeland wonen, en niet in Rivierenland. Rivieren met winterbedden, zo- merkades en uiterwaarden zijn wel iswaar typisch Nederlands, maar Zeeland kent deze verschijnselen niet. Hier stroomt enkel de zee, met zeearm de Westerschelde. Wie weet, misschien hebben de Europe se Commissieleden vroeger op school geleerd dat Nederland een rivierenland is, en heeft men van de situatie in Zeeland geen notie. Zo'n brief zou daar verandering in kunnen brengen. J.C. de Vos Siguitsedijk 29, Kwadendamme Ontpoldering Hulst trekt kar tegen de ontpolde ring. Naar aanleiding van het boven staand artikel in de krant van zater dag vraag ik me af of het niet beter is dat ze in één keer heel Zeeuws- Vlaanderen onder water laten lo pen. Dan hoeft er ook niet meer over ge- dicussieerd te worden. Laat ze het gebied dan afzetten met prikkel draad en hier en daar een bordje, Verboden toegang', dan kunnen de mensen rustig zwemmen zon der gestoord te worden. De Schel de kan dan nog dieper worden, zo dat mammoetschepen elkaar vier dik kunnen passeren. Adriana van Denderen Gentsestraat 23, 4561 EH Hulst Tanks Het was al vreemd, dat van het geld van onze ontwikkelingshulp aan Indonesië, door hetzelfde land tanks bij ons zouden worden ge kocht. 'Dat is een ander potje', zullen poli tici zeggen. Onzin, het is gewoon broekzak-vestzak politiek; geef de wapens dan gewoon cadeau en houdt het geld van de ontwikke lingshulp af; het komt op hetzelfde neer. Maar het kan toch nog gekker; In donesië stelt eisen bij de leverantie aan welke Duitsland wel voldoet en Nederland niet. De tanks wor den dientengevolge geleverd door Duitsland. Angela lacht in haar vuistje; 'Wir haben es wieder ge schaft'. Drie vragen: worden de arme boer tjes in ftidonesië, waar de hulp voor bedoeld is, daar dan beter van? Worden er nu minder bossen gekapt? Is wapentuig ontwikke lingshulp? Ik dacht het niet. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, 4484 ST Kortgene Balen'3"1"'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21