DYNABYTE NOG 3 DAGEN! LEEGVERKOOP zeeland 19 Vlissingen gaat verbouwen! Aagje Dekenstraat 8 'Op zaterdagen ga ik koken in de winkel' Donderdag 5 juli 20% korting Vrijdag 6 juli 25% korting Zaterdag 7 juli 30% korting TMC Christenunie stelt kritische vragen over meerkosten aan Scheldekraan donderdag 5 juli 2012 Martin Bakker en Marije Kooistra voor de wand met de doorzichtige amfora's gevuld met olijfolie. foto Lex de Meester Ze hebben de afgelopen maanden in een achtbaan geleefd, zegt Martin Bak ker. Zijn levenspartner Marije Kooistra en hij namen eind vorig jaar het besluit om Oil Sc Vinegar aan de Langeviele in Middelburg over te nemen. Ze woonden toen nog met hun twee kinderen in Utrecht. Voor Bakker was het de grootste verandering. Hij stapte als ict'er in een voor hem onbekende wereld in. Kooistra heeft een achtergrond als kok en had al in de vestiging van Oil 8c Vinegar in Middelburg gewerkt. Bovendien is ze in Mid delburg opgegroeid. Bakker: „Van af het eerste moment was ik en thousiast. Het idee van een winkel waar je ook kunt proeven, prikkel de mij enorm. Ik was verbaasd over de verscheidenheid. Er zijn meer olijvensoorten dan druiven- soorten." Toen ze de kans kregen om de zaak in Middelburg over te nemen, zijn ze eerst in Den Haag gaan kijken. Daar was al een vesti ging ingericht naar de jongste in zichten. „Toen ik dat zag, was ik helemaal om." Afgelopen zaterdag werd de zaak officieel geopend. Paula en Lia, twee ervaren mede werkers van de vorige eigenaar, zijn er blijven werken. Kooistra: „We zeiden altijd: als we later oud zijn, gaan we in Zeeland wonen. Dat is dus wat eerder geworden." Haar ervaring als kok wil ze in de winkel gebruiken. Op zaterdagen gaat ze koken in de zaak. Klanten kunnen dan proeven en meteen de ingrediënten kopen om het re cept thuis klaar te maken. AAGTEKERKE Jaap Zwart bespeelt nieuw Edskes-orgel In de kerk van de Gereformeerde Gemeente van Aagtekerke wordt dinsdagavond een orgel- en samen- zangavond gehouden. Het nieuwe Edskes-orgel zal worden bespeeld door de organist Jaap Zwart uit Hat- tem. Het programma biedt een af wisseling van orgelwerken en sa menzang. Jaap Zwart speelt onder meer werken uit de Duitse Roman tiek en eigen werk over enkele psalmmelodieën. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis. MIDDELBURG Speeltuin zoekt vrijwilligers Speeltuin Van Epenpark aan de Zacharias Jansenstraat in Middel burg is op zoek naar vrijwilligers. De speeltuin in Nieuw Middelburg wordt beheerd door Bert van Ype- ren. Voor een deel van de weeken den zijn vrijwilligers nodig. Zij worden ééns per maand twee uur ingezet op zaterdag- of zondagmid dag. Vrijwilligers kunnen zich.mel den bij Van Yperen via 0118- 640612/639342 of in de speeltuin. KOUDEKERKE De Smidse houdt rally over Walcheren Eetcafé De Smidse aan het dorps plein in Koudekerke houdt zondag de jaarlijkse autorally door het Wal- cherse landschap. Na afloop treedt de Miles Browning Band op, aange vuld met gastmuzikanten. Het thema van de puzzeltocht per auto is '40'. Deelnemers die leuk verkleed zijn, krijgen extra punten. De rally start om 13 uur vanaf het Dorpsplein. De inschrijving is open vanaf 12.00 uur. VLISSINGEN - De fractie van de Christenunie in Vlissingen neemt geen genoegen met de uitleg van de gemeente over afwikkeling van de meerkosten aan restauratie van de Scheldekraan. Die kosten vallen netjes binnen het potje van onvoorziene kosten, legde de gemeente Vlissingen afge lopen week uit in deze krant. Hoe veel dat 'potje' bedraagt, wilde die niet onthullen in verband met de onderhandelingspositie. De Christenunie hamert er in vragen aan het college op, dat die dat be drag toch moet bekendmaken. Bovendien vraagt de fractie of de raad dan misschien foutief wordt voorgelicht tijdens een raadsverga dering waarin een begroting aan de orde komt, aangezien er schijn baar altijd een extra bedrag achter de hand wordt gehouden voor een post onvoorziene kosten. TMC Koudekerke TMC Bergen op Zoom 1 Dorpsplein 35 Van Konijnenburgweg 13 (0118) 55 55 33 (0164) 27 44 77 TMC Kruiningen TMC Goes Zandweg 1b Marconistraat 13 (0113) 38 26 26 (0113) 22 41 02 Woonideeën voor iedereen! Korting alleen geldig op de huidige winkelvoorraad. Max. 3 artikelen per klant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19