'Zeevaartschool blijft op boulevard' Trainingscentrum in Lego-blokjes WALCHEREN almanak Doof DONDERDAG 5 juli 2012 17 FZCr Olijfolie is zo gevarieerd Actie voor sociaal plan als wijn 18 en 19 20 en 21 Voorlopige uitkomst van onderzoek naar maritiem onderwijs in Vlissingen door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De Zeevaartschool kan gewoon op de boulevard blij ven. Dat is de voorlopige uitkomst van het onderzoek dat de HZ, het. ROC en de gemeente Vlissingen doen naar locatiekeuze voor het maritiem onderwijs. „Het ziet er perspectiefvol uit", zegt hogeschoolbestuurder Adri de Buck. „Zowel de onderwijs instellingen als de gemeente heb ben heel expliciet de boulevard aangewezen als voorkeurslocatie en uit het onderzoek blijkt dat dat ook wel moet kunnen, al moeten we wel creatief zijn om de finan ciële eindjes aan elkaar knopen. Maar we komen eruit, daar zijn we van overtuigd." Of daarvoor ruimte in de drie on derwijsgebouwen beschikbaar wordt gesteld aan bedrijven of wo ningbouw, opties die geld opleve ren, wil De Buck nog niet zeggen. „Er is een zeker vlekkenplan, maar dat onderzoek loopt nog. Daar kan ik niet op vooruitlopen, omdat veel factoren een rol spelen en we aan tafel zitten met veel andere partijen. Er wordt druk overleg ge pleegd. Maar we liggen op één lijn, zeker met het ROC en de gemeen te. Die samenwerking bevalt ons uitstekend." De uitkomst betekent dat de op ties op de Kenniswerf en het Edi- sonpark vervallen, en dat de drie gebouwen aan Boulevard Bankert worden verbouwd en verder uitge bouwd. Geen van deze voldoet im mers nog aan de normen. De hoge school wil er drie van zijn vier op leidingen van De Ruyter Academy in onderbrengen: de opleiding tot maritiem officier wordt versterkt met opleidingen die zich richten op logistiek, onderhoud en ener gie. Die bevinden zich nu nog op het hoofdkantoor op de Kennis- werf. Het ROC wil haar varianten op mbo-niveau op de boulevard onderbrengen. De schoolbesturen zijn ook het ge sprek aangegaan met de Vereni ging van Oud-Leerlingen van de Zeevaartschool. Die lanceerde eer der dit jaar het plan om de Zee vaartschool uit te breiden tot een maritiem kennisinstituut door, in het kader van kruisbestuiving, ver- huurruimte beschikbaar te stellen aan bedrijven uit de nautische sec tor. Het idee staat De Buck aan. „Er zitten zeker elementen in die we meenemen, maar eerst moet de huisvesting zijn geregeld. Daar zijn we in september uit." VLISSINGEN - Het trainingscentrum van de brandweer in Vlissingen is er nu ook in verkleinde vorm: na gebouwd met Lego. Directeur Wil lem Brinkman van Trainingscen trum Vlissingen en burgemeester René Roep van Vlissingen hebben het Lego-model woensdag ont huld bij Blokje bij Blokje, de Le- go-experience in Vlissingen. Het Trainingscentrum Vlissingen betaalde de aanschaf van de Le go-blokjes, vrijwilligers van Blokje bij Blokje bouwden het model. Eerder bouwden zij al het stadhuis van Vlissingen en het standbeeld van Michiel de Ruyter na. Brink man wilde het trainingscentrum graag in Lego nagebouwd hebben. „Iedereen kent het witte gebouw aan de Buitenhaven tegenover het station. Het is een markant ge bouw." Leo Blok van Blokje bij Blokje is al bezig met een volgend project: het nabouwen van de Sint Jacobskerk. Hij hoopt binnen een paar maan den te kunnen beginnen. „Maar daar hebben we 60.000 blokjes voor nodig. We zijn nog aan het onderhandelen over de prijs voor de blokjes.". Blokje bij Blokje is in de zomer va ker open: elke woensdag, vrijdag en zaterdag van 13 tot 18 uur. Leo Blok overweegt ook op dinsdag van 13 tot 18 uur open te gaan. Ver der heeft hij plannen om vaker technieklessen te gaan geven aan scholen en is hij in gesprek met een zorginstelling over dagbeste ding voor ouderen. Blokje bij Blok je zit aan de Verlengde Bonedij- kestraat in Vlissingen. SLUISKIL Tijdelijk hotel voor bedieners tunnelboor Aannemerscombinatie BAM-TBI die de Sluiskiltunnel bouwt, wil 100 tot 125 medewerkers voor het boren van de tunnel onderbrengen in een nieuw te bouwen tijdelijke huisvesting in de gemeente Terneu- zen. Het boorpersoneel, afkomstig van het Duitse bedrijf Wayss 8c Freytag Ingenieurbau, onderdeel van de Koninklijke BAM Groep, blijft ongeveer een jaar. Burgemeester René Roep bekijkt met kinderen het in Lego nagebouwde Trainingscentrum. foto Ruben Oreel KAPELLE Inbrekers stelen 7800 lege kratten bij Sligro Bij de horecagroothandel Sligro in Kapelle zijn deze week 7800 lege kratten gestolen met een gezamelij- ke waarde van ruim 20.000 euro. De inbrekers gebruikten gehuurde busjes met afgeplakte kentekens. Ze hebben twee keer het terrein be treden. De manager van Sligro zegt dat hij haast gaat maken met de beveili ging van het terrein. 36 flessen shampoo leiden naar Torentijd De politie heeft bij een routinecon trole dinsdag een 39-jarige Roe meense man aangehouden, die met 36 flessen shampoo over de Edisonstraat in Goes reed. Hij kon niet vertellen waar de shampoo, Head8cShoulders en l'Oreal Paris, vandaan kwam. Op verdenking van heling is hij naar Torentijd ge bracht. De politie zoekt uit wat de herkomst van vrachtje is. Tip? redactie@pzc.nl Het telefoongesprek dat onze kweb- belgrage collega deze week had, kwam maar moeizaam op gang. „Waar belt u voor?" „Hallo?" „Wat zegt Een activiteit voor do ven?" „Wat?" „Ja zegik begrijp er niets van..." „Wat?" „Hallo?" Collega's om haar even haar heen be gonnen te gniffelen. „Wat zegt u?"' Het was aan dovemansoren gericht. Misschien moeten we onze collega aanmelden voor de gemelde activi teit. Kunnen we eindelijk genieten van een oorverdovende stilte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17