Rel laat PW-kiezer koud binnenland 7 'Acht op de tien meldingen van mishandeling kind zijn juist' Man van kopstoot Man van de vlag Koningssteden van Marokko woensdag 4 juli 2012 De stijl van de PW-leider jaagt fractieleden weg. Maar Wilders zal zijn stijl niet aanpassen, want die is voor zijn kiezers nooit een be zwaar geweest. door Lianne Sleutjes De striktheid waarmee PW-leider Geert Wil ders zijn fractie leidt, heeft hem inmiddels drie fractieleden gekost. Eerder stapte Hero Brinkman al op onder gemopper over het democratisch gehalte van zijn leider. Gisteren volgden Marcial Hernandez en Wim Kortenoeven, die wagon ladingen kritiek uitstortten over hun voormalige politieke held. De stijl van Wilders is voor beiden de grootste steen des aanstoots, ge volgd door het PW-verkiezings- programma. Inspraak binnen de PW is er alleen voor een handje vol getrouwen, zeggen zij: 'een po- litburo' dat naast Wilders bestaat uit Fleur Agema, Martin Bosma en Louis Bontes. En Wilders is dege ne die beslist. Zo was het sabote ren van het Catshuisoverleg een beslissing van Wilders alleen, stel de Hernandez, die de PW-leider gebrek aan realiteitszin verweet. „Henk en Ingrid, Geert Wilders weet niet eens wie dat zijn. Hij leeft in een totaal isolement." Kortenoeven en Hernandez ko men rijkelijk laat tot hun inzicht. Al veel langer klinken vanuit de fractie geluiden door dat Wilders alles in eigen hand wil houden. Medezeggenschap zou voor hem een ver-van-zijn-bed-show zijn. Niet voor niets kent de PW slechts één lid: Wilders. Hij wil geen verantwoording afleggen aan leden zoals dat bij andere politieke partijen wel gebeurt. UTRECHT - Acht op de tien meldin gen van kindermishandeling blij ken juist te zijn. In 2011 is ruim 19.000 keer onderzoek gedaan naar mogelijke mishandeling, na dat-er een melding was gedaan bij een van de advies- en meldpunten kindermishandeling (AMK), zo blijkt uit het jaarverslag van Jeugd zorg Nederland. In totaal is vorig jaar 66.000 keer contact opgeno men met een van de AMK's, 6 pro cent meer dan het jaar ervoor. Dat er meer telefoontjes binnenko men, wil niet automatisch zeggen dat er meer kinderen mishandeld worden. „Er wordt sneller en beter gesignaleerd, vooral door professio nals zoals artsen, docenten en me dewerkers van kinderopvang", al dus Jeugdzorg Nederland. De meeste meldingen gaan over peda gogische verwaarlozing, dat wil bij voorbeeld zeggen dat het kind te weinig toezicht heeft of juist enorm verwend wordt. Ook zijn veel kinderen getuige van geweld in het gezin, bijvoorbeeld als de moeder wordt mishandeld. 'Henk en Ingrid, Ceert Wilders weet niet eens wie dat zijn' Hij dacht zo LPF-achtige toestan den te kunnen voorkomen. Die partij stormde in 2002 met 26 ze tels de Tweede Kamer in, maar viel uiteen door onderling geruzie. Zo ver is het met de PW bij lange na nog niet. Bij de LPF was na de moord op Fortuyn geen uitgespro ken leider meer, wat mede de in eenstorting tot gevolg had. In sommige provincies heeft de PW onderling mot, en her en der stappen Statenleden op. De 'moe derpartij' in de Tweede Kamer heeft drie ontevreden leden zien vertrekken. De resterende 21 kun nen zich door dit 'verraad' juist ge roepen voelen een hechtere, geslo ten club te gaan vormen, en nog meer vastberaden de verkiezings campagne ingaan. Voor de PW-kiezer is het boeg beeld Wilders altijd de grote aan trekkingsfactor geweest in het stemhokje - met zijn anti-islambe- toog, zijn anti-Europahouding en zijn 'linkse' programma op het ge bied van de sociale zekerheid. Met die punten gaat Wilders er de ko mende campagne weer vol in. Hoe hij zijn partij leidt, maakt de PW-kiezers weinig tot niets uit. Evenmin dat zij geen lid kunnen worden van de partij. Het overgro te deel van de Nederlandse kiezers is trouwens geen lid van welke po litieke partij dan ook. Heibel in de gelederen is nooit gunstig voor een partij in tijden van verkiezingen, maar het tijdstip waarop de tweedracht naar buiten is gekomen, is een geluk bij een on geluk voor Wilders: kort voor het Kamerreces en vóór het begin van de campagne. Hij kan de twee dis sidenten nog van zijn kandidaten lijst schrappen. Over drie maan den herinneren niet veel mensen zich nog wie Hernandez en Korte noeven waren. De PW is immers Wilders. door Laurens Kok DEN HAAG - Het was door alle tu mult bijna ondergesneeuwd, maar de PW presenteerde gisteren ook haar verkiezingsprogramma. Het is een lang pleidooi voor opzeg ging van het Nederlandse EU-lid- maatschap en uittreding uit de eu ro. Een breekpunt is het voorstel echter niet, aldus Geert Wilders. Dat zal bij de formatie moeten blij ken. In 2010 noemde de PW hand having van de AOW-leeftijd op 65 jaar nog een breekpunt; in de nacht na de verkiezingen liet Wil ders deze eis al vallen. Gisteren bij de presentatie leek de PW-leider zijn kruit droog te wil len houden. „Ik ga niet de campag ne beginnen door breekpunten te formuleren", zei hij. „Maar we heb ben in het Catshuis laten zien dat we 'nee' kunnen zeggen." Wilders ziet de verkiezingen als een 'refe rendum' over Europa, waarbij de PW de enige partij is die niet het 'eurofiele' standpunt verkondigt. Ook zet Wilders zich af tegen de maatregelen uit het Begrotingsak koord 2013, dat werd gesloten na dat de PW de gedoogcoalitie met Marcial Hernandez (38) was woord voerder defensie voor de PW. Hij werkte voor zijn Kamerlidmaat schap zestien jaar als militair in di verse functies bij de Landmacht. In de Kamer voerde hij het woord over de mogelijke aankoop van de JSF. Vorige maand zei Hernandez dat zijn partij in de gedoogcon- structie met CDA en WD had inge stemd met een testtoestel, 'maar nu zijn we van de rol af en kunnen we stoppen met die flauwekul'. In 2010 raakte hij in opspraak omdat hij een kopstoot zou hebben uitge deeld aan een man. WD en CDA had opgeblazen. In plaats van lastenverzwaring be pleit de PW juist lastenverlich ting, ook al voldoet Nederland daardoor in 2013 niet aan de Euro pese begrotingsnorm van maxi maal 3 procent tekort. Wilders noemt zijn programma 'pragmatisch en patriottisch'. „Wij zijn niet alleen een one-issuepar- tij, we blijven het ook", zei hij. Wel is de islam op de achtergrond geraakt, ten gunste van Europa. Toch staan typische PW-punten tegen islamisering, als de 'kopvod- dentaks', weer in het programma. Het programma bleek voor Her nandez en Kortenoeven wel een breekpunt. Gisterochtend hakten ze de knoop door over het opstap pen uit de fractie nadat ze het ver kiezingsprogramma, naar eigen zeggen, even hadden mogen in zien. Een paar Kamerleden durf den wat te zeggen van de 'idiote voorstellen' op het gebied van bui tenlandse zaken en defensie. Wil ders zei daarop, volgens Kortenoe ven, dat ze 'niet zo moeilijk moes ten doen omdat de helft van het verkiezingsprogramma toch niet uitvoerbaar is'. Wim Kortenoeven (57) kwam na de verkiezingen van 2010 in de Tweede Kamer. Voor zijn partij was hij woordvoerder van Buiten landse Zaken en Europa. Voor zijn Kamerlidmaatschap werkte hij een tijdje in de toeristenindustrie. La ter ging hij werken in de journalis tiek, onder meer in Israël en de VS. Kortenoeven is sterk pro-Israël. Vorig jaar jaar kwam hij in het nieuws toen hij een oran- je-wit-blauwe Prinsenvlag voor het raam van zijn werkkamer liet han gen. De vlag werd ook gebruikt door de NSB. complete 8-daagse rondreis k Vertrek okL t/m dec. Inclusief: vliegreis, taxen, rondreis per bus, verblijf in A hotels met ontbijten Ned.spr. reisletding. Naaro.a Marrakech, Rabat, Fèzen Casablanca. Optioneel; voordeelpakket met alle entreegelden, lokale ^^^gidsen, 5 x lunch en 7 x diner, totaal ca. 99 p.p. Dit pakket is^^H uitsluitend als pakket en ter plaatse te boeken. Zie stiprelzen.nl/mrkst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7