4.000 7.5 miljard 10.500 atleten 3.000 scheidsrechters 200.000 vrijwilligers 39 disciplines woensdag 4 juli 2012 planten geplant hectare grond bewerkt in Oöst-Londen geïnvesteerd in het vervoer in Londen olympische locaties gouden medailles De Nederlandse prestaties zullen nauwlettend worden gevolgd, maar op de Olympische Spelen is nog veel meer te beleven. Wie worden de grote sterren van London 2012? Marathonloopster Paula Radcliffe zal zeker een gooi naar onsterfelijkheid doen. door Patrick Delait Paula Radcliffe die, als bekroning van een mooie, lange carrière, voor eigen publiek een medaille wint op de mara thon: voor de Britten is dat ongetwijfeld een van de allermooiste olympische sprookjes. Op de erelijst van Radcliffe staan zeges in de roemrijke marathons van New York en Lon den. Ze pakte Europese en wereldtitels op de weg, de baan en in het veld en is wereldrecord houdster op de marathon. Het enige wat ont breekt: olympisch succes. Vier deelnames aan de Spelen leverden de 38-jarige Radcliffe louter teleurstellingen op. In Athene 2004 leek ze af te stevenen op zilver toen ze in de slotfase ten prooi viel aan een geweldige in zinking. Geveld door de hitte en hoge lucht vochtigheid moest ze met een ambulance worden afgevoerd. In Peking gooide een blessure roet in het eten. Fysieke malheur liep de voorbije jaren toch al als een rode draad door Radcliffes car rière. Het is dan ook de vraag of de moeder van twee kinderen fit genoeg zal zijn om over enkele weken in Londen de strijd aan te gaan met de voornamelijk uit Afrika afkom stige concurrentie. Radcliffe: „Ik ken het par cours en de omstandigheden in Londen op mijn duimpje. Daar komt bij dat ik door de teleurstellingen uit het verleden nu minder druk voel. Dat is in mijn voordeel. Maar dat neemt niet weg dat ik honderd procent in or de moet zijn om op de Spelen een rol te kun nen spelen." Aan de Britten zal het niet liggen. Op 5 au gustus zullen zij langs de marathonroute massaal getuige zijn van een atletieksprookje. Of van een nieuw tranendal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67