73 23 Urk 88 straks blikvanger op dak vismijn Breskens Z L Streep door plan appartementen senioren Sluiskil woensdag 4 juli 2012 jaar en dringend toe aan verpleegzorg. De Algemene Wet Bijzondere Ziekte kosten (AWBZ) bepaalt wie er wel en wie niet voor een vergoeding in aan merking komt. Soms vallen mensen tussen wal en schip. der te brengen, of op de PAAZ-af- deling van het ziekenhuis in Ter- neuzen. Maar daar begin ik niet aan. Geestelijk is er niks mis met me". Aan alle kanten, van huisart senpost tot ziektekostenverzeke raar CZ, wordt nu gekeken hoe om te gaan met haar situatie. Nie mand wil vanwege de privacybe scherming specifiek ingaan op haar situatie. Duidelijk is wel dat 'de zorg' met Elly in de maag zit. Maar er bestaat nog zoveel ondui delijkheid over haar status, (staat ze wel ingeschreven in een Neder landse gemeente, is ze echt verze- BBMBWHBgaagBBggMMM—MBBEHHaiinnfH mriwmmsDBMMB Half verlamd, liggend op een bank, wacht Elly (73) op een oplossing. foto Mark Neelemans kerd) dat er nog geen kant en klare oplossing voorhanden is. Wordt wat Elly betreft dus snel vervolgd. BRESKENS Natuurtochten naar Voorland bij Breskens In juli en augustus houdt Breskens Actief in samenwerking met Het Zeeuwse Landschap natuurtochten naar het Voorland, het buitendijk se natuurgebied oostelijk van Bres kens, richting buurtschap Num mer Een. De tochten, altijd op don derdag, worden afgelegd per trein tje. Dat start in juli steeds om 13.00 uur bij het VW-kantoor aan het Oranjeplein. Vooraf reserveren is noodzakelijk. GENT Bruce Springsteen mag niet op Feesten Het Gents stadsbestuur heeft een verzoek van het management van de Amerikaanse rockster Bruce Springsteen voor een optreden tij dens de Gentse Feesten (vanaf 14 juli) geweigerd. Het stadsbestuur vindt dat aan een optreden van Springsteen gezien de mogelijke toeloop te veel risico's verbonden zijn. Het politiekorps heeft de han den al vol aan de feesten zelf. OOSTBURG Tourfietsclub TIO houdt zomertocht Tourfietsclub TIO uit Oostburg houdt zondag de jaarlijkse Midzo- mertocht. Er kan worden gefietst over twee afstanden: vijftig en hon derd kilometer. De start is tussen 8.00 en 11.00 uur bij De Smickelaer aan het Ledelplein in Oostburg. De route over rustige polderwegen is helemaal uitgepijld door vrijwilli gers. Onderweg zijn bevoorrading- sposten ingericht. WATERLANDKERKJE Anthoinette Versluijs toont haar schilderijen In 't Kerkje van Waterlandkerkje is vanaf zaterdag een week lang de ex positie Over (het) leven, Tussen He mel en Aarde van Anthoinette Ver sluijs te zien. Naast acrylschilde- rijen presenteert ze tijdens de ten toonstelling ook haar eerste gedich tenbundel De expositie is te bezich tigen tussen 13.00 en 16.30 uur. Zon dag en maandag gesloten. door Harmen van der Werf BRESKENS - De viskotter die als blikvanger en toeristische attractie op het dak van de vismijn in Bres kens moet komen, is in Zeeuws-Vlaanderen aangekomen. Het schip, de Urk 88, ligt bij scheepswerf De Schroef in Sluis kil. Als alles volgens planning ver loopt, wordt die in het eerste half jaar van 2013 op de vismijn ge plaatst. Oud-eigenaar Hendrik Romkes van de Urk 88 vindt het maar een raar, maar tegelijkertijd schitte rend idee dat zijn kotter zo'n apar te bestemming krijgt. „Het is in elk geval veel mooier dan dat-ie on der slopershamer was gekomen." Romkes heeft van 2004 tot 2012 met de Urk 88 gevaren. Het schip, gebouwd in 1974, is bijna veertig meter lang en 7,7 meter breed. Het gewicht is een half miljoen kilo. Romkes heeft de kotter via het Groningse garnalenbedrijf Hei- ploeg ingeruild voor een kleinere kotter. De initiatiefnemers van de herin richting van de vismijn en het vis serijmuseum in Breskens hebben de Urk 88 bij scheepswerf Maas kant in Stellendam gekocht voor de schrootprijs, 150.000 euro. Uit berekeningen van het gespeciali seerde bureau Hypsos uit Soester- berg is gebleken dat de kotter met een speciale constructie 'gemakke lijk' op het dak van de vismijn kan worden geplaatst. Het publiek krijgt er toegang toe om te beleven hoe vissers hun werk doen. Vis mijndirecteur Foort Lokerse ver telt dat machinefabriek Sas van Gent een plan heeft gemaakt om de kotter om te bouwen tot toeris tische attractie. De verbouwing wacht op aanbesteding. Eind dit jaar, begin 2013 wordt in Breskens alles in gereedheid gebracht voor plaatsing. „Ik kom zeker kijken", laat Rom kes weten. Zijn grootouders ko- De Urk 88 'Wilma' bij scheepswerf De Schroef. foto Mark Neelemans men uit Breskens en hij heeft er nog familie. Hij maakt zich wel zorgen. „Zo'n kotter is een enor me windvanger." Lokerse weet dat ook, maar: „Met de zwaarste weers omstandigheden is rekening ge houden." De Urk 88 krijgt een an der registratienummer, BR (Bres kens) 74. Dat nummer is nooit ge bruikt, wat bewust is gebeurd. Lo kerse: „Er zit dan ook geen senti ment aan vast." TERNEUZEN Contactmiddag voor dragers van een stoma Het Steunpunt houdt vandaag een stomacontactmiddag in het Rivie renhuis in de IJsselstraat in Temeu- zen. De bijeenkomst, die om 13.30 uur begint, is bedoeld voor stoma dragers en hun familie in Zeeuws- Vlaanderen. Zij kunnen op een in formele manier met lotgenoten in contact komen. Er kunnen ook tips worden uitgewisseld. Inschrijven of aanmelden hoeft niet. En de toe gang is gratis. BIERVLIET Toptuinen zetten hek open voor liefhebbers Tuinliefhebbers bezoeken traditie getrouw in het tweede weekeinde van juli vijf toptuinen in Zeeuws- Vlaanderen. Ze doen er ideeën op. Zaterdag en zondag gebeurt dat weer. De deelnemende tuinen zijn Tuin Beerens en Juust Wa'k Wou in Schoondijke, In Goede Aarde en Singelhof in Biervliet en De Bier kreek in IJzendijke. De tuinen zijn open vanaf 10.00 uur. AXEL Toerclub Axel houdt tocht in grensstreek Toerclub Axel houdt zaterdag een toertocht over 60,65 en 120 kilome ter. De ritten leiden door Oost- Zeeuws-Vlaanderen en de Vlaamse grensstreek. De begintijd voor alle tochten is dezelfde, tussen 8.00 en 12.00 uur. Het vertrekpunt is de vas te stek van toerclub Axel, café Cam- brinus aan de Markt in Axel. De tocht kan ook als zogenaamde Ster- rit worden gereden. BIERVLIET Rondleiding met gids door historische kern De stichting Behoud Monumenten Biervliet verzorgt in juli en augus tus elke dinsdag om 14.00 uur een rondleiding door de historische kern van Biervliet. Onder leiding van gids Rinus Willemsen worden tal van bezienswaardigheden be zocht De rondleiding begint bij de maquette in dorpshuis Trefpunt aan de Kerkstraat 4. SLUISKIL - De al jaren leegstaande verpleegstersflat aan de Pierssens- polderstraat in Sluiskil blijft voorlo pig staan. Mondriaan Vastgoed uit Dinteloord wilde er twintig appar tementen bouwen voor senioren in plaats van acht eengezinswonin gen. Het Terneuzense college van B en W heeft echter besloten hier aan geen medewerking te verle nen, onder meer omdat er in Sluis kil niet zoveel vraag zou zijn naar ouderenhuisvesting. Arnold Joos- ten van Mondriaan Vastgoed is te leurgesteld. Uit gesprekken met de dorpsraad Sluiskil is volgens hem gebleken dat er wel degelijk behoef te bestaan aan seniorenapparte menten van elk zestig vierkante meter. Joosten is niet van plan zich bij de beslissing van B en W neer te leggen. Hij wil de politiek in Terneuzen erop aanspreken, na de zomervakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63