Terneuzen wil korten op drugsproject Naar de steentijd in Saeftinghe Petitie voor goed sociaal plan Neckermann.com spectaculair Bluereef aquarium ZEEUWS-VLAANDEREN Zwembad Sas tijdelijk gesloten Pand Antheunis nu helemaal rijksmonument WOENSDAG 4 juli 2012 21 Nu al raadsmeerderheid tegen opheffing door Wout Bareman TERNEUZEN - Het Zeeuws-Vlaamse anti-drugsproject Houdgreep ver andert zo goed als zeker van opzet. Het is uiterst succesvol, maar de ge meente Terneuzen wil er in het ka der van de bezuinigingen toch op beknibbelen. Het gaat om enkele tienduizenden euro's. De looptijd van Houdgreep eindigt op 31 de cember. Het college onderzoekt goedkope re alternatieven zoals het gebruik van een landelijk politienummer voor melding van drugsoverlast of inschakeling van het gemeentelijk Integraal Service Centrum waar in woners met vragen en klachten en voor alle mogelijke informatie te recht kunnen. Momenteel stelt de politie één coördinerende agent be schikbaar en de gemeente een ambtenaar. Burgemeester Jan Lo- nink: „Via het meldpunt drugs overlast komen alle meldingen bin nen. Die worden geanalyseerd en vervolgens wordt bekeken welke maatregelen moeten worden ge troffen. Op die manier wordt de teelt en handel nauwlettend in het oog gehouden. Ik krijg wekelijkse rapportages." Het werkt allemaal prima, maar desondanks wil het college het anders. Of het zover komt, is mede afhankelijk van de opstelling van Hulst en Sluis, die meebetalen. Ook de woningcorpo raties en energiebedrijf Delta doen mee aan Houdgreep. Hoewel de gemeenteraad van Ter- neuzen pas in september een defi nitief besluit neemt, tekent zich nu al een meerderheid af tegen be zuiniging op het project. CDA'er Henk Siersema noemt het 'een kwestie van verantwoordelijkheid van de gemeente' en 'slecht voor het imago'. Giel van Boom (Top/GB): „Er dient eerst een alter natief plan van aanpak te komen." Gerry Loof (Christenunie) en SGP'er Martin Stouten houden een motie achter de hand. Na in voering van de wietpas moet alles worden gedaan om illegale handel de kop in te drukken, vinden ze. Houdgreep is in de bestrijding on misbaar. Ook Peter Clijsen (Groen- Links) is voor behoud. SAS VAN CENT - Het openluchtbad in Sas van Gent heeft dinsdag de deuren weer moeten sluiten. In de buffer van het zwembad bleek een grote lekkage te zitten. Om het wa- terverlies te stoppen, was direct re paratie nodig. Badmeester Staf Martens vreesde al dat dit kon gebeuren. De afdich ting van de buffer vertoonde 'een paar kleine foutjes'. Het is de twee de tegenvaller voor het Sasse bad in korte tijd. De renovatie die het bad dit jaar heeft ondergaan, liep een maand vertraging op. De ope ning moest worden uitgesteld tot afgelopen zaterdag. De verwach ting is dat Sasse zwemliefhebbers donderdag weer in hun bad te recht kunnen. EMMADORP - In het bezoekerscen trum van Saeftinghe is tot en met 28 oktober de expositie Expeditie Steentijd te zien. „Een primeur voor Zeeland, aangezien de reizen de tentoonstelling niet eerder in de provincie te zien was", zegt Car- la van Dueren den Hollander (fo- to). De expositie is helemaal ingericht rondom de zogenoemde Vlaardin- gen-cultuur; het leven van de men sen die zo'n vijfduizend jaar gele den de lage landen bevolkten. Aan gezien nabij Vlaardingen de eerste AXEL - Het voormalige win kel-woonhuis van Antheunis aan de Markt in Axel blijkt 'een ware schatkamer van decoratiekunst'. Zo waardevol zelfs, dat de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed het pand heeft aangewezen als rijksmonument. Dat besluit wordt woensdagochtend bezegeld met de overhandiging van de documen ten aan wethouder Jaap Bos. Het winkelpand op Markt 2 was al eer der aangewezen als monument, maar nu krijgt ook het woonhuis op 2a die status. Aanvankelijk was het plan het pand te slopen om plaats te maken voor het nieuwe streekmuseum Land van Axel. sporen van deze cultuur zijn aange troffen, ligt de naam voor de hand. De leefgewoonten van de 'Vlaar- dingers' waren bijzonder omdat deze cultuur de overgang vertegen woordigde van rondtrekkende ja gers naar boeren met een vaste woonplaats. Sinds Vlaardingen zijn op diverse plaatsen in Nederland sporen van deze cultuur gevonden, zoals in het Hollandse/ Zeeuwse en Bel gische kustgebied. Zo werd in Ter- neuzen onlangs een vuurstenen SINT JANSTEEN - Werknemers van postorderbedrijf Neckermann.com in Sint Jansteen bieden directeur Kurt Staelens vandaag, woensdag, een petitie aan. Zij willen daarmee hun eis kracht bijzetten dat er een goed sociaal plan moet komen voor de 150 van bijna 500 mede werkers die dit jaar nog bij het be drijf moeten vertrekken. Neckermann.com biedt ontslagen personeelsleden een aanvulling op hun werkloosheidsuitkering gedu rende één, twee of drie maanden. Bij het bedrijf gold tot maart dit jaar nog een sociaal plan op basis waarvan ontslagen werknemers een maandsalaris meekregen voor bijl gevonden (te zien in de exposi tie) en ook in de Ijskelder, een geul in Saeftinghe werden resten gevonden, die nog aan de exposi tie worden toegevoegd. Te zien zijn veelal resten van werktuigen, gemaakt van steen en bot, maar ook potten, touw geknoopt van boombast (foto) en sieraden zoals die van berentanden. Kinderen kunnen de expositie interactief be leven door in een kano virtueel kreken te bevaren op zoek naar prehistorische Vlaardingers. foto Mark Neelemans elk dienstjaar, volgens de zogehe ten kantonrechtersformule. De fi nanciële positie van het concern laat dit echter niet meer toe, liet di recteur Staelens eerder weten. Vakbonden FNV Bondgenoten en De Unie vinden met hun leden de opstelling van het bedrijf 'onfat soenlijk'. Zij eisen niet alleen een betere vergoeding, maar ook meer geld voor begeleiding van werk- naar-werk, omdat dit op de vol gens hen zwakke Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt extra aandacht vergt. Het sociaal plan moet twee jaar gel den, is een andere eis, om 'de klap pen van eventuele verdere reorga nisaties op te vangen'. Hectiek in de meldkamer 24 en 25 na J- - Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61