sweetdeMni ICOLIJN zeeland 25 Oude Urker viskotter moet de blikvanger van de vismijn worden BEVEILIGING INBRAAKBEVEILIGING CAMERABEWAKING H BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC B TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING '24-uurs meldkamer-service LEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE WSiL URL Tel:0113-213720 «Erkend Erkend Pfj&ÏM'a www.colijnbv.nl drijf lËi&^aE info@colijnbv.nl woensdag 4 juli 2012 B mTrr^i'rtriL.i^kfcH JIBVWIB viiu ifii 1 niuiwh»11 jniimi» i"i 1% M mui wmi11inw ?maBa°BOmffriTTOiiiiiiiiiiii'i'i1'' 'ÜUI Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Aanrijtijden De burgemeesters van de tien grootste plattelandsgemeenten zijn ontevreden over niet-reële aanrijtij den voor de brandweer. In het eer ste kwartaal van 2012 is de Veilig- heidswijzer Zeeland, uitgave van politie Zeeland en Veiligheidsregio Zeeland huis-aan-huis verspreid; oplage 163.000 met veel informatie vinden over 'de brandweer'. Over aanrijtijden evenwel geen woord voor de gewone burger in deze, soms chaotische reclame/ voorlich tingsfolder. Over evacuatieroutes bij ernstige calamiteiten geen woord. Ronduit kwalitatief uitermate te leurstellend is het paragraafje over 'Zelfredzaamheid' in het Alge meen gedeelte. Een nog friet-huis- houdelijke-hulp-zelfstandig-wo- nende oudere in een buitengebied kan het wel schudden. Wellicht kan de lijst met belangrijke tele foonnummers en websites zijn lij den verlichten. Een gemeentelijk logo op de kaft; alle voorlichting, ook met aanrijtijden en evacuatie routes, in het eerste gedeelte en al le reclamebulk bij elkaar in het tweede gedeelte, zou de indruk van weggegooid geld door Veilig heidsregio Zeeland, Politie Zee land, Brandweer en Ghor Zeeland en sponsors kunnen wegnemen. Frans Courtin Kievitstraat 2, Hulst' Natuurherstel? Dit 'herstel' dat Vogelbescherming nastreeft, houdt in dat er ten bate van vogels en wat schrale schorren begroeiing plus het ego van de Vo gelbescherming, maar vooral voor de expansiedrift van de Antwerpse haven, talloze planten en dieren van de Hedwigepolder worden ver moord. Een tunnelvisie. Ook een tunnelvisie heeft Marianne Thie- me. Ter wille van dieren wil haar partij dat we worden geconfron teerd met een verhoging van de prijs van onze eerste levensbehoef te: eten. In deze tijd, nu de verzor- gingskosten, op de voet gevolgd door toenemende energiekosten, de mensen aan de financiële onder kant van de maatschappij naar de voedsel- en kledingbank drijven, is dit asociaal, onacceptabel. In het zelfde licht gezien, zou je het dra gen van leren schoenen en tassen ook moeten verbieden en vervan gen door milieuvervuilende plastic exemplaren. W.J. van Gilst, Boogerdlaan 23, Kortgene len de medewerkers van de meld kamer nooit weten. Als het even later weer rustig is, vertelt Kees honderduit over zijn beroep. „Het is het mooiste werk dat er is." Toch heeft hij er soms een dubbel gevoel over. „Als ik lek ker gewerkt heb, is er meestal een hoop maatschappelijke ellende ontstaan. En soms krijg ik krom me tenen. Dan stuur ik een politie wagen, maar dan is er geen back-up beschikbaar. Het is in Zee land zo'n andere wereld als bij voorbeeld Amsterdam. Als men sen daar een grote bek geven tegen agenten stuur je vanuit de meldka mer gewoon nog tien auto's. Hier moeten de agenten zulke situaties proberen te voorkomen, omdat ze er vaak alleen voor staan." Tonny en Kees grappen over mel dingen die ze ooit via 112 gekregen hebben. Vooral toeristen bellen het alarmnummer nog wel eens over vreemde zaken. „Ze laten ons bijvoorbeeld weten dat er een eend met vijf jongen de straat over Politie, ambulance en brandweer zit ten samen in de meldkamer in Mid delburg. foto Ruben Oreel steekt." Toch nemen de medewer kers alle meldingen serieus. „Je weet nooit hoe vaak je iets fout doet, maar niets doen is meestal niet goed", vertelt Tonny. De he ren werken al lange tijd samen. „We houden elkaar bij de les. Als één van ons een slecht gevoel heeft over een melding, gaat er al tijd een wagen naartoe." door Harmen van der Werf BRESKENS - De viskotter die als blikvanger en toeristische attractie op het dak van de vismijn in Bres- kens moet komen, is in Zeeuws-Vlaanderen aangekomen. Het schip, de Urk 88, ligt bij scheepswerf De Schroef in Sluis kil. Als alles volgens planning ver loopt, wordt die in het eerste half jaar van 2013 op de vismijn ge plaatst. Oud-eigenaar Hendrik Romkes van de Urk 88 vindt het .maar een raar, maar tegelijkertijd schitte rend idee dat zijn kotter zo'n apar te bestemming krijgt. „Het is in elk geval veel mooier dan dat die onder slopershamer was geko men." Romkes heeft van 2004 tot 2012 met de Urk 88 gevaren. Het schip, gebouwd in 1974, is bijna veertig meter lang en 7,7 meter breed. Het gewicht is een half mil joen kilo. Romkes heeft de kotter via het Groningse garnalenbedrijf Heiploeg ingeruild voor een kleine re kotter. De iniatiefnemers van de herin richting van de vismijn en het vis serijmuseum in Breskens hebben de Urk 88 bij scheepswerf Maas Onderdeel van Media Zeeland kant in Stellendam gekocht voor de schrootprijs, 150.000 euro. Uit berekeningen van het gespeciali seerde bureau Hypsos uit Soester- berg is gebleken dat de kotter met een speciale constructie 'gemakke lijk' op het dak van de vismijn kan worden geplaatst. Het publiek krijgt er toegang toe om te beleven hoe vissers hun werk doen. Vismijndirecteur Foort Lokerse vertelt dat machinefabriek Sas van Gent een plan heeft ge maakt om de kotter om te bou wen tot toeristische attractie. De verbouwing wacht op aanbeste ding. Eind dit jaar, begin 2013 wordt in Breskens alles in gereed heid gebracht voor plaatsing. „Ik kom zeker kijken", laat oud-ei genaar Hendrik Romkes weten. Zijn grootouders komen uit Bres kens en hij heeft er nog familie wo nen. Hij maakt zich wel zorgen. „Zo'n kotter is een enorme wind vanger." Lokerse weet dat ook, maar: „Met de zwaarste weersom standigheden is rekening gehou den." De Urk 88 krijgt een ander registratienummer, BR (Breskens) 74. Dat nummer is nooit gebruikt, wat bewust is gebeurd. Lokerse: „Er zit dan geen sentiment aan vast." Jij bent de ster tijdens een professionele fotoshoot bij My Day Models! Woensdag 4 juli Tijdens een fotoshoot bij My Day Models zijn alle schijnwerpers op jou gericht. Je wordt mooi opgemaakt, je haar wordt in model gebracht, je doetje mooiste kleding aan en GO! Een topfotograaf schiet de mooiste foto's van jou op je best! Je krijgt 100 foto's op een CD op hoge resolutie mee naar huis, zodat je op i je gemak nog eens kunt nagenieten van deze speciale shoot!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59