Senioren en starters taboe in Waterfront Sjors Huisman Sportvissers trekken forelplan in 22 Petitie voor goed sociaal plan Neckermann.com Aanpak parkeerterrein bij station woensdag 4 juli 2012 Gemeente houdt ontwikkelaar aan plan Van jongsafaan een turner, maakte Sjors Huisman (16) bijna toevallig kennis met het twirlen. Hij wist meteen: dit is iets voor mij. Sindsdien traint hij bij de Twirl&Dance Facto ry in Kapelle. In augustus gaat hij naar de wereldkampioenschappen in Parijs. door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen steken een stokje voor de bouw van starters- en se niorenwoningen in de tweede fase van de wijk Waterfront in Tholen. Ontwikkelaar Rob Ligteringen is zwaar teleurgesteld. In de tweede en tevens laatste fase van de wijk rondom de Thoolse haven komen zo'n twintig wonin gen. Omdat de ontwikkelaar de du re watervilla's en half vrijstaande woningen moeilijk aan de man kan brengen, deed hij het voorstel om een paar van deze huizen te vervangen door starters- en senio renwoningen. Deze zouden in een zogeheten maisonnette moeten ko men. De senioren komen dan be neden te wonen en de starters bo ven. Burgemeester en wethouders hou den de ontwikkelaar echter aan het originele plan. Volgens hen zijn er al voldoende huizen voor starters en senioren in Tholen. Bo vendien is het college bang dat de hoge kwaliteit van wonen in de wijk Waterfront onder druk komt te staan. Ontwikkelaar Rob Ligteringen, te vens architect van de woningen, vindt met name dat laatste een on zinnig argument. „Ik ben als archi tect echt wel in staat om wonin gen te ontwikkelingen die passen bij de rest van Waterfront." Ligteringen zegt erg teleurgesteld te zijn. Hij heeft een nieuw woon- concept voor ogen dat hij in Tho len wilde introduceren. „Het lijkt me fantastisch dat senioren en jon ge starters samenwonen in één ge bouw. Ik denk dat dit een positief effect zou hebben op de sociale controle. Bovendien is de wijk nu vrij eenzijdig samengesteld De komst van ouderen en starters zou in dat opzicht positief zijn." De ontwikkelaar vindt tevens dat het college met zijn starre houding aangeeft de tijdgeest niet goed te begrijpen. „Door de crisis is het moeilijk om bepaalde typen wo ningen af te zetten. Als een ont wikkelaar dan met het vriendelijke verzoek komt om zijn plan iets te mogen aanpassen, mag je wel iets toeschietelijker zijn." Ligteringen hoopt binnenkort nog een keer met de wethouder te kun nen praten. „Ik wil nog een po ging wagen om hem op andere ge dachten te brengen. Daarbij wil ik best water bij de wijn doen, hoor. Samen moeten we er toch uit kun nen komen?" Als het college voet bij stuk houdt, zal Ligteringen doorgaan met het bestaande plan. „Mijn geluk is dat ik geen haast heb om de wijk snel af te ronden. In dat geval wachten we maar op betere tijden." KRUININGEN - De gemeente Rei- merswaal wil het parkeerterrein bij station Kruiningen-Yerseke uit breiden en verbeteren. Het terrein staat nu vaak vol. Details over het plan ontbreken nog. Burgemeester en wethouders zouden het dinsdag bespreken, maar het werd van de agenda ge haald. Waarschijnlijk worden bin nen enkele weken alsnog knopen doorgehakt. De gemeente wil een deel van de kosten zelf ophoesten, maar hoopt ook op een Rijksbijdrage in het ka der van het actieprogramma 'groei op het spoor'. Dat is bedoeld voor verbeteringen op en langs het spoort die ertoe leiden dat meer mensen met de trein reizen. door Emile Calon MIDDELBURG - Sportvisserij Zuid- west-Nederland ziet af van het plan om forel uit te zetten in het Veerse Meer. De vier gemeenten die aan het meer grenzen zijn niet allemaal bereid het plan te steu nen, aldus Emiel Derks van die or ganisatie. Hij vindt dat jammer, omdat vol gens hem het uitzetten van forel kan zorgen voor een stimulans van de regionale economie. Volgens een onderzoek, in op dracht van de Sportvisserij, zou het uitzetten van die vissoort in de regio veertien fulltime banen opleveren en zou er jaarlijks 897.000 euro in de economie wor den gepompt. Op jaarbasis zouden volgens dat onderzoek 60.000 extra dagjesmensen naar het Veer se Meer komen en zou dat bezoek goed zijn voor 12.000 extra over nachtingen in de omgeving. Forel is volgens Derks een attractie ve vis voor sportvissers. „Er wordt graag op gevist." Vissers moeten nu naar Schotland, Ierland, Scan dinavië of Zwitserland om op wil de forel te vissen. Er zijn volgens Derks overal wel forelvijvers te vin den maar het is veel boeiender om met een vlieghengel in open water te vissen. Hij stelde dat vissers uit België, Duitsland, Frankrijk en Nederland naar het gebied zouden komen om te vissen op forel. „En velen zouden familieleden meenemen die iets anders willen doen." Volgens Derks was er subsidie ge vraagd aan de provincie en aan de vier gemeenten die aan het Veerse Meer liggen. „Omdat twee van de vier gemeenten niet wilden, gaat het niet door." Zelf zou de organi satie, zo zei Derks, bereid zijn ruim tachtig mille in het project te steken. Het Veerse Meer was lang de plek in Nederland waar gevist kon worden op forel. Dat verander de nadat in 2004 er een open ver binding ontstond met de Ooster- schelde. „De forel stierf daar uit." Onderzoek leert, aldus Derks, dat het weer mogelijk is om forel uit te zetten. Volgens hem is de Sport visserij Zuidwest-Nederland niet van plan spoedig nog eens met een initiatief te komen om forel uit te zetten. SINT JANSTEEN - Werknemers van postorderbedrijf Neckermann.com in Sint Jansteen bieden directeur Kurt Staelens vandaag, woensdag, een petitie aan. Zij willen daarmee hun eis kracht bijzetten dat er een goed sociaal plan moet komen voor de 150 van bijna 500 mede werkers die dit jaar nog bij het be drijf moeten vertrekken. Neckermann.com biedt ontslagen personeelsleden een aanvulling op hun werkloosheidsuitkering gedu rende één, twee of drie maanden. Bij het bedrijf gold tot maart dit jaar nog een sociaal plan op basis waarvan ontslagen werknemers een maandsalaris meekregen voor elk dienstjaar, volgens de zogehe ten kantonrechtersformule. De fi nanciële positie van het concern laat dit echter niet meer toe, liet di recteur Staelens eerder weten. Vakbonden FNV Bondgenoten en De Unie vinden met hun leden de opstelling van het bedrijf 'onfat soenlijk'. Zij eisen niet alleen een betere vergoeding, maar ook meer geld voor begeleiding van werlc- naar-werk, omdat dit op de vol gens hen zwakke Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt extra aandacht vergt. Het sociaal plan moet twee jaar gel den, is een andere eis; om 'de klap pen van eventuele verdere reorga nisaties op te vangen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56