Inspectie stelt arts onder toezicKt Eindeloos wandelen op N-Beveland spectaculair Bluereeraquariuiti BEVELANDEN/THOLEN Ariel wasmiddel almanak Ticket Bedrijfsarts volgens inspectie te laks na berispingen tuchtcollege door Nadia Berkelder GOES - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg heeft bedrijfsartsen praktijk Viaene in Goes onder ver scherpt toezicht gesteld. De arts krijgt zes maanden de tijd om or de op zaken te stellen. Volgens de inspectie is een aantal zaken in de praktijk, die is geves tigd aan de M.A. de Ruijterlaan, niet in de haak: de arts stelt zelf diagnoses en vraagt onderzoeken aan, zodat patiënten extra belast worden. „Een bedrijfsarts heeft een opdracht", zegt woordvoerster Monique Matze van de inspectie. „Die opdracht heeft te maken met verzuim en re-integratie. Een be drijfsarts moet niet zelf diagnoses willen stellen of andere onderzoe ken gaan doen. Daar zijn huisart sen en specialisten voor. Patiënten moeten die extra onderzoeken on dergaan." De dossiers van de man zijn on leesbaar voor derden, zodat vervan ging van de bedrijfsarts niet moge lijk is. Bovendien worden de in strumenten in de praktijk niet goed onderhouden en is de ruim te waar gehoortesten wordt afgeno men niet gekeurd. De arts al is eer der berispt: twee keer door het centraal tuchtcollege en één keer door het regionaal tuchtcollege. Bij de inspectie zijn bovendien twee klachten binnen gekomen. De uitspraken van het tuchtcolle ge zijn volgens de inspectie voor de arts geen aanleiding geweest om zaken te verbeteren. De inspec tie heeft nu een aantal maatrege len opgelegd: eens in de maand komt een inspecteur langs om te kijken of de arts zich daaraan houdt. Als er binnen zes maanden geen of te weinig verbetering op treedt, kan de inspectie strenger optreden. WOENSDAG 4 juli 2012 21 KAMPERLAND - „Het is een speer punt van de provincie om de Zeeuwse natuurgebieden toeganke lijk te maken en toeristen in bewe ging te krijgen. De Schotsman is daar een voorbeeld van", zei gede puteerde Sjoerd Heijning dinsdag bij de opening van het Wandelnet werk Noord-Beveland bij de Five Star Farm in Kamperland. Het is een verzameling wandelpaden van in totaal 150 kilometer over het ei land. Daarvan is 64 kilometer on verhard pad dat loopt door wëi- den en natuurgebied. Ook daar waar vee graast. Dat' maakt het wandelen enigzins avontuurlijk, haalde wethouder Piet de Putter aan. Provincie Zeeland, Routebu reau Zeeland en Stichting Land schapsbeheer, en stichting Akkerle- ven realiseerden het netwerk met ruim 130.000 euro Europese subsi die. Vrijwilligers plaatsten paaltjes en bordjes, verkenden de routes en bouwden her en der overgan gen zoals dit bruggetje in een nat duinweidegebied in De Schots man. Het wandelnetwerk sluit aan op bestaande routes in Zeeland. Sjoerd Heijning beproeft de nieuwe brug in de natte weide van De Schotsman voor een publiek van wandelaars en vrijwilligers, die de paden van het Morgen opent het Veerse netwerk, wandelnetwerk hebben geprepareerd. foto Ronald den Dekker Tricks, rolls en dansen maakt twirlen 22 en 23 Koop nu je tickets online met 3,50 Kom nu naar Deltapark Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer otLiAPAHk informatie op NEE www.neeltjejans.nl Jr\ HM Poeder of vloeibaar. Tip? redactie@pzc.nl Een medewerkster van een kantoor in Goes kwam terug van een paar weken vakantie en constateerde dat al haar collega's een nieuwe compu ter hadden gekregen. Zij had nog een oude en kon alleen door het toepas sen van allerlei noodgrepen nog wer ken. Dat leidde tot enige frustratie en een hoop telefoontjes naar de helpdesk. Daarbij passeerden de vreemdste ter men de revue. Op een bepaald mo ment had de medewerker van de helpdesk het over 'het aanmaken van een ticket'. Dat zag de Goese me dewerkster wel zitten. Een vliegticket welteverstaan, zodat ze ver weg kon vliegen van de kan toorellende. Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55