zeeland25 m) Sportvissers zien af van forelplan Veerse Meer NU €49,00 Volg ons op @twitter en /facebook Lopend, fietsend en skelterend op stap I p Jij bent de ster tijdens een professionele fotoshoot bij My Day Models! woensdag 4 juli 2012 VAN'- €120,00 ©SWEETDEALZEELNO /SWEETDEAL.ZEELAND 5^1 BEVEILIGING 'A— "V I INBRAAKBEVEILIGING CAMERA BEWAKING I BRANDBEVEILIGING MELDKAMER PAC I TOEGANGSCONTROLE ALARMOPVOLGING "24-uurs meldkamer-service BLEWESTRAAT 43 GOES/KLOETINGE Tel0113-213720 vAvw.colijnbv.nl info@colijnbv.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Aanrijtijden De burgemeesters van de tien grootste plattelandsgemeentén zijn ontevreden over niet-reële aanrijtij den voor de brandweer. In het eer ste kwartaal van 2012 is de Veilig- heidswijzer Zeeland, uitgave van politie Zeeland en Veiligheidsregio Zeeland huis-aan-huis verspreid; oplage 163.000 met veel informatie vinden over 'de brandweer'. Over aanrijtijden evenwel geen woord voor de gewone burger in deze, soms chaotische reclame/ voorlich tingsfolder. Over evacuatieroutes bij ernstige calamiteiten geen woord. Ronduit kwalitatief uitermate te leurstellend is het paragraafje over 'Zelfredzaamheid' in het Alge meen gedeelte. Een nog met-huis- houdelijke-hulp-zelfstandig-wo- nende oudere in een buitengebied kan het wel schudden. Wellicht kan de lijst met belangrijke tele foonnummers en websites zijn lij den verlichten. Een gemeentelijk logo op de kaft; alle voorlichting, ook met aanrijtijden en evacuatie routes, in het eerste gedeelte en al le reclamebuik bij elkaar in het tweede gedeelte, zou de indruk van weggegooid geld door Veilig heidsregio Zeeland, Politie Zee land, Brandweer en Ghor Zeeland en sponsors kunnen wegnemen. Frans Courtin Kievitstraat 2, Hulst Natuurherstel? Dit 'herstel' dat Vogelbescherming' nastreeft, houdt in dat er ten bate van vogels en wat schrale schorren begroeiing plus het ego van de Vo gelbescherming, maar vooral voor de expansiedrift van de Antwerpse haven, talloze planten en dieren van de Hedwigepolder worden ver moord. Een tunnelvisie. Ook een tunnelvisie heeft Marianne Thie- me. Ter wille van dieren wil haar partij dat we worden geconfron teerd met een verhoging van de prijs van onze eerste levensbehoef te: eten. In deze tijd, nu de verzor- gingskosten, op de voet gevolgd door toenemende energiekosten, de mensen aan de financiële onder kant van de maatschappij naar de voedsel- en kledingbank drijven, is dit asociaal, onacceptabel. In het zelfde licht gezien, zou .je het dra gen van leren schoenen en tassen ook moeten verbieden en vervan gen door milieuvervuilende plastic exemplaren. W.J. van Cilst, Boogerdlaan 23, Kortgene MIDDELBURG - Sportvisserij Zuid- west-Nederland ziet af van het plan om forel uit te zetten in het Veerse Meer. Twee van de vier ge meenten die aan het meer gren zen zijn niet allemaal bereid het plan financieel te steunen, aldus Emiel Derks van die organisatie. Hij vindt dat jammer omdat vol gens hem het uitzetten van forel zou zorgen voor een stimulans van de regionale economie. Vol gens een onderzoek, in opdracht van de Sportvisserij, zou het uitzet ten van die vissoort in de regio veertien fulltime banen opleveren en zou er jaarlijks 897.000 euro in de economie worden gepompt. Op jaarbasis zouden volgens dat WESTENSCHOUWEN - Bij het Natuurinformatiepunt/trampoline centrum Westenschouwen kun nen mensen elke dag van de week deelnemen aan natuurexcursies. Een aantal van deze trips zijn opge hangen aan het Zeeuws Jaar van het Water. Dat geldt bijvoorbeeld voor de van daag gehouden blote voetenwande ling en de wilgen-, water en wind tocht die vrijdag 6 juli (vanaf 11 onderzoek 60.000 extra dagjes mensen naar het Veerse Meer ko men en zou dat bezoek goed zijn voor 12.000 extra overnachtingen in de omgeving. Forel is volgens Derks een attractieve vis voor sportvissers. „Er wordt graag op ge vist." Vissers moeten nu naar Schotland, Ierland, Scandinavië of Zwitserland om op wilde forel te vissen. Er zijn volgens Derks over al wel forelvijvers te vinden maar het is veel boeiender om met een vlieghengel in open water te vis sen. Naast de omringende gemeen ten, is ook de provincie om subsi die gevraagd. Zelf zou de organisa tie bereid zijn ruim tachtig mille in het project te steken. uur) gehouden wordt. Verder staan een zeehondenfietstocht (8 juli) en de steltloper skeltertocht (11 juli) als waterrijke excursies op het programma. Bij de overige ex cursies waaraan deze week vanaf het trampolinecentrum valt deel te nemen wordt onder meer aan dacht besteed aan populieren en viervoeters. Ze worden lopend, fietsend of per skelter gemaakt. Meer info: www.jantrampoline.nl. voorbeeld Amsterdam. Als men sen daar een grote bek geven tegen agenten stuur je vanuit de meldka mer gewoon nog tien auto's. Hier moeten de agenten zulke situaties proberen te voorkomen, omdat ze er vaak alleen voor staan." Tonny en Kees grappen over mel dingen die ze ooit via 112 gekregen hebben. Vooral toeristen bellen het alarmnummer nog wel eens over vreemde zaken. „Ze laten ons bijvoorbeeld weten dat er een eend met vijf jongen de straat over Politie, ambulance en brandweer zit ten samen in de meldkamer in Mid delburg. foto Ruben Oreel steekt." Toch nemen de medewer kers alle meldingen serieus. „Je weet nooit hoe vaak je iets fout doet, maar niets doen is meestal niet goed", vertelt Tonny. De he ren werken al lange tijd samen. „We houden elkaar bij de les. Als één van ons een slecht gevoel heeft over een melding, gaat er al tijd een wagen naartoe." sweetdQal.nl Onderdeel van weGeNeR Media len de medewerkers van de meld kamer nooit weten. Als het even later weer rustig is, vertelt Kees honderduit over zijn beroep. „Het is het mooiste werk dat er is." Toch heeft hij er soms een dubbel gevoel over. „Als ik lek ker gewerkt heb, is er meestal een hoop maatschappelijke ellende ontstaan. En soms krijg ik krom me tenen. Dan stuur ik een politie wagen, maar dan is er geen back-up beschikbaar. Het is in Zee land zo'n andere wereld als bij Woensdag 4 juli Tijdens een fotoshoot bij My Day Models zijn alle schijnwerpers op jou gericbt. Je wordt mooi opgemaakt, je haar wordt in model gebracht, je doet je mooiste kleding aan en GO! Een topfotograaf schiet de mooiste foto's van jou op je best! Je krijgt 100 foto's op een CD op hoge resolutie mee naar huis, zodat je op je gemak nog eens kunt nagenieten van deze speciale shoot!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53