zeeland 123 Droom voor overdekte kunstijs- en skeelerbaan lijkt definitief voorbij r Bedrijfsartsenpraktijk Goes onder toezicht Presentatie Waterbedrijf sponsort heel het jaar excursies Meeuwenduinen Nieuwe pas voor toeristen komt er aan woensdag 4 juli 2012 woensdag 4 juli 2012 Burgemeester Gerard Rabelink neemt dinsdag 10 juli het eerste exemplaar van het DOENboek in ontvangst in Brasserie De Vierbannen in Ouwerkerk. De overhan diging is om 16.30 uur. Het naastgelegen Watersnood museum figureert (uiteraard) in het boekje. MIDDELHARNIS Atelier Kunstwereld zet deuren wijd open Atelier Kunstwereld in Middelhar- nis zet dagelijks de deur open voor publiek. De dagbestedingslocatie in Middelharnis, die gevestigd is in de Botter bij Zuidwester, schildert in opdracht voor particulieren en organisaties. Het atelier is open van 10 tot 16 uur. De expositie is maandag tot en met vrijdag te zien van 9 tot 17 uur en op zaterdag van 9 tot 16 uur. Www.kunstivereld.org. BURCH-HAAMSTEDE DREISCHOR Crescendo sluit af met zomerconcert op Ring Onder meer Sorry van Kyteman schalt donderdagavond over de Ring van Dreischor. Daar sluiten de muzikanten van muziekvereni ging Crescendo het seizoen af met een zomers concert. CR@SH, de jongeren van Crescen do, spelen Sorry. Maar ook fanfare, Creskids, leerlingen en blokfluit- groep laten van zich horen. Het concert begint om 19.00 uur. De excursies door de Meeuwendui nen bij Burgh-Haamstede maken al enige tijd deel uit van het program ma van Staatsbosbeheer, maar dit jaar zijn ze gratis te volgen. Het is een geste van waterbedrijf Evides, die zo vorm wil geven aan het Zeeuws Jaar van het Water. Een deel van de duinen is ook water wingebied van Evides. In de excur sie is hier extra aandacht voor. De wandelingen, die geleid worden door natuurgidsen van de Natuur- en Vogelwacht, beginnen elke don derdag in juli en augustus om 19.00 uur aan het eind van de A. van der Weijdeweg. Vooraf aanmelden bij de VW Burgh-Haamstede. Ook de Meeuwenduinenexcursies van ko mend najaar en winter zijn gratis. door Nadia Berkelder GOES - De Inspectie voor de Ge zondheidszorg heeft bedrijfsartsen praktijk Viaene in Goes onder ver scherpt toezicht gesteld. De arts krijgt zes maanden de tijd om or de op zaken te stellen. Volgens de inspectie is een aantal zaken in de praktijk niet in de haak: de arts stelt zelf diagnoses en vraagt onderzoeken aan, zodat pa tiënten extra belast worden. „Een bedrijfsarts heeft een opdracht", zegt woordvoerster Monique Mat-, ze van de inspectie. „Die opdracht heeft te maken met verzuim en reïntegratie. Een bedrijfsarts moet niet zelf diagnoses willen stellen of andere onderzoeken gaan doen. Daar zijn huisartsen en specialis ten voor. Patiënten moeten die extra onderzoeken ondergaan." De dossiers van de man zijn on leesbaar voor derden, zodat vervan ging van de bedrijfsarts niet moge lijk is. Bovendien worden de in strumenten in de praktijk niet goed onderhouden en is de ruim te waar gehoortesten wordt afgeno men niet gekeurd. De arts al is eer der berispt: twee keer door het centraal tuchtcollege en één keer door het regionaal tuchtcollege. Bij de inspectie zijn bovendien twee klachten binnen gekomen. De uitspraken van het tuchtcolle ge zijn volgens de inspectie voor de arts geen aanleiding geweest om zaken te verbeteren. Eens in de maand komt een inspecteur langs om te kijken of de arts zich aan extra maatregelen houdt. Als er binnen zes maanden geen of te weinig verbetering optreedt, kan de inspectie strenger optreden. door Nadia Berkelder GOES - Al jaren dromen schaatslief hebbers in Zeeland van een eigen Thialfstadion, of toch in ieder ge val van schaatsen op kunstijs: een baan waarop toekomstige Sven Kramers en Irene Wüsts hun rond jes kunnen draaien. Die droom lijkt nu definitief voorbij. Want het jongste plan van schaats- en skeelerclub De Poel uit Goes is van de baan. „We kunnen in dit economische klimaat nie mand vinden die zelfs maar de planvorming op zich wil nemen", zegt voorzitter Els Mesu. „We krij gen pas medewerking van overhe den als we een plan hebben en een investeerder. Zelf hebben we daar de middelen niet voor." Begin dit jaar kwam de schaats- club naar buiten met het plan om een indoor skeelerbaan te combi neren met een kunstijsbaan van vierhonderd meter. De baan zou in de buurt van Sportpunt Zee land moeten komen en geschikt zijn voor officiële skeelerwedstrij den. Het complex zou tussen de vijftien en zeventien miljoen euro gaan kosten. Schaatsbond KNSB was enthou siast. Volgens de bond is Zeeland groot genoeg om een kunstijsbaan rendabel te kunnen maken. „Wij geloven dat er veel meer mensen gaan schaatsen als er een ijsbaan beschikbaar is", zegt ook Mesu. „Zeeuwen zijn echte schaatslief hebbers." Maar het geld-ontbreekt. Maandag werd tijdens een overleg tussen KNSB, exploitant Optisport, de provincie, de ijsclub en de gemeen te Goes duidelijk dat het plan fi nancieel niet haalbaar is. „Exploi tanten hebben zelfs al moeite om investeerders te vinden in Almere en Heerenveen", zegt de Goese wethouder Jo-Annes De Bat (CDA). De Bat zegt dat de gemeente Goes niet wil meebetalen aan de realisa tie van een kunstijsbaan in de stad. De provincie Zeeland heeft dat eerder aflaten weten. „Inves teerders zijn er niet en er zijn gro te vragen bij de exploitatie. De overheid zou zowel aan de investe ring als aan de exploitatie een bij drage moeten leveren. En dat doen we niet." Een kunstijsbaan is onvergelijk baar met accommodaties waar de gemeente wel geld aan uitgeeft, zo als bijvoorbeeld een voetbalveld, zegt De Bat. „Bij de ijsbaan zou den we er wél geld insteken, maar geen huur ontvangen. Andere clubs betalen wel huur. Voetbalvel den worden bovendien ontzet tend vaak gebruikt: bij die clubs zijn zes of misschien wel zeven da gen in de week mensen bezig", al dus De Bat. „Het is jammer", concludeert Me su van schaats- en skeelerclub De Poel. „Maar we laten ons hoofd niet hangen." Met de gemeente is afgesproken dat de bestaande skeelerbaan in de Goese open lucht wordt opgeknapt. „En een kunstijsbaan blijft altijd een droom. Ik vind het niet eerlijk om te zeggen dat die helemaal nooit meer komt", aldus de voorzitter van de schaatsclub. ZIERIKZEE - De nieuwe Schou- wen-Duivelandpas voor toeristen is nagenoeg klaar. Dat meldde wet houder Ad Verseput op vragen van de CDA-fractie. De CDA-frac- tie wilde weten wat de stand van zaken was. Raadslid Ad Schouw: „We zijn sinds 2009 bezig en er zijn voortdurend gesprekken. Het zou fijn zijn als we het project kun nen afronden." De pas voor inwo ners laat nog even op zich wach ten. „Die gaat volgend jaar van start", zei Verseput. De nieuwe Schouwen-Duiveland- pas is elektronisch en wordt een gezinspas. Het ontwerp is inmid dels gepresenteerd en ook de appa ratuur om de passen te kunnen le zen is besteld. Het is volgens Verseput de bedoe ling dat de passen voor het eerst worden uitgegeven door de grote bedrijven. foto's Stichting Schouwen-Duiveiand Doen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51