Vernieling in natuurgebieden Promotie S-D via DOENboek 221 zeeland Weetje Architect nieuwbouw scholen staat al vast Dorpsraad sleutelt aan plan ontmoetingsplek Petitie sociaal plan woensdag 4 juli 2012 Palen en borden Staatsbosbeheer kapot door Melita Lanting SEROOSKERKE - De afgelopen da gen is voor duizenden euro's aan vernielingen aangericht in gebie den van Staatsbosbeheer. „Wij zijn daar zeer teleurgesteld over", zegt boswachter Dirk Fluijt. „Het gaat het hele jaar prima en het eerste vakantieweekend is het gelijk raak." In natuurgebied De Schelphoek bij Serooskerke zijn de nieuwe bordjes van de wandelroute ver nield. „Gewoon omgeklapt en het was echt kwaliteitsspul hoor." Vol gens Fluijt moet er dan ook aardig wat geweld zijn gebruikt om de pa len om te buigen. Ook de bordjes met informatie over hondenuitlaat- gebied moesten het ontgelden. Ze zijn met verf bespoten. Op de Vroongronden tussen Ren- esse en Burgh-Haamstede is een groot informatiepaneel aan digge len geslagen. „En de fietsenstalling aan het einde van de Adriaan van de Weydeweg in de boswachterij is dit weekend helemaal kapot ge trapt." Informatieborden met verf bespoten. ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat in tegen het eigen aanbestedingsbeleid door de opdracht voor het ontwerp van de nieuw te bouwen school en gym zaal voor De Meije en de Bea- trixschool niet openbaar aan te be steden, maar te gunnen aan één ar chitectenbureau. Omdat de opdracht echter onder de Europese aanbestedingsgrens van twee ton ligt, acht het college van B en W het acceptabel om van de eigen regels af te wijken. Re den dat één bureau de opdracht krijgt, is de voorgeschiedenis. Oorspronkelijk wilden de scholen voor speciaal onderwijs samen nieuwbouwen op de huidige loca tie, op de hoek van de Grachtweg en de Mulockstraat in Zierikzee. Tijdens dit proces zijn de gezamen lijke partijen, onder leiding van stichting De Korre (Beatrixsdiool) in zee gegaan met Spring architec ten uit Rotterdam. Dit bureau is ook mondeling opdracht gegeven om voorbereidend werk te leveren voor de nieuwbouw in de Noor derpolder. De kennis en ervaring die Spring inmiddels heeft opge daan met het nieuwbouwproject zouden verloren gaan als de ge meente na een openbare aanbeste ding met een ander bureau verder zou gaan. Ook weegt mee dat er al ruim 50.000 euro is uitgegeven aan het Rotterdamse bureau. Onduidelijk is nog wanneer de bouw in de Noorderpolder kan be ginnen. Wethouder Ad Verseput onderhandelt nog steeds met de sportverenigingen die moeten ver kassen om de nieuwbouw moge lijk te maken. Wat er met de huidi ge locatie van de scholen staat te gebeuren,-is evenmin al duidelijk, woningbouw is een optie. De gemeente heeft meer grondge bied onder water (25.797 ha) dan er boven (23.103 ha). Dirk Fluijt weet nog niet hoe Staatsbosbeheer de reparaties moet betalen. „Wij moeten bezui nigen. We hebben de helft minder budget dus het kan maar zo zijn dat we niet alles meer terug kun nen plaatsen." Al een paar jaar probeert Fluijt de politiek zover te krijgen dat de ge meente met geld over de brug komt vanuit de pot toeristenbelas ting. „Ik hoop dat de politiek wil reageren. Dit loopt echt de spuiga ten uit." Wethouder Ad Verseput zegt de vraag van Staatsbosbeheer te be grijpen, maar het is niet mogelijk zomaar een paar duizend euro uit de pot toeristenbelasting te halen voor bijvoorbeeld herplaatsen van bordjes. „Nee, zoals het nu gaat kan het niet." Volgens Verseput kan er wel geld vanuit de pot Schouwen-Duiveland kiest voor toerisme naar Staatsbosbeheer, maar dan gaat het om (mede)fi- nancieren van projecten. „Dat heb ben we in het verleden ook wel eens gedaan. Denk aan het project met de entrees." door Esme Soesman Ze hadden aan een half woord én een half jaartje buffelen ge noeg. Nadat Pieter Schotte en Margreet van de Stolpe tijdens een spon taan gesprek constateerden dat Schouwen-Duiveland best een pro motieboekje kon gebruiken, ging het rap. Dinsdag 10 juli wordt het boek Schouwen-Duiveland DOEN! gepresenteerd. Een uitgave vol 'tips en weetjes over dit veelzij dige Zeeuwse eiland'. Natuurlijk circuleert er wel het één en ander aan promotiepapier. „En er zijn hier genoeg leuke din gen te zien en te doen. Maar het is te versnipperd. Het is geen geheel. Terwijl je, als je naar Parijs gaat ook een boekje van die stad gaat kopen. Zoiets misten we hier", geeft Van de Stolpe aan. Het was tijdens de presentatie in november van het boekje (Heer lijk Schouwen-Duiveland van La- dies' Circle dat zij met Schotte over die promotie van de regio in gesprek raakte. „Met mijn SEAP-er- fenis en met een initiatiefrijk per soon als Margreet is zo'n plan op zich snel geboren. Maar vaak stag neert het dan bij de financiering", zet Schotte (voorzitter van het So ciaal Economisch Advies Platform (SEAP) de vanaf dat moment ge nomen obstakels op een rij. Dat bleek deze keer niet. Het Zeelan- dia Cultuurfonds toonde zich be reid het project voor te financie ren. En onder meer de gemeente stopte (in het kader van het Jaar van het Water) wat geld in het pro ject. Het heeft al met al geresul teerd in een kleurrijk 'DOEN boek', herkenbaar vormgegeven in de stijl van het DNA-boek van Schouwen-Duiveland. Waarin - op luchtige wijze - land- en zeezij de van Schouwen-Duiveland aan bod komen. En ja, dat levert niet alleen toeristen maar ook ras-eilan ders leuke informatie op. Van de Stolpe: „Nooit geweten dat op de Noordhavenpoort een degen van Mondragón staat die als bliksemaf leider dient. En ik woon er maar een paar honderd meter vandaan." Schouwen-Duiveland DOEN! foto Dirk-Jan Gjeltema Het boekje Schouwen-Duiveland DOEN! wordt uitgebracht in een oplage van 10.000 stuks, waarvan 2000 in het Duits. De uitgave wijst de weg in en pro moot de regio. „Het is ook een leuk boekje om cadeau te doen. Het laat zien hoe mooi het hier is." De makers van het DOENboek heb ben geen commerciële intenties. SINT JANSTEEN - Werknemers van Neckermann.com in Sint Jansteen bieden directeur Kurt Staelens van daag een petitie aan. Zij zetten daarmee hun eis kracht bij dat er een goed sociaal plan moet komen voor 150 van de 500 medewerkers die dit jaar moeten vertrekken. „We doen het puur voor het ei land. Als er geld overblijft, steken we het in een nieuw project." >- Onderdeel van het boek is een jaar kalender met daarin onder meer grote dorpsfestijnen. Daarnaast worden nog wat Zeeuwse highlights genoemd. Het boek is voor 9,95 euro te koop via onder meer de WV's. door Melita Lanting Klas in actie Leerlingen in actie. Ook die zijn te rug te vinden op het aan klassenfo- to's gewijde blog Kiek Noe! TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het laatste nieuws is te volgen via www.pzc.nl/schouwen-duiveland SCHARENDIJKE - De dorpsraad Scha- rendijke studeert op een alterna tief plan voor het gesloten dorps huis De Putmeet. Nu duidelijk is geworden dat De Putmeet niet meer opqn gaat, wil de dorpsraad graag elders in het dorp een plekje waar inwoners elkaar kunnen ont moeten. Maar de dorpsraad wil graag meer. Met de sluiting van De Putmeet is ook de gymzaal ver dwenen. „En we zouden daar toch graag iets voor terug willen zien", zegt Herman Bomer, voorzitter van de dorpsraad.„Dan zouden daar de badminton, de scholen in terecht kunnen maar ook de be- jaardengym. Die groep is nu uitge weken naar De Hoeksteen maar dat kan eigenlijk niet. Die vloer is te gevaarlijk." Bomer spreekt be wust over het maken van een 'spel ruimte'. Een officiële gymzaal moet aan te veel eisen voldoen en is daardoor duur. Eén van de plannen waarover ge dacht wordt, is een combinatie met de verplaatsing van de super markt naar bijvoorbeeld een ter rein nabij het Zwarte Plein. Dat kan het volgens liet bestemmings plan en daar is ruimte voor parke ren. „Maar", haast Bomer zich, „zo ver is het nog lang niet. Er zijn zo veel partners bij betrokken." Hij heeft goede hoop dat er in ie der geval een nieuwe ontmoetings plek komt voor de inwoners. Een alternatief voor een dorpshuis, maar dan wel met een wat andere opzet. „Zeeuwland noemt het Va- letta-achtig", aldus Bomer. Mocht de combinatie met de supermarkt niet lukken, dan kan het mis schien elders. Eind augustus is er waarschijnlijk meer duidelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50