Optimaal voorbereid op natuurbrand PZC iedere dag om 19.00 uur SCHOUWEN-DUIVELAND spectaculair Bluereef aquarium Politie Zeeland: Pas op voor zakkenrollers almanak Ticket WOENSDAG 4 juli 2012 21 Hectiekin de meldkamer 24 en 25 Na Burgh-Haamstede beschikt nu ook Renesse over moderne brandweerauto om natuurbranden te blussen door Joeri Wisse RENESSE - De brandweer op de Kop van Schouwen is binnenkort beter dan ooit gewapend tegen na tuurbranden. Dinsdagavond nam de blusgroep Renesse een nieuwe tankautospuit in ontvangst die spe ciaal is ontworpen om natuurbran den aan te pakken. Pas in augustus is de nieuwe aan winst helemaal klaar om ingezet te worden, maar op de Vroongron- den in Renesse konden de vrijwilli gers van de post Renesse alvast zien wat de nieuwe wagen in huis heeft. Dat ging niet helemaal vlek keloos, want al snel ontstond een lekkage waardoor het water langs alle kanten uit de wagen liep. „Ge lukkig hebben we de laatste ter mijn nog niet betaald", grapte ge meentelijk brandweercomman dant Dirk-Jan Bestman tegen de le verancier. Het team dat de oude tankauto spuit achttien jaar geleden in ge bruik nam, demonstreerde voor de gelegenheid nog hoe er op de oude manier een natuurbrand ge blust wordt. Eenmaal ter plekke was het een kwestie van slangen uitrollen en aansluiten en konden de gepensioneerde brandweerlie den met de hogedrukspuit aan de slag. „Het grote verschil met de nieuwe tankautospuit is dat die rij dend kan blussen", vertelt Best man. „Zodra we in het veld zijn, kunnen we vrijwel meteen begin nen met het vuur te bestrijden." Ook kan het 350.000 euro kosten de voertuig veel meer bluswater kwijt, 3000 liter tegenover 1750 van de oude brandweerauto. „De techniek van deze auto is z'n tijd ver vooruit", zei John Willemse, ploegleider in Renesse. Verder is de brandweerauto uitge rust met sproeiers aan de onder kant en met vierwielaandrijving. Burgh-Haamstede beschikt al sinds eind 2010 over een zelfde type voertuig. Omdat toen ook al een nieuwe tankauto werd aangeschaft, is de brandweer in de Westhoek nu qua materieel optimaal voorbereid op een natuurbrand. Na de demonstratie ging de aan dacht van de brandweerlieden even niet uit naar de nieuwe wa gen, maar naar een oud-collega. Tonny Kostense uit Ellemeet, die in januari afscheid nam als vrijwil lig brandweerman, werd door lo co-burgemeester Ad Verseput met een lintje in het zonnetje gezet. Kostense is dertig jaar actief ge weest, waarvan de laatste twinitg jaar als hoofdbrandwacht. Daarnaast vervult hij, ook nu nog, tal van andere functies bij de brandweer in Westenschouwen. Tonny Kostense De oude manier van het blussen van een natuurbrand (links) is voorbij. Slangen hoeven niet meer uitgerold en aangesloten, want de brand kan met de nieuwe tankautospuit rijdend geblust wor den. foto's Dirk-Jan Gjeltema t6t&83BtKSB!H3iteSe8!£9SKttSS!&SA het PZC videojournaal www.pzc.nl MIDDELBURG - Zakkenrollers zijn momenteel erg actief aldus de po litie. In Vlissingen is gisteren een vrouw met een truc van haar por temonnee beroofd en in Middel burg probeerden mannen de pin code van een bejaarde man af te le zen. Ook uit Terneuzen en Goes kwamen meldingen over zakken rollers. De politie raadt aan voor zichtig te zijn en goed op te letten. Is een portemonnee toch gerold, blokkeer dan zo snel mogelijk de bankpassen. „Stop portemonnee, of contant geld bij voorkeur in een binnenzak. Liefst een zak die met een rits of knopen dicht kan en Tip? redactie@pzc.nl Een medewerkster van een kantoor in Goes kwam terug van een paar weken vakantie en constateerde dat al haar collega's een nieuwe compu ter hadden gekregen. Zij had nog een oude en kon alleen door het toepas sen van allerlei noodgrepen nog wer ken. Dat leidde tot enige frustratie en een hoop telefoontjes naar de helpdesk. Daarbij passeerden de vreemdste ter men de revue. Op een bepaald moment had de me dewerker van de helpdesk het over 'het aanmaken van een ticket'. Dat zag de Goese medewerkster wel zitten. Een vliegticket welteverstaan, zodat ze ver weg kon vliegen van de kan toorellende. Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Kijk voor meer deltapark, informatie op NEE www.neeltjejans.nl DA Koop nu je tickets online met 3,-50 •v korting

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49