Goed doel doet DAAGSEj Sponsorwebsite geeft Vierdaagse Nijmegen extra dimensie Blijven bewegen, ondanks alles... Marcheren voor de hersenen Lopen voor leren in SPONSORLOOP Sophia Kronenburg (62) heeft een nare tijd achter de rug. "Het is nu driejaar geleden dat mijn man Willem overleed aan huid kanker", vertelt ze, "maar ik zit nog volop in het rouwproces. We waren dan ook 32 jaar samen..."Verdriet is de drijfveer achter haar goede doel. "Ik loop voor het Inloophuis Haag landen, een piekwaar kankerpatiënten en hun naasten op adem kunnen komen. Een plek waar ook ik warm en liefdevol ben opgevangen." Het goede doel van Sophia lijkt voor de hand te liggen. Toch had zij misschien nooit bij het inloophuis aangeklopt als een bekende haar niet dringend had geadviseerd er eens een kijkje te nemen. "Ze zien me aankomen, dacht ik altijd en liep er maar weer voorbij. Dat was dus nergens voor nodig," glimlacht ze. "Toen ik letterlijk de drempel over was, voelde ik me meteen thuis." De doorgewinterde wandelaar loopt dit jaar voor de 23e keer mee. De veertig kilometer route welteverstaan. "Deze is gezelliger om te lopen dan de dertig kilometer die ik gezien mijn leeftijd mag afleggen", aldus Sophia. Ze is enthousiast om met haar deelname aan de Vierdaagse tevens een goed doel te kunnen steunen. "De mogelijkheid tot sponsoring vind ik echt wat toevoegen", vervolgt ze. "Fijn om wat terug te kunnen doen voor het inloophuis dat zo veel voor mij doet. En dat op zo'n een voudige wijze. Hoewel", corrigeert ze zichzelf, "eenvoudig is het niet altijd. Wandelen is ook weieens afzien. Maar ja, dat is het hele leven. Vallen, opstaan en doorgaan, hoe moeilijk dat soms ook is." Website www.devierdaagsesponsorloop.nl is een initiatief van Stichting DE 4DAAGSE en bureau A&A Projecten uit Diemen. Loopt u dit jaar mee met de Vierdaagse en hebben de ver halen van de wandelaars u geïnspireerd7 Maak dan een profiel aan (kost u 5 minuutjes), en verbind ook uw wandelprestatie aan een goed doel. U betaalt eenmalig 24,95. Uw bijdrage garandeert dat 100% van de door u opgehaal de sponsoropbrengsten daadwerkelijk naar het goede doel van uw keuze gaan. Zonder dat u daar omkijken naar hebt. Loopt u zelf niet mee maar wilt u een sponsorloper steunen? Ga dan naar dezelfde website en zoek op'loper'of op'doel', Lenie't Hart blij met sponsorloop De talloze goede doelen die door Vierdaagse- lopers financieel bedacht worden, zijn erg in hun nopjes met de Vierdaagsesponsorloop.nl. "We zijn vooral blij met het feit dat er niets aan de strijkstok blijft hangen. We krijgen het hele bedrag dat de wandelaars voor ons bij elkaar lopen, op onze rekening overgemaakt", aldus Lenie 't Hart van de gelijknamige Zeehonden crèche in Pieterburen. "Onze sponsor Barefoot Wines sponsort de eerste 40 lopers met 125 euro en neemt ook nog eens de kosten voor het maken van- de profielpagina voor zijn re kening. Een geweldige combinatie, de Vier daagse en zeehonden. Nederlandser kan het haast niet." Lopen voor een goed doel. Voor veel deelnemers aan de Nijmeegse Vierdaagse is dat niets nieuws. Echter, met de website www.devierdaagsesponsorldop.nl is het organiseren van een sponsoractie een fluitje van een cent. De site, in gebruik sinds de Vierdaagse van 2011is een schot in de roos. Elke dag verschijnen ei- nieuwe persoonlijke profielen op van wandelaars die uitleg geven over het goede doel waarvoor zij zich inzetten. Elke dag stijgen de sponsoropbrengsten. Op het moment van schrijven bedraagt het totale sponsorbedrag al ruim een ton. Drie wandelaars delen hun motieven om te lopen voor een goed doel. rat. sm*. De-vrolijke Sayra Nikijuluw (27) uit Huizen is er dit jaar voor de tweede keer bij. Al jaren had de Vierdaagse een plekje lop haar'.to do'-lijst en vorig jaar waagde v:" ze voor het eerst de stap(pen). "De gezel ligheid die ik altijd op tv zag, trok me eerlijk gezegd meer dan het wandelen. Dat was nooit echt mijn ding", zegt ze. Sinds de Vierdaagse van 2011 heeft ze het echter te pakken. "Het is heerlijk om in de natuur-te lopen en op plekken te komen dié ik niet ken! En de gezelligheid is in het echt helemaal overweldigend. Mensen die je's morgens van achter hun ontbijtje in de tuin aanmoedigen, zitten er's middags nog. In de zon en in de regen!" Met de sponsorloop verenigt Sayra het nuttige - met het aangename. Haar goede doel is de VSO. Dit is een internationale ontwikkelings organisatie die de strijd tegen armoede en onrecht aangaat met de inzet van kennis en ervaring. "Mijn nichtje en haar man zijn werk zaam voor de VSO in Cambodja. De gevolgen Van de Rode Khmer (het communistische leger, red.) hebben in het land diepe sporen achter gelaten, vooral in het onderwijs. Volgens de Khmer was kennis namelijk een gevaar." De VSO zet zich in Cambodja onder andere in voor een nieuw schoolsysteem. "Het is toch geweldig .dat ik, met iets wat ik ontzettend graag doe, kinderen in Cambodja kan steunen?"aldus een bevlogen Sayra. Zij roept andere Vierdaagse- deelnemers op ook voor een ander te lopen, want "het is zo simpel om je aan te melden en het resultaat kan zo groots zijn!" BPeterOomens (71) doet dit jaar voor de derde achtereen volgende keer mee aan de Vierdaagse. Deze paramedicus in ruste loopt voor De Hersenstichting en wel vanwege een zeer persoon lijke reden. "Sinds twee jaar kamp ik met een beginnende vorm van Parkinson. Tenminste, daar wijzen de verschijnselen op." Hij legt uit: "De definitieve diagnose kan men pas stellen na mijn dood, als mijn hersenweefsel onder zocht is. Voordat een patiënt bij leven de diagnose Parkinson gesteld krijgt en adequaat behandeld kan worden, valt er nog heel wat te onderzoeken. En dat kost geld." De sportieve en krachtige senior laat zich er echter niet onder krijgen: "'Geen patiënt, maar een vent!'dat is mijn motto", aldus Péter. Een vent is hij zeker." De Vierdaagse leg ik af in marstempo, langzaam lopen is niets voor mij." Peter doet wel meer dingen niet langzaam. "Ik fitness 1 keer in de week in de sportschool, doe aan hardlopen en aan spinning." Sporten is wat hij ook andere Parkinsonpatiënten aanraadt. "Vanwege de toenemende spierstijfheid die met Parkinson gepaard gaat, ben je geneigd zo min mogelijk te doen. Mijn ervaring is juist dat je, naar vgrmogen, moet bewegen. Zo behoud je langer de controle over je lichaam."Wan- delen vraagt qua inspanning misschien wat minder van Peter dan spinning, toch zit er meer achter. "Wandelen zie ik als een langetermijn- investering. Iets dat ik, als de andere sporten niet meer lukken, wel kan volhouden. Ik hoop dan ook nog vele Vierdaagsen te kunnen volbrengen!" J i MRS»!! Lenie 't Hart is blij dat het geld dat de Vïerdaagselopers bij elkaar brengen voor 100% besteed kan worden aan de 'huilers'die in haar zeehondencrèche een veilig onder komen vinden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48