5, Zeeuws-Vlaamse kreek Vooruitblik woensdag 4 juli 2012 ook op 1118, 25 juli en 18,15, 22, 29 augustus. NIEUWVLIET Adventure sportmiddag. Touwenpiste, tokkelbaan, rap pel, speleologie, boogschieten, hindernispiste enz. Voor alle leeftijden vanaf 8 jaar. Groepsindeling naar leeftijd met proffesionele begeleiding. Deelname kost 12,50 per persoon, vooraf reserveren. Info: Boerenhoeve, St. Jansdijk 1, Nieuwvliet. Telefoon 0117-371427 info@boerenhoeve.com www.boe- renhoeve.com OOSTBURG Bezoek de paardenmelkerij Nortier. De Paardenmelkerij is open van 10.30 uur tot 16.30 uur. Tijdens het bezoek kunt u een kijkje nemen in de paardenmelkerij, een film bekijken over ons bedrijf en onze bezigheden het hele jaar rond, er is een proeve- rij van paardenmelk en producten gemaakt van paar denmelk, testen van producten op basis van paarden melk, een rondrit met paard en wagen en een ritje op de rug van een trekpaard. Entree kost 5,00 euro, inclu sief een consumptiebon (kinderen tot 3 jaar gratis.) Adres: Brugsevaart 12, Oostburg. Tel 0117-4554^7 info@trekpaardenwereld.nl www.trekpaardenwereld.nl OOSTKAPELLE Excursie door de Landschapstuin van Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een oppervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het klein te bewonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Terra Maris, bij Kasteel Westhove, tussen Domburg en Oostkapelle. (Elke woensdag tot en met 29 augustus). RENESSE Boemeltreintje. Rondritten in en om Renesse, eerste vertrek om 11.00 uur, daarna elk heel uur. Er word li ve uitleg gegeven over diverse bezienswaardigheden. Locatie: centrum Renesse. Prijs: vanaf 2,50 euro. SCHOONDIJKE Voetbal- en Boerengolf. Rondom de boerderij is er een groot 'golfterrein uit gezet, waar het voetbalgolf, dan wel het boerengolf gespeeld kan worden. In tien ludieke holes kan het terrein worden afgelegd. Een spelletje boeren- of voet balgolf kan gecombineerd worden met een hapje en een drankje en zelfs met overnachtingen. Een aanra der voor families, vriendengroepen, verenigingen, per soneelsuitjes... Sasputsestraat 14, Schoondijke. Tel 0117-401379 info@hetklinket.nl www.hetklinket.nl STROODORP Ezelwandelingen Noord-Beveland. 3 Stichting Ezelspoor houdt woensdag van 13.30 tot 16.00 uur en elke zater dag van 10.00 tot 12.30 uur een gro te ezelwandeling met zes bijzondere en mooie ezels. Vooraf aanmelden verplicht op 0113-372830 of 06-28888087. Prijs 15,00 euro voor kinderen vanaf 4. Volwassenen 19,50 euro. Meerprijs picknick 7,50 voor kinderen tot 12 jaar en vanaf 12 jaar 10,00 euro p.p. Onder de 4 jaar gratis. TERNEUZEN Rondleiding sluizencomplex. Ontdek de werking van een sluisbrug in de 18 meter diepe brugkelder en ge niet van een magnifiek uitzicht vanaf de radartoren. Bewonder de grote zeeschepen die rakelings bij u langs varen. Elke woensdag en zaterdag van 13.30 tot 15.00 uur. Portaal van Vlaanderen, Zeevaartweg 11, Terneuzen. Tel 0115-616268 info@portaalvan- vlaanderen.nl www.portaalvanvlaanderen.nl VLISSINGEN Wandeltocht van 5 of 10 km. Deelname 1,20 euro, in- cl. consumptie. Vertrek vanaf 09.00 uur vanaf Ons Plekje, Falckstraat 4, Vlissingen. De wandeltocht vindt elke twee weken plaats, dus in de zomer ook op 18 juli, 1 en 15 augustus. Info: www.wikvlissingen.nl. IJZENDIJKE 4 Roofvogeldemonstratie. In de Valke niershof kunt u roofvogels en uilen van dichtbij bewonderen tijdens de roofvogeldemonstratie. Maak kennis met kleine Daantje, grappige Biko en snelwandelaar Pino. Het publiek wordt bij de demon stratie betrokken, zowel groot als klein. Van 19.00 tot 20.30 uur. Klakbaan 5, 06-55904749 info@valkeniershof.nl www.valkeniershof.nl ZIERIKZEE Vlooien Brocante markt. Voor duizenden mensen, zowel kopers als verkopers, is dit evenement een be grip geworden dat staat voor gezelligheid, leuke koop waar en grote diversiteit. Eerste Weegje 3,10-16 u. ZOUTELANDE Stratenloop Zoutelande. Een wedstrijd/prestatieloop over 10 km door en om het dorp Zoutelande. Het maakt deel uit van een circuit van vijf lopen op achter eenvolgende woensdagen. Deelname kan ook per wedstrijd. Locatie: Langstraat, Zoutelande. Info: 0118-460476 avael@zeelandnet.nl Bekijk de volledige agenda op www.vwzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen.S DONDERDAG 5 JULI BOUDEWIJNSKERKE Wildbreien. Insteken, omslaan, doorhalen en afla ten gaan. Breien en haken, het lijkt een activiteit uit het verleden. Iets dat oma altijd doet/deed of iets dat je vroeger op school moest leren. Maar breien en haken is weer helemaal hip! Elke 1e don derdag van de nieuwe maand kunt u (wild)breien in Boudewijnskerke. ledereen is welkom op mini- camping De Visser om samen te breien, te haken of te punniken. Samen bekleden we Boudewijnsker ke en maken het landschap om ons heen een beet je vrolijker. Geen graffiti, maar vrolijk gekleurde breisels, die de voorbijganger even doen stilstaan en een glimlach bezorgen. Neem zelf materialen mee en we gaan aan de slag! Van 10.30 tot 12.00u. Minicamping De Visser, Boudewijnskerke 42 Zoutelande. Info: 0118-561272 info@minicampingdevisser.nl COLIJNSPLAAT Iedere donderdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp en zo ontdekt u de wereld van de visvangst en handel op de visafslag. Ook be zoekt u de Eenhoorn' voor een film over de visse rij en koffie met wat lekkers. De rondleiding sluit af op de Vismijn waar op dat moment de aan land ge brachte vangst wordt gesorteerd en 'gemijnd'. Van 11.30 tot ca. 13.30 uur. Deelname 11,00 euro pp. (kinderen t/m 12 jaar 5,00 euro) inclusief koffie, thee met lekkers. Vooraf aanmelden via info@eenhoorntrec.nl of 06-24512582. KAMPERLAND Kom bij de Zeeland boerderij op de Five Star Farm van alles te weten over de grondstoffen en de pro ductie van onze Peelander Bieren. Er is een rondlei ding langs de productieplaatsen van de grondstof fen: brouwgerst, bio spelt, tarwe en hop. Vervol gens is er een proeverij van vijf verschillende Peel ander Bieren. Entree: 7.50 euro p.p. Reserveren noodzakelijk via telefoon of info@fivestarfarm.nl. Baas Huisweg 11, (Five Star Farm), Kamperland, 0113-371972. RETRANCHEMENT Natuurexcursie Het Zwin. Maak kennis met de duinen, strand met fossielen en schor en slik. Startpunt: Strandpaviljoen De Zee meeuw. Vanaf de parking Gerrit van Hoekestraat 2, 4525 NH Retranchement (gelegen net buiten Cad- zand-Bad), de borden naar De Zeemeeuw volgen. Dat is ca. 6 minuten lopen. Kledingadvies: gym schoenen die nat/vies mogen worden zijn een must. Van 10.00 tot 12.30 uur. Deze excursie vindt wekelijks op donderdag plaats, steeds op hetzelfde tijdstip. Info: 0113-569110/ www.hetzeeuwselandschap.nl hulp van haar schoonzus. De Bruycker: „Ik krijg vaak te horen dat gasten denken dat ze in Spanje zitten." Dat is logisch als je be denkt dat ze alles tot in detail doorvoert. Overal zijn zithoekjes met loungebanken knus onder een boom, een buitenbar in kleurrijke stijl en lavendelplanten. De Bruycker haalt veel van antiekmarkten. Zoals het doorkijkraampje in de Molen suite, een van de vijf kamers. De rest van de kamers is ook geheel in stijl. „Klapdeurtjes naar de badkamer en gekleurde tegels tus-' sen de houten balken, net als in Spanje", zegt De Bruycker, terwijl ze ernaar wijst. Het echtpaar Kout wil zeker terugkomen en baalde dat gisteren de laatste dag in Zeeuws-Vlaanderen was. Daphne: „De ka mer was super, de gastvrouw ook en kijk, die paarden daar." De rest van de omgeving bevalt ook goed. Kees: „We zijn naar Brugge geweest en hebben in Breskens gegeten." Het stel heeft genoten. Kees: „We zullen.dit zeker aan vrienden vertellen, want je bent hier echt ergens anders." Uitzicht op de kreek en het terras.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45