21 Iedereen moet weer aan de hoed M en in één boot Zomergasten woensdag 4 juli 2012 Ook al ziet het weerbericht er nog niet veelbelovend uit, de zomer is begonnen en de zon kan dus al best fel schijnen. Dermatoloog Dick van Gerwen van Derma Team in Middelburg belicht een aantal vooroordelen en veronderstellingen over zonnebaden. door Correlli van Huiten et een hoge SPF factor is het vol doende om je één keer per dag in te smeren. „Veel mensen smeren té laat, té dun en té weinig", zegt dermato loog Dick van Gerwen werkzaam bij Derma Team Middelburg. „Men denkt vaak dat wanneer ze een hoge SPF factor gebruiken, ze zich minder goed hoeven in te smeren. Neem nou bijvoorbeeld SPF factor 6o en 20. Na hetzelfde aantal uur zonnen zal er van fac tor 60 meer over zijn dan van fac tor 20. Daarnaast is het is belang rijk dat er geen stukken huid verge ten worden. Het is bijvoorbeeld een idee om elkaar in te smeren, zo weet je zeker dat er niks verge ten is. Bovendien merk je ook pas na 12 tot 24 uur dat je verbrand bent. Smeer daarom op tijd, lekker Sien (links) en Amber PASPOORT Naam: Sien de Pauw (15) en Am ber Monteyne (17) Woonplaats: Oostende Gespot: jachthaven Wemeldinge door Ellen Jobse Een tandenborstel steekt uit de borstzak van haar blouse, terwijl Sien van het toiletgebouw naar de boten rent. Ze is met haar scouting groep Sea Scouts Oostende op zeilkamp en over een paar minu ten vertrekken ze uit de jachtha ven van Wemeldinge. „We zijn afgelopen zondag met achttien mensen vertrokken uit Oostende en via Brugge en Gent naar Terneuzen gevaren", vertelt Sien. „Daar hebben we over nacht en vervolgens zijn we met onze vier boten naar Wemeldin ge gezeild." Wat ze zoal doen als ze op het water zijn? „Kaarten", roept Am ber. „Of slapen", reageert Sien. „En zeilen natuurlijk!" Zeeziek is nog niemand geweest. „We zijn wel wat gewend", lacht Am ber. „Alleen als de Westerschel- de erg wild is, wil er nog wel eens iemand misselijk worden." In Brugge heeft de groep onge twijfeld veel bekijks getrokken. „Er zijn daar veel oude brugge tjes en onze boten kunnen er niet altijd onderdoor", legt Sien uit. „Wachten tot een brug open gaat duurt ons meestal te lang en dus kruipen we met zijn allen in één boot. Door het ge wicht komt deze dieper te lig gen en meestal kunnen we dan nét onder de brug door." Amber en Sien vinden de Zeeuwse havens gezellig, al is er niet veel tijd om van de omge ving te genieten. Als ze na een dag zeilen in een haven aanko men, moet er nog van alles ge beuren. „Boodschappen doen, koken, afwassen en de tenten op zetten", somt Sien op. „Ook dat is leuk, het hoort er bij." foto Lex de Meester 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' Op het strand is het verstandig altijd een hoed of pet te dragen; ook een parasol is een goede oplossing.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42