30 'Je kunt niet iedere klus aannemen' 3 Asbestdaim komt te laat Boete voor Thermphos Mare Volleman, KvK commentaar Doel dicht Gezocht: lopers die meedoen aan de Vierdaagse Bosman woensdag 4 juli 2012 procent van de bedrijven in de logistiek zag in de eerste maanden van dit jaar de winst dalen. „Als transportbedrijf zul je moeten innoveren, je activiteiten verbreden en samenwerken met andere bedrijven. Werk aan kwaliteit, want niets doen is funest in deze markt" De Belgische overheid is bepaald niet dui delijk als het gaat om haar kernener giebeleid. Nu heeft staatssecre taris Melchior Wathelet weer voorgesteld de centrales Doel en 2 in 2016 te sluiten. Eerder was er al eens sprake van ver vroegde sluiting van de centra les, maar in 2009 besloot de re gering Van Rompuy de levens duur van Doel 1 en 2 met tien jaar (tot 2025) te verlengen. Vol gens staatssecretaris Whathelet is het niet verantwoord de drie oudste Belgische kerncentrales in één keer te sluiten; daarom wil hij beginnen met Doel 1 en 2 en die in Tihange tot 2025 openhouden. Ook Doel 3 en 4 blijven zoals voorzien gewoon stroom produceren. Whathelet zegt er wel meteen bij dat de data waarop de cen trales gesloten worden in de wet vastgelegd moeten worden. Daar heeft hij een punt, want het huidige jo-jo-beleid schept vooral verwarring en onduide lijkheid. En daar is kernenergie een te serieus onderwerp voor. rGiljo Bosman: „Zeeuwse transportbedrijven moeten de krachten bundelen." foto Ronald den Dekker door Sharon van Oost Brandstofprijzen blijven als maar stijgen en dat is ook voor ons een probleem. We kunnen niet meer iedere klus aan nemen." Daar zit juist nu juist de crux van het verhaal, zegt Giljo Bosman, di recteur van het gelijknamige G. Bosman Transport in Nisse. „Als je wilt blijven voortbestaan, moet je soms 'nee' durven zeggen. Als een klus niet kostendekkend is door de verhouding tussen brand stofkosten en de afstand die een vrachtwagen moet afleggen, kun je soms niet anders dan een klant teleurstellen." Bosman Transport is gespeciali seerd in het vervoer van kunst mest, veevoeders en industrie groenten. Vijftig chauffeurs zijn er in dienst, uitsluitend van Neder landse komaf „Natuurlijk gaat ook bij ons de crisis niet onopgemerkt voorbij", merkt Bosman. „Op lan ge termijn is een tariefwijziging nog de enige oplossing. Dat zal de klant merken in zijn portemon nee. Verder is het van belang dat de Zeeuwse transportbedrijven meer de krachten bundelen. Sa men moeten we ervoor zorgen dat ieder aan zijn kilometers komt." Volgens de nieuwste Logistieke Monitor van de Kamer van Koop handel spreekt een kwart van de transportbedrijven over een slech tere positie ten opzichte van colle ga's over de grens. Bosman her kent het probleem van toenemen de concurrentie van 'goedkopere' transportbedrijven uit voormalige Oostbloklanden, maar zegt daar zelf weinig van te merken. „Dat heeft te maken met specialisatie. Wij richten ons puur op de agrari sche sector en daardoor rijden we voornamelijk korte ritten. We ko men nauwelijks buiten de Bene lux. Poolse bedrijven bijvoorbeeld, leggen veel grotere afstanden af We zitten elkaar dus niet in de weg." Ook Rudy Tieleman van Tieleman Transport in Kloosterzande ziet zijn toekomst allerminst somber in. „Ieder bedrijf merkt wel iets van de crisis, maar vooralsnog merk ik er weinig van. Ik denk dat het vooral te maken heeft met de kwaliteit die je levert." zie ook de video op www.pzc.nl De PZC-redactie is ook dit jaar weer op zoek naar Zeeuwen die meelo pen met de Vierdaagse van Nijme gen. We willen ervaringen van lo pers in de krant volgen tijdens het grootste wandelevenement van het land. We zijn met name op zoek naar Zeeuwen die om een bijzondere re den meedoen. Loopt u bijvoorbeeld voor het eerst, of juist voor de veer tigste keer? Doet u mee voor een goed doel? Loopt u in een groep, met een familielid of helemaal al leen? Stuur voor maandag 9 juli een e-mail naar verslaggeving@pzc.nl Vermeld in uw e-mail uw naam, con tactgegevens en de reden waarom u meeloopt met de Vierdaagse of waarom u iemand anders wilt aan melden. De redactie maakt een selectie uit de inzendingen en neemt mogelijk contact met u op. 9SSii&BfSe&KSi&50S5S VIDEO Aangespoelde bruinvisje op strand in Vlissingen niet meer te redden. Zie de video op www.pzc.nl MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg ziet geen reden de ver jaring van claims in het kader van asbestkanker te doorbreken. Ook nadat het gerechtshof in Den Bosch de zaak tegen scheepswerf De Schelde in hoger beroep tegen heeft teruggewezen, handhaaft de kantonrechter het standpunt dat 'er te weinig uitzonderlijks is' om de geldende verjaringstermijn van 30 jaar te doorbreken. De zaak was aangespannen door de Sociale Verzekerings Bank (SVB), als lasthebber van de erfge namen van twee oud-werkne mers. De medewerkers gingen be gin jaren zestig met pensioen en overleden respectievelijk in 2006 en 2008 aan kanker, veroorzaakt door asbestdeeltjes. Dé SVB staat op het standpunt dat De Schelde 'zodanig verwijtbaar heeft gehan deld dat het beroep op verjaring niet kan slagen'. De rechtbank vindt.de argumenten echter te ma ger om, bijna 50 jaar na dato, de schadeclaims alsnog te honoreren. NIEUWDORP - Thermphos moet 100.000 euro boete betalen voor een dioxinepiek in mei. De provin cie meet continu aan de schoorste nen van de sinterfabriek en stelde op 29 mei een licht verhoogde uit stoot van dioxine vast. De provincie legde Thermphos op 24 januari dit jaar een last onder dwangsom van 100.000 euro op voor eerdere overschrijdingen. Die wordt nu geïnd. Een last onder dwangsom is een middel om een bedrijf te bewegen de uitstoot te rug te dringen. Daarnaast leggen Gedeputeerde Staten Thermphos een last onder dwangsom op van 7500 euro voor het niet vastleggen van een risicoafweging in de proce dure 'overbruggen van vergrende lingen en beveiligingen en afste ken leidingen'. Daarmee wil de provincie Thermphos dwingen het veiligheidbeheerssysteem te verbeteren. In februari moest Thermphos 50.000 euro boete betalen voor een te hoge uitstoot van cadmium. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3