Serena goed in 'videospel' sport 129 Springen om geld en olympische tickets woensdag 4 juli 2012 TENNIS Amerikaanse speelt tegen titelverdedigster Petra Kvitova als een kampioene Sport in het kort De Franse voetbalbond gaat actie ondernemen tegen Samir Nasri, Ha- tem Ben Arfa, Jérémy Ménez en Yann M'vila voor hun wangedrag tij dens het EK. Nasri beledigde een verslaggever, Ménez schold aan voerder Hugo Lloris uit en Ben Ar fa en M'vila kregen het aan de stok met bondscoach Laurent Blanc. Als gevolg daarvan zijn de bonussen voor het viertal van 100.000 euro voor het bereiken van de laatste acht landen op het EK 'bevroren'. C De Nederlandse mannenestafette- ploeg mag naar de Olympische Spelen in Londen. Het kwartet, be staande uit Brian Maria no, Churan- dy Martina, Giovanni Co- drington en Patrick van Luijk, vero verde zon dag bij het EK in Helsinki de gouden medaille in een Nederlands record van 38,34 seconden. De vier voldeden niet aan de olympische eis, maar NOC*NSF zag voldoende reden (medaillekansen) om af te wijken van de kwalificatieprocedure. Jordi Alba, Javi Martinez en Juan Mata van het gouden EK-elftal van Spanje hebben een uitnodiging ont vangen voor het olympisch team van hun land. De olympische groep van Spanje telt nu 22 man. Er moe ten nog vier spelers afvallen. André Villas-Boas wordt de nieu we coach van Tottenham Hotspur. Villas-Boas, die in maart bij Chel sea werd ontslagen, volgt Harry Redknapp op. door Giel Hendrix AKEN - Voor de Nederlandse springruiters staat deze week op het CHIO van Aken, afgezien van de lucratieve Landenprijs (morgen avond) en de Grote Prijs (zondag), een olympisch ticket op het spel. In Aken is altijd veel geld te verdie nen voor de springruiters. Zo is de pot voor de Landenprijs gevuld met een kwart miljoen euro, ter wijl daar voor de Grote Prijs van zondag nog een ton bovenop ge daan is (350.000). Maar sportief ge zien zal het de ruiters toch vooral te doen zijn om de plek in de ploeg voor Londen en de positie van reserve-combinatie. Daarvoor lijken nog drie ruiters in aanmer- Het einde der Williams-tijden leek nabij toen Serena onlangs in de eerste ronde van Roland Garros sneuvelde. Maar op Wim bledon laat ze zien dat er nog wel degelijk rekening met haar moet worden gehouden als het om de prijzen gaat. door Edward Swier LONDEN - Serena Williams heeft in haar leven al veel meegemaakt, zo wel privé als sportief Maar toch is er zo nu en dan nog plaats voor een primeurtje. Hoewel er al sinds 2009 een dak boven het centre court van Wimbledon zit, speelde de dertigjarige Amerikaanse nog nooit 'indoor' in Londen. Gisteren kwam het er, dankzij de belabber de weersomstandigheden, einde lijk van. Het was voor Williams het moment om haar beste spel sinds tijden te laten zien. Ze had genoten, zei ze na de partij tegen uittredend kampioene Petra king te komen: Harry Smolders, Maikel van der Vleuten en Leon Thijssen. Drie startbewijzen voor de Olympische Spelen van Lon den zijn al min of meer vergeven, al houdt bondscoach Rob Ehrens nog enkele slagen om de arm. Voor jur Vrieling en Gerco Schro der was het traject naar Londen al uitgestippeld, zij hoeven in Aken niets meer te bewijzen. Mare Hout zager overtuigde vorige week al ie dereen met zijn zege in de Grote Prijs van Rotterdam met zijn paard Tamino. Gistermiddag kwamen de drie an dere kemphanen (met Houtzager en Piet Raijmakers jr.) samen uit in de tweede proef van de dag. Die eerste onderlinge confrontatie Kvitova: 6-3, 7-5. Natuurlijk, Sere na is altijd stukken beter gestemd als ze gewonnen heeft. Maar ze had dit keer ook al tijdens de wed strijd genoten. Williams toonde zich een groot pleitbezorger voor het spelen onder een gesloten dak. „Echt, amazing. Je hebt niet te ma ken met de elementen, er is geen reden om naar excuses te zoeken. En dat geluid hè. Je hoort de bal len vliegen en landen. Whoosh... En dan... pop. Het is echt cool." Ze had het ervaren alsof ze aan de joysticks zat. „Het leek wel een vi- deospel, maar ik was wel degelijk zelf aan het spelen." En goed ook. Haar service was sterk. Bovendien had Williams, en dat was min stens zo belangrijk, met haar back hand een subliem antwoord op de opslagen van de linkshandige Kvi tova. En dat terwijl 'lefty's' daar juist hun voordeel kunnen halen. Kvitova: „We speelden allebei goed.... Het is niet onmogelijk om Serena te kloppen, want ze is ook maar een mens. Maar het zal voor de anderen heel moeilijk worden werd gewonnen door Harry Smol ders, die met Regina Z foutloos bleef en derde werd in het veld van zestig starters. Ook Leon Thijs sen maakte geen springfout, maar hij koos voor meer zekerheid en kreeg tijdstraf (2 punten). Mare Houtzager (Voltaire, 10 strafpun- ten), Maikel van der Vleuten (Ver di, 10) en Piet Raijmakers (Lys Pla- tiere, 21) eindigden in de achter hoede. Smolders wedt in Aken letterlijk op twee paarden. „Zowel Regina als Walnut de Muze is goed in vorm de laatste tijd", vertelde hij na de huldiging. „Met Regina rij ik woensdag ook nog een wedstrijd, Walnut moet donderdagavond aan de bak tij om haar te verslaan. Ik denk dat ze Wimbledon gaat winnen." Het is alweer een tijdje terug dat Serena Williams een grandslam- toernooi won. Ongewoon lang. Wimbledon 2010 was de laatste keer, twee jaar later zou het er op hetzelfde gras zomaar weer van kunnen komen. De Amerikaanse speelde in ieder geval weer als een kampioene. Er was wel een flinke praatsessie met haar vader en zus Venus voor nodig geweest, „Ze overtuigden me ervan dat ik weer de speelster moest worden die ik kan zijn." Haar nederlaag in de eerste ronde van Roland Garros leek een voorte ken. Was het einde der Willi ams-tijden nabij? Zo slecht had Se rena immers nog nooit gepres teerd in een grandslam. En dat ter wijl ze er in januari in Melbourne ook al in de vierde ronde uitgevlo gen was. Ook haar begindagen in Londen verliepen stroefjes. Tegen Jie Zheng (9-7 in de derde set) en Jaroslava Sjvedova (7-5, ook al in drie) was ze nog langs de rand van dens de landenwedstrijd." Voor de Duitse bondscoach Otto Beckèr lijkt het samenstellen van de olympische (spring)ruiterploeg een eitje te worden. Niet dat hij daar blij mee zal zijn, maar zijn keuzemogelijkheden worden ge woon steeds kleiner. Nadat eerder in de week bekend werd dat Carsten Otto Nagel als kandidaat afviel omdat zijn paard Corradina niet fit genoeg is, meldde gisteren Ludger Beerbaum dat hij niet lan ger kandidaat is voor Londen. De succesvolste Duitser van de laatste twintig jaar kwam gisteren, tijdens de eerste springproef op het CHIO van Aken, tot de conclusie dat zijn toppaard, Gotha, simpelweg niet in vorm is. de afgrond gelopen. De partij te gen Petra Kvitova was echter van een heel andere orde. Williams wekte de indruk opgelucht te zijn. „Ik haat het om te verliezen. Maar ik moet op de baan wel vaker diep ademhalen en lachen. Ik leg me zelf te vaak veel te veel druk op." Murray stuit nu op ijzersterke Ferrer LONDEN - Andy Murray bereikte gisteren de kwartfinales van Wim bledon. De Britse tennishoop ont deed zich in de vierde ronde van de Kroaat Marin Cilic. De als vier de geplaatste Murray won met 7-5, 6-2, 6-3. Het is de vijfde opeenvol gende keer dat hij in Londen de laatste acht haalt. De partij moest maandag vanwege de regen bij een stand van 7-5,3-1 voor Murray wor den stilgelegd. Murray speelt in de kwartfinales tegen de Spanjaard Da vid Ferrer, die snel klaar was met Juan Martin del Potro: 6-3,- 6-2,6-3. UITSLAGEN TENNIS Wimbledon. Mannen, vierde ronde: Murray (GBr/4) - Cilic (Kro/16) 7-5 6-2 e^Tsonga (Fra/5) - Fish (VSt) 4-6 7-6 (5) 6-4 6-4, Ferrer (Spa/7) - Del Potro (Arg/9) 6-3 6-2 6-3, Kohlschreiber (Dui/27) - Baker (VSt) 6-1 7-6 (4) 6-3. Mayer (Dui/31) - Gasquet (Fra/18) 6-3 6-1 3-6 6-2. Vrouwen, kwartfinales: Serena Williams (VSt/6) - Kvitova (Tsj/4) 6-3 7-5, Kerber (Dui/8) - Lisicki (Dui/15) 6-3 6-7 (7) 7-5. Mannen dubbelspel, achtste finales: Marray/ Nielsen (GB/Den) - Rojer/Qureshi (Ned/Pak,8) 7-6 7-6 6-7 5-7 7-5. VOETBAL Oefenduels. Regioselectie Siddeburen - FC Groningen 0-8 (0-5). Doelpunten: Texeira (2), De Leeuw, Ajilore, Kostic, Van Moorsel, Ivens en e.d. Hollandia - AZ 1-9 (1-7). Doelpunten AZ: Boy mans, Berghuis (2), Falkenburg, Maher, Gorter, Ondaan, Luckassen. ZEILEN Volvo Ocean Race. Eindstand na negen etappes: 1. Groupama Sailing, Fra 250 pnt, 2. Camper/Fmirates, Spa/NZI 226, 3. Puma Ocean Racing. VS 220, 4. Team Telefonica,Spa 209, 5. ALu Dhabi Ocean Racing, VAE 129, 6. Team Sanyo,Chi 50. Serena Williams had het uitstekend naar haar zin onder het gesloten dak. foto Facundo Arrizabalaga/EPA De Spaanse testcoureur Maria de Villota van het Formule 1 -team van Marus- sia is tijdens een crash op Duxford Airfield zwaarge wond ge raakt. De 32-jarige rijd ster knalde met haar bo lide tegen een gepar keerde vrachtwagen. Getuigen meldden dat de voorkant van de ra cewagen volledig werd verwoest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29