het ook om de show dag, maar hij heeft wel binnen hunnen mm j Boonen laat ook Vuelta schieten Ochtendetappe Big George woensdag 4 juli 2012 Lieuwe Westra verloor door valpartijen veel tijd. „Er kan een streep door het klassement. Ik moet nu gaan voor een rit en de tijdrit." Rudie Kemna ovèr zijn sprinttroef Marcel Kittel Tour de France 4e etappe f 4 juli -214,5km HETKANAAL Abbeville Mers-les-Bains 32kmQ O Fécamp 137km ^eppe 66km Veules-les- Roses 94km FRANKRIJK Caudebec-en-Caux 178km q Rouen 4,5km hoogteverschil en moeilijkheidsgraad p Pourville-sur-Mer97m c mum Veules-les f Huon Di®F 1 Roses 36m [-Toussaint 1 97m 0km 94km 214,5km Zeker het eerste deel van de rit kan beïnvloed worden door de van zee af komstige wind. Oppassen dus voor de klassementsrijders om niet in de ver keerde waaier te verzeilen. Drie Neder landers wisten ooit in Rouen een rit te winnen: Fedor den Hertog (1977), Jan Raas (1980) en Gerrit Solleveld (1990). ORCHIES - Tom Boonen maakt dit jaar niet zijn opwachting in de Ronde van Spanje. Dat heeft zijn manager Patrick Lefevere gezegd bij de start van de derde etappe van de Tour tegen de Belgische zender Sporza. „De Vuelta is te zwaar", aldus Lefevere. Boonen, die de Ronde van Vlaanderen en Parijs-Roubaix won, ontbreekt ook al in de Tour. „De Vuelta sluit met het parcours heel wat renners automatisch uit. Tien aankomsten bergop, dat is niet realistisch", zegt Lefevere. „Voor een renner als Tom niet gezond. Tom zal het WK voorbereiden via een alternatief programma met stages en kleinere rittenkoersen zoals de Ronde van Denemarken. Dat lijkt ons beter." George Hincapie ®®8©«»©«®®®0SS9® door Mart Smeets Hij heeft de meest affreuze spatade ren van het hele peloton; lelijke uit stulpingen die het bewijs zijn van bijna twee decennia harde benenar- beid. Hij weet dat er cameramensen zijn die de duidelijk zichtbare kabeltjes op zijn kuiten wil len filmen. Voor de rest is hij een en al gratie. Vooral vrouwen kijken twee of drie maal om als hij langsfietst: hij is een opvallende renner. Woont in Greenville, South Carolina, in een kast van een huis. Daar ontvangt hij eens per jaar 'the happy few', mensen die een groot be drag in dollars neertellen om een lang week end in zijn omgeving door te brengen. Op de fiets, aan tafel, in de bibliotheek en o ja, de vrouwen van die rijke Amerikanen krijgen een Frans getinte modeshow van zijn vrouw, Mela- nie Simonneau, een beeld van een echtgenote. Zijn vader kwam ooit uit het arme Colombia en vestigde zich in Queens, New York. Daar fietste George Hincapia Garcés zijn eerste me ters. De fiets vergezelde hem later over de hele wereld en nu rijdt hij zijn zeventiende en laat ste Tour. Iedereen mag hem, iedereen lacht hem toe, iedereen toont respect. Hij stond ne gen Tourzeges bij en deed dat bij drie renners, Armstrong, Contador en Evans. Zijn bijnaam is Big George, maar ook Gentle man George is in zwang. Rijzige gestalte, iets boven de 1.90 meter. Zwart haar, altijd ver zorgd, zelfs met five o'clock shadow. Vaak goe de zonnebril op. Blits. Op zijn fiets staat thans geschreven: Lucky Se venteen. Het is zijn zeventiende Tour. Alleen in zijn debuutronde stapte hij af, voor de rest was duurzaamheid zijn watermerk. Hij leidt in de USA een sportkledingbedrijfj Hincapie Sport. De spullen zijn mooi edoch niet opvallend. Klasse straalt ervan af. Zijn naam wordt nog altijd fluisterend uitge sproken als het om de affaire Armstrong gaat. Omdat de zaak onder de rechter is, mag hij daar niets over zeggen. Ik vroeg hem ooit: „Ga je ooit opening geven?" „May be", luidde zijn antwoord. Omdat ik verbaasd keek, voegde hij daar aan toe: „Ik respecteer je doorzettingsver mogen, maar ik mag en kan er gewoon niets over zeggen." Maandag reed hij kopman Evans in ziedende vaart langs het voortstormende pe loton. Ik zag het beeld en dacht 'vakman'. Mijn vrouw keek ook. „Interessante man", zei zij. Luis-Leon Sanchez (midden) en Tony Martin hebben moeite om in het spoor van Peter Sagan te blijven. foto Nicolas Bouvy/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27