Een auto in de dulve, graag ter plaatse! sweetdéallnii 241 zeeland Terrassen Waterfront en Oranjeplaat bij beste tien Politie pakt man op voor fuikendiefstal J Petitie voor goed sociaal plan Neckermann.com Plan kunstijs van de baan woensdag 4 juli 2012 VLISSINGEN - Het 'zwevende' terras van restaurant Waterfront aan de boulevard in Vlissingen is volgens een jury van vakblad Misset Hore ca het beste terras van Zeeland. In een landelijke terras top 100, die gisteren gepubliceerd werd, staat Waterfront op de zesde plaats. Het terras van restaurant Oranjeplaat in Arnemuiden, dat aan het Veerse Meer ligt, staat dit jaar zevende op de ranglijst. In de top 100 komen nog vijf Zeeuwse terrasseri voor: brouwerij en restaurant Emelisse in Kamper land (plaats 23), Brasserie Zeelust in Westenschouwen (plaats 29), Het Badpaviljoen in Domburg (plaats 47) en Grand Café Raymon- do in Goes (plaats 59). Vijf van de zeven Zeeuwse terrassen stonden door Melita Lanting BRUINiSSE - De politie heeft een man aangehouden op .verdenking van diefstal van fuiken en kreeften in Bruinisse. De 34-jarige Braban der is aangehouden naar aanlei ding van tips. In april werden fuiken, kreeften en palingen van visser Henk Jume- let gestolen vanaf een steiger in de Vluchthaven van Bruinisse. Om dat daar al eerder spullen waren ge stolen was een bewakingscamera opgehangen. Op de beelden was de man heel duidelijk te zien met materiaal in zijn armen. Jumelet zette de beélden op het internet en dat leverde volgens hem de no dige tips op. „Het heeft zeker ge holpen", zegt hij. „En er is ook een preventieve werking van uitge gaan, want we hebben sindsdien geen last meer gehad." De gestolen goederen hadden een waarde van ongeveer 2000 euro. Of Jumelet daar ooit nog iets van terugziet is nog onzeker. De politie onder zoekt of de man ook betrokken is bij andere diefstallen. «9issssmsase^aK«ix Hectiek in de meldkamer in Middelburg vorig jaar ook in de terras top 100. Het Badpaviljoen in Domburg en Emelisse in Kamperland zijn nieuwkomers. Het terras van res taurant Eemlust in Baarn werd door Misset Horeca uitgeroepen tot beste terras van Nederland. Horecabedrijven moesten zich zelf inschrijven om in aanmerking te komen voor een plaats in de terras- senranglijst. Uit de ruim zeshon derd inschrijvingen werden alleen terrassen met minimaal dertig stoelen en een terrasomzet van 500 euro per week geselecteerd. De jury lette bij de beoordeling van de 250 overgebleven terrassen vooral op kwaliteit van de produc ten, de bediening en gastvrijheid. De terrassen werden meerdere ke ren bezocht door mystery guests. door Matthanja Schipper Het is een wirwar van geluiden. Vlugge woorden worden overstemd door bel letjes, piepjes en zoe mers. Medewerkers van ambulan ce, politie en brandweer nemen het ene moment nog rustig een slok koffie, maar veren op als de te lefoon rinkelt. 'Hallo, hallo... hal lo?!', aan de andere kant blijft het stil. De hoorn wordt erop gelegd. Loos alarm. Het lijkt een rustige donderdag middag in de meldkamer van de Zeeuwse hulpdiensten in Middel burg. Vijf medewerkers van poli tie, ambulance en brandweer zit ten paraat achter een bureau met vier of vijf schermen. Ze krijgen via drie verschillende kanalen tele foontjes binnen van burgers en col lega's op straat. Er komt een melding binnen over een verkeersongeval/De ambulan cedienst neemt de telefoon op. Het scherm waarin de medewer ker de melding typt, flitst automa tisch open. „Auto in de sloot, geen letsel...", klinkt het aan de andere kant van de ruimte. In het bericht op het scherm zien we verschij nen: 'mevrouw weet absoluut niet waar ze is. Het is zo'n 1,7 km van haar plaats van bestemming.' De politiemannen luisteren mee. Terwijl de ambulancedienst nog aan de telefoon is, regelt een agent al de dichtstbijzijnde wagen: „Een auto in de dulve, graag ter plaat se!" De wagen wordt gevolgd op de kaart. Maar de locatie die de melder heeft doorgegeven blijkt onjuist. De agent springt op. „Het is de andere weg! Locatie was on juist! Auto ter plaatse." Hij regelt ook een takelwagen. Alle hulpdien sten zijn ter plaatse en de meldka mer trekt haar handen er vanaf Pas als de auto uit de sloot is en ie dereen weer rustig zijn weg kan vervolgen, zullen ook de agenten vertrekken. In de hectiek zijn de agenten verge ten te klokken. Dat is nodig om de aanrijtijden van politie te registre ren. Onlangs bleek uit een onder zoek van RTL nieuws dat de poli tie Zeeland vaak niet snel genoeg ter plaatse is. Maar korpschef Letty' Demmers weet deze slechte score aan het registratiesysteem. Anita Ridderhof van de meldkamer be vestigt dat. „Agenten vergeten in alarmsituaties vaak te klokken. Op zo'n moment is het gewoon de au to in en gaan." Zo rustig als deze middag begon, zo hectisch wordt hij even later. Een rode lamp gaat branden in de meldkamer. De zoemer gaat af Eén van de agenten begint direct te tikken. 'Mannenstem en ge schreeuw door een vrouw', ver schijnt er op het scherm. Er lijkt nog niet veel aan de hand, maar voor agent Tonny voelt het niet goed. Hij roept voor de zekerheid een wagen op: „Het schijnt daar echt niet goed te gaan. Ga er nu heen. Het gaat niet goed!" Er wor den meer auto's opgeroepen. Een paar seconden later krijgt de ambulancedienst een melding bin nen over - naar later blijkt - het zelfde voorval. De medewerker van de meldkamer regelt tijdens een warrig telefoongesprek alvast een ambulance. „Waar heeft ze pijn? Is ze gevallen? Ik snap dat ze pijn heeft, maar waar?!... U moet weg? Niets daarvan, u blijft erbij to.t de ambulance erbij is!...", ho ren we vanuit de andere kant van de kamer. Als meerdere politieauto's ter plaatse zijn, kan agent Kees Vos even achterover leunen. „De vrouw die schreeuwde ligt nu op de grond. De man is er nog. De agenten willen hem aanhouden maar ze hebben hun handen vol aan de vrouw. En er blijkt een am bulance te zijn. Ik weet echt niet meer hoeveel man er nu ter plaat se is." In het scherm staat de teller inmid dels op vijf eenheden: een fietsen de politieagent, drie politiewagens en een ambulance. Er heerst ver warring in de meldkamer. Collega Tonny evalueert meteen: „We had den onderling beter moeten com municeren. Kennelijk hebben we dezelfde melding behandeld als de ambulance." Hoe het afloopt met de vrouw, zul- Onderdeel van WGGGNGR Media Jij bent de ster tijdens een professionele fotoshoot bij My Day Models! Zeeland Woensdag 4 Juli Tijdens een fotoshoot bij My Day Models zijn alle schijnwerpers op jou gericht. Je wordt mooi opgemaakt, je haar wordt in model gebracht, je doet je mooiste kleding aan en GO! Een topfotograaf schiet de mooiste foto's van jou op je best! Je krijgt 100 foto's op een CD op hoge resolutie mee naar huis, zodat je op je gemak nog eens kunt nagenieten van deze speciale shoot! SINT JANSTEEN - Werknemers van postorderbedrijf Neckermann.com in Sint Jansteen bieden directeur Kurt Staelens vandaag, woensdag, een petitie aan. Zij willen daarmee hun eis kracht bijzetten dat er een goed sociaal plan moet komen voor de 150 van bijna 500 mede werkers die dit jaar nog bij het be drijf moeten vertrekken. Neckermann.com biedt ontslagen personeelsleden een aanvulling op hun werkloosheidsuitkering gedu rende één, 'twee of drie maanden. Bij het bedrijf gold tot maart dit jaar nog een sociaal plan op basis waarvan ontslagen werknemers een maandsalaris meekregen voor elk dienstjaar, volgens de zogehe ten kantonrechtersformule. De fi nanciële positie van het concern laat dit echter niet meer toe, liet di recteur Staelens eerder weten. Vakbonden FNV Bondgenoten en De Unie vinden met hun leden de opstelling van het bedrijf 'onfat soenlijk'. Zij eisen niet alleen een betere vergoeding, maar ook meer geld voor begeleiding van werk- naar-werk, omdat dit op de vol gens hen zwakke Zeeuws-Vlaamse arbeidsmarkt extra aandacht vergt. Het sociaal plan moet twee jaar gel den, is een andere eis, om 'de klap pen van eventuele verdere reorga nisaties op te vangen'. GOES - Al jaren dromen schaatslief hebbers in Zeeland van een eigen kunstijsbaan. Die droom lijkt nu definitief voorbij. Want het jong ste plan van schaats- en skeeler club De Poel uit Goes is van de baan. „We kunnen niemand vin den die zelfs maar de planvorming op zich wil nemen", zegt voorzit ter Els Mesu. „We krijgen pas me dewerking van overheden als we een plan hebben en een investeer der. Zelf hebben we daar de midde len niet voor." Begin dit jaar kwam de schaats- club naar buiten met het plan om een indoor skeelerbaan te combi neren met een kunstijsbaan van vierhonderd meter. De baan zou in de buurt van Sportpunt Zee land moeten komen en geschikt zijn voor officiële skeelerwedstrij- den. Het complex zou tussen de 15 en 17 miljoen euro gaan kosten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 24