Scheldewerknemer 23 Knutselmiddag voor kinderen in museum Veere Veel nieuwe buurtbemiddelaars gezocht! Iets voor u? woensdag 4 juli 2012 'Op de vloer werd er over die vervuilingen doorgepraat. Ja tuurlijk, de Vlissingers moe ten immers het opruimen betalen. Maar met ons onderzoek is nooit iets gedaan.' WESTKAPELLE Vróuw ernstig gewond na val van paardje Hulpdiensten sloegen dinsdag ochtend groot alarm nadat bij Westkapelle een jonge vrouw van een paardje was gevallen. Het ongeluk gebeurde op het ruiter pad langs de Oude Zandweg. Het slachtoffer is per ambulance ver voerd naar het ziekenhuis in Ter- neuzen. De traumahelikopter was ook opgeroepen. De brandweer assisteerde om een balk weg te halen die het voor de ambulance aanvankelijk onmoge lijk maakte het slachtoffer te berei ken. VI issi ngen Bingomiddagen bij De Schutterij Grand Café De Schutterij houdt in de maanden juli en augustus ver schillende bingomiddagen. Deze worden gehouden op woensdag, de eerste vandaag. De bingo begint om 14.00 uur en de toegang is uiter aard gratis. Deelname aan de bingo kost drie euro vijftig. De volgende edities zijn op 18 juli, 1 augustus, 15 augustus en 29 augustus. Ook de wekelijkse activiteiten in het café gaan door, waaronder de gymnas tiek op dinsdagochtend en de kla- verjasclub op dinsdagmiddag. MIDDELBURG Fietstocht langs fort en Westerschelde Vanaf het NS-station in Middel burg wordt morgen de fietstocht 'Zuring voor zeelui' gehouden. De ze tocht voert door het zuidelijk deel van Walcheren, onder meer langs Fort Rammekens en de Wes terschelde. De fietsroute is geba seerd op de route die is omschre ven in het gelijknamige boekje. De tocht duurt zo'n tweeënhalf tot drie uur. Vertrek om 13.30 uur. Deel name vanaf twaalf jaar. Kosten 5 eu ro per persoon. Vooraf aanmelden is niet nodig. WESTKAPELLE Reddingboot haalt gewonde zeeman op De reddingboot Uly van de KN- RM-station Westkapelle heeft maandag een gewonde zeeman van de tanker Cristallo gehaald. Een Pools bemanningslid was aan dek met zijn arm in een winch ge draaid met als gevolg een open bot breuk in de onderarm. De Uly voer met twee ambulancemedewerkers uit en was binnen tien minuten ter plaatse. Na stabilisatie werd het slachtoffer op het achterdek van de Uly getakeld en teruggevaren. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. GENT Bruce Springsteen mag niet op Feesten Het Gents stadsbestuur heeft een verzoek van het management van de Amerikaanse rockster Bruce Springsteen voor een optreden tij dens de Gentse Feesten geweigerd. Het stadsbestuur vindt dat aan een optreden van Springsteen gezien de mogelijke toeloop teveel risico's verbonden zijn. Het politiekorps heeft de handen al vol aan de fees ten zelf. De Gentse Feesten worden gehou den van zaterdag 14 tot en met maandag 23 juli. Het grootste deel van het Vlissingse Scheldeterrein, met links de Machinefabriek en op de voorgrond de Timmerfabriek, is en blijft voorlopig onbebouwd. foto Ruben Oreel VEERE - Voortaan is er iedere woensdag een knutselmiddag in Museum De Schotse Huizen in Veere voor kinderen vanaf acht jaar. Er wordt aangesloten bij de lo pende dracht- en handwerk- tentoonstelling. De ene middag le ren kinderen bijvoorbeeld vouw- poppetjes maken, een andere keer biezen onderzetters vlechten of een pop aankleden. Na de vakan tie kunnen kinderen er, verspreid over meerdere middagen, technie ken leren als haken, breien en bor duren. Kosten vier euro. Tijd: 13.30-15.30 uur. Maximaal 10 kinde ren. Aanmelden bij het museum of via shvandam@zeelandnet.nl Advertentie Wilt u maatschappelijk betrokken zijn en uw (levens)ervaring inzetten oni inwoners van de gemeente Vlissingen te ondersteunen bij vastgelopen burenconflicten? Dan Ls een vrijwilligersfunctie als buurtbemiddelaar vast iets voor u! Buurtbemiddeling beslaat sinds april 2011 in Vlissingen. Bewoners kloppen dagelijks aan bij buurtbemiddeling voor ondersteuning. Ook krijgen wij via diverse woningcorporaties als l'escaut woonservice en Woonburg en van politic Zeeland conflicten tussen buren en buurtgenoten aangemeld. Door onze succesvolle aanpak doet een steeds grotere groep burgers een beroep op Buurtbemiddeling. Daarom zoeken wij veel nieuwe enthousiaste collega's - met name ook jonge mensen - die ons team willen komen versterken. Het is bijzonder boeiend vrijwilligerswerk en u Buurtbemiddeling is een project ism: Politie Zeeland, l'escaut woonsen'ice. Gemeente Vlissingen, Woonburg, en Slichting Welzijn Middelburg en is mede mogelijk gemaakt door een startsubsidie van Provincie Zeeland krijgt gratis een professio nele basistraining in bemiddelen (mediationvaar- digheden) aangeboden. De eerstvolgende trainingen vinden plaats op 10 en 11 augustus 2012. Wilt u vooraf kennismaken, u direct aanmelden of meer informatie, neem dan gerust contact met ons op. Ook kunt u meer lezen over dit boeiende en inspirerende vrijwilligerswerk op onze website www.buurtbemiddelingvlissingen.nl. Sam van Bakergem, projectleider Buurtbemiddeling Vlissingen. telefoon 0118 - 751400 of mail s.vanbakergem@welzijnmiddelburg.nl. Ons motto is: samen komen we er wel uit!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23