Sportvissers trekken forelplan in FZC Iedere dag om 19.00 uur Wi spectaculair Bluereef aquarium WALCHEREN Geen wijziging in plan theater E-mailadressen klanten sociale dienst op straat almanak Ticket Bruinvisje op het Badstrand WOENSDAG 4 juli 2012 21 Het Scheldekwartier Hectiek in de eerst saneren 22 en 23 meldkamer 24 en 25 'Plan zou goed zijn voor regionale economie' door Emile Calon MIDDELBURG - Sportvisserij Zuid west-Nederland ziet af van het plan om forel uit te zetten in het Veerse Meer. De vier gemeenten die aan het meer grenzen zijn niet allemaal bereid het plan financieel te steunen, aldus Emiel Derks van die organisatie. Hij vindt dat jammer omdat vol gens hem het uitzetten van forel zou zorgen voor een stimulans van de regionale economie. Volgens een onderzoek, in op dracht van de Sportvisserij, zou het uitzetten van die vissoort in de regio veertien fulltime banen opleveren en zou er jaarlijks 897.000 euro in de economie wor den gepompt. Op jaarbasis zouden volgens dat onderzoek 60.000 extra dagjesmensen naar het Veer se Meer komen en zou dat bezoek goed zijn voor 12.000 extra over nachtingen in de omgeving. Forel is volgens Derks een attractie ve vis voor sportvissers. „Er wordt graag op gevist." Vissers moeten nu naar Schotland, Ierland, Scan dinavië of Zwitserland om op wil- MIDDELBURG - Alle op- en aanmer kingen over de bouw van het nieu we theater in het Molenwaterpark in Middelburg zijn voor B en W geen aanleiding om het plan te wij zigen. Het plan was beschreven in een zogeheten voorontwerp be stemmingsplan. In totaal kwamen er 36 reacties binnen. Het college heeft besloten om over te gaan tot de volgende stap: het formeel in procedure brengen van het ont- werpbestemmingsplan Molenwa terpark en nieuwbouw theater. Hierover kunnen belanghebben den weer hun mening geven. de forel te vissen. Er zijn volgens Derks overal wel forelvijvers te vin den maar het is veel boeiender om met een vlieghengel in open water te vissen. Hij stelde dat vissers uit België, Duitsland, Frankrijk en Nederland naar het gebied zouden komen om te vissen op forel. „En velen zouden familieleden meenemen die iets anders willen doen." Volgens Derks was er subsidie ge vraagd aan de provincie en aan de vier gemeenten die aan het Veerse Meer liggen. „Omdat twee van de vier gemeenten niet wilden, gaat het niet door." Zelf zou de organi satie, zo vertelde Derks, bereid zijn ruim tachtig mille in het pro ject te steken. Het Veerse Meer was lang de plek in Nederland waar gevist kon worden op forel. Dat veranderde nadat in 2004 er een open verbinding ontstond met de Oosterschelde. „De forel stierf daar uit." Onderzoek leert, al dus Derks, dat het weer mogelijk is om forel uit te zetten. Volgens hem is de Sportvisserij Zuidwest Nederland niet van plan spoedig nog eens met een initiatief te ko men om forel uit te zetten. VLISSINGEN - Mensen van de strandreiniging troffen gis teren tijdens hun ochtendrondje op het Vlissingse Bad- strand een bruinviskalf aan in het zand. Het beestje was niet ouder dan een week, constateerde strandwacht Al- bert Dijkstra. De snorharen waren immers net uitgeval len, zag hij aan de witte puntjes in de snuit. Dijkstra nam het dier mee naar binnen in zijn strandpost. Daar hielden zijn dochter Devenda en Lilian Solé, die behalve strandwacht ook vrijwilliger is bij Stichting SOS Dolfijn, het in een speciale waterbak vochtig door steeds spons jes boven de bruinvisje uit te knijpen. Het dier kwam tot rust, was aan de hartslag te zien, maar het had het zwaar. Niet alleen door de wond in zijn luchtgat, die de meeuwen er 's ochtends direct al veroorzaakt hadden, maar vooral ook omdat het zijn moedermelk miste. „Zo dik als boter is die", vertelde Dijkstra. „Bijna niet na te bootsen." Het beestje heeft uren liggen snotteren, tot de dierenarts van SOS Dolfijn arriveerde. Die heeft het onderzocht, onder meer met een stethoscoop, maar uit eindelijk toch moeten concluderen dat het dier kans loos is zonder moedermelk. Ze heeft het laten inslapen. www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel VLISSINGEN - Bij het verzenden van de nieuwsbrief van Orionis Walcheren, waar onder meer de sociale dienst is ondergebracht, zijn dinsdagochtend per ongeluk alle emailadressen van de cliënten meegezonden. Volgens een woord voerster gaat het om de emailadres sen van 850 klanten. Orionis. be treurt dat de adressen als 'cc-tje' zijn verstuurd, zodat ze voor ieder een te zien zijn. Normaal gebeurt dat als 'bcc' waarbij de namen van andere geadresseerden niet wor den meegezonden. Orionis bekijkt hoe dit heeft kunnen gebeuren. Vier mensen hebben hun beklag gedaan. het PZC videojournaal www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl Een medewerkster van een kantoor in Goes kwam terug van een paar weken vakantie en constateerde dat al haar collega's een nieuwe compu ter hadden gekregen. Zij had nog een oude en kon alleen door het toepas sen van allerlei noodgrepen nog wer ken. Dat leidde tot enige frustratie en een hoop telefoontjes naar de helpdesk. Daarbij passeerden de vreemdste ter men de revue. Op een bepaald moment had de me dewerker van de helpdesk het over 'het aanmaken van een ticket'. Dat zag de Goese medewerkster .wel zit ten. Een vliegticket welteverstaan, zodat ze ver weg kon vliegen van de kan toorellende. Kom nu naar Deltapark Neeltje Jans en sta oog in oog met echte haaien in het Bluereef Aquarium Zeeland. Koop nu je tickers online met 3,50 n. korting^

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21