Huiselijk spotje moet populariteit vergroten II woensdag 4 juli 2012 illustratie Ronald Visser vaak mogelijk laten zien. Dat is ook de reden waarom Samsom en Buma nu al weken stad en land aflopen om campag ne te voeren en dat Roemer en vooral Rutte hun kruit grotendeels droog hou den. Zij zijn al bekend genoeg. De SP komt dan ook met een spotje waarin Emile Roemer niet één keer te zien is. Wel is hij te horen. De SP-spot staat volledig in dienst van het beeld dat de socialisten graag willen neerzetten: de verkiezingen als tweestrijd tussen Roemer en Rutte. 'Wordt het socialer of liberaler?', is de hoofdvraag in de SP-spot. De WD zegt nog na te denken over een reclamefilm. Maar het is haast on denkbaar dat de liberalen hun lijsttrek ker in huiselijke setting zullen laten op treden. De WD aast met Rutte op de premierbonus. Dan is het logischer hem als staatsman neer te zetten dan zijn vrij gezellenbestaan te benadrukken. PvdA en CDA tonen met huiselijke spotjes de kiezer hun relatief onbekende en onbeminde lijsttrekkers. De SP vindt leider Emile Roemer bekend genoeg. door Laurens Kok Samsom (27 procent) en Sybrand van Haersma Buma (29 procent) een straat lengte achter op WD-leider Mark Rut te (44 procent) en SP-voorman Emile Roemer (41 procent). In een poging hun voormannen een ver trouwenwekkend, menselijk gezicht te geven, kiezen PvdA en CDA beide voor een huiselijk tafereel: de onbijttafel. In de spots smeert Samsom de boterham men- en dekt Buma de tafel. Samsom gaat het verst, door vrouw en kinderen in beeld te laten verschijnen; Buma's ge zin blijft bewust buiten beeld. Het doel van PvdA en CDA is duidelijk: Neder land kennis laten maken met hun lijst trekkers, laten zien dat ze naast politi cus ook gewoon brave huisvaders zijn die zelfs zorgvuldig een poetsdoekje over de tafel halen als het gezinsontbijt achter de kiezen is. Onbekend maakt onbemind, dus is het zaak voor de lijsttrekkers dat ze zich zo zie onze website:binnenland Bekijk de verschillende-verkie zingsspotjes online De SP maakt school in verkie zingstijd. Ooit waren de so cialisten de enige partij die met gelikte, professioneel ge filmde campagnespots de kiezer tege moet trad. De partij had er dan ook het geld voor, met dank aan de afdrachtregeling die voorschrijft dat SP-leden met een verte genwoordigende functie een deel van hun inkomen aan de partij moeten af dragen. Tegenwoordig neemt bijna elke partij een reclamebureau in de hand om spots te maken. De filmpjes géven een mooi inkijkje in de verkiezingsstrategie van een partij. Zo worstelen PvdA en CDA elk met een relatief onbekende en vooralsnog wei nig populaire lijsttrekker. In een populariteitspoll van onderzoeks bureau TNS Nipo liggen Diederik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 11