Vrees voor oude macht Mexico a tl kwiek. 9 'De praktijk wijst uit dat goed zitten klachten helpt voorkomen.' U\ dinsdag 3 juli 2012 Vraagtekens bij democratische voornemens nieuwe president Bouwverbod in Na meer dan twaalf jaar op positie te hebben gevoerd, lijkt de Partij van de Institu tionele Revolutie (PRI) op nieuw aan de macht te ko men in Mexico. door onze correspondent Jan-Albert Hootsen ~W" k zal een democratisch pre- I sident zijn', jubelde Enri- I que Pena Nieto gisteren. JL Veel Mexicanen vragen zich echter vertwijfeld af hoe ge meend die woorden zijn. Heeft Nieto's Institutioneel Revolutionai re Partij (PRI) haar oude veren af geschud, of keert Mexico terug naar de 'perfecte dictatuur' van weleer: een regime van corruptie, mpBtKmtmseeeeisaaas imnwwir wnmammtsssaias VALENCIA Bosbranden Spanje onder controle De bosbranden rondom de Oost-Spaanse stad Valencia zijn on der controle. De brandweer zei gis teren dat de branden zich niet lan ger verspreiden. Meer dan 3000 in woners uit verschillende dorpen hebben door de verwoestende bos branden tijdelijk hun woning moe ten verlaten. Bij het blussen van de branden werden meer dan 1500 brandweerlieden ingezet. KELHEIM/MÜNCHEN Duitse dinosaurus had donzen vacht Jonge roofdinosauriërs waren be dekt met dons voor isolatie. Dit hebben onderzoekers van een in Duitsland gevonden exemplaar ont dekt. Hierdoor lijkt het beeld van de koudbloedige dinosauriër te wan kelen, meldt het vaktijdschrift PNAS. De onderzoekers vonden met behulp van ultraviolet licht overblijfselen van veren en huid. MOSKOU Rusland gaat praten met oppositie Syrië Rusland gaat in gesprek met twee Syrische oppositiegroepen, functio narissen van het Syrische regime en met Syrië-gezant Kofi Annan. Dat maakte het Russische ministe rie cvan buitenlandse zaken giste ren bekend. Abdulbaset Sieda, het hoofd van de oppositionele Syri sche Nationale Raad, komt na 10 juli naar Rusland. LONDEN Britsè politiemensen verwachten rellen Britse politie-agenten verwachten dat deze zomer, net als vorig jaar, rellen uitbreken, en dat de politie door bezuinigingen die niet ade quaat zal kunnen aanpakken. Dat blijkt uit een groot onderzoek on der Britse agenten. Londen en an dere Britse steden werden vorig jaar augustus vier nachten lang ge teisterd door ernstige rellen. nepotisme, fraude en onderdruk king? De PRI hield Mexico daar mee van 1929 tot 2000 in haar greep. Bijna 80 miljoen Mexicanen kon den zondag stemmen voor onder meer een nieuwe president en volksvertegenwoordiging. In alle peilingen bleek de PRI haar riva len ruim voor te blijven. Andrés Manuel López Obrador van de linkse Partij varfde Democratische Revolutie (PRD) eindigde als twee de. Hij zal pas morgen, als de laat ste stemmen zijn geteld, reageren. In 2006 verloor hij nipt van huidig president Felipe Calderón. Hij be schuldigde daarop de kiescommis sie van fraude en bezette maanden lang met duizenden aanhangers het centrum van de hoofdstad. Zo ver komt het nu waarschijnlijk niet. Zijn achterstand is een stuk groter dan in 2006. De grote verliezer is de Partij van Nationale Actie (PAN) van presi dent Calderón. Na een moeizame campagne eindigde PAN-kandi- daat Josefina Vazquez Mota slechts als derde. Daarbij werd PAN in Mexico Stad van de kaart geveegd. Als Nieto in december aantreedt, heeft hij een stevig mandaat. Be halve het presidentschap verover de de PRI tenminste drie van de zes deelstaten waar ook nog om het gouverneurschap werd gestre den. Om de grondwet te kunnen wijzigen is een meerderheid in het congres én van de 32 deelstaten no dig. Daarvan heeft de PRI er nu 21 in handen. Het spant er nog om of ook een meerderheid in het con gres wordt veroverd. Dus is er, behalve de jubelstem ming onder duizenden partijtij gers van de PRI, ook de bezorgde blik op de toekomst. „De democra tische ontwikkeling van Mexico loopt vertraging op", zegt de link- Enrique Pefia Nieto foto AP se commentator Marco Rascón. „De PRI is nog steeds dezelfde au toritaire partij als in het verleden." Léon Krauze, columnist van dag blad Milenio, is minder pessimis tisch. „Ik geloof niet in de theorie van het arme Mexico dat zich door de PRI zal laten uitbuiten. Dit is niet meer hetzelfde land." STEENKERKE - Alle bouwwerkzaam heden in het West-Vlaamse dorpje Steenkerke zijn de komende maan den stilgelegd om een bijzondere reden. Onder het dorpje ligt name lijk een belangrijke glasvezelkabel die vanuit Londen heel Europa van tv-beelden van de Olympische Spe len moet voorzien. Als een graafmachine de kabel zou beschadigen, kan niemand in Euro pa de Spelen nog volgen op televi sie. Het verzoek om het bouwver bod kwam van een kabelmaat schappij. „Ik denk dat de meeste in woners wel begrijpen dat de Olym pische spelen voorrang krijgen", zei burgemeester Jan Verfaillie gis teren tegen de Vlaamse omroep VRT. Het dorp telt 400 inwoners. „Wij vinden het helemaal niet erg dat de werken werden stilgelegd", vertelt een caféhoudster aan het kerkplein van Steenkerke. „Hope lijk brengt dat wat toeristen die de fameuze glasvezelkabel eens wil len zien." Bij zitten draait het om comfort. Het is belangrijk om in een prettige houding te zitten en geen pijn te ervaren. Een goede ondersteuning geeft meer stabiliteit en dat leidt tot ontspanning. Spanning kost het lichaam veel energie. Als het lichaam goed ondersteund wordt, ontspannen de spieren en gewrichten. Milton Neijs Fysiotherapie Houten-Zuid Foutief opstaan Het ziet er heel herkenbaar uit. U buigt zich naar voren, spant de spieren van uw benen en drukt u met uw armen omhoog. Het opstaan wordt zo een zware belasting voor uw lichaam. Benito Leverbaar in stof en leder Elektronische bediening Binnenvering interieur Direct leverbaar V.a. Gezond opstaan Gezond opstaan zou u kunnen zien als 'weglopen' uit uw stoel. De stoel brengt u in de goede positie. Uw wervelkolom blijft recht. De stoel tilt uw lichaamsgewicht over het dode punt en uw spieren blijven ontspannen. nanden Zeer goede lendensteun Doorlopende voetsteun Elektronische bediening Zachte vulmaterialen V.a. 90- Alvsborg v/ Binnenvering interieur Verstelbare armleggers Ergonomisch Tijdloos model V.a. JA, stuur mij de gratis zitwijzer (brochure) Demonstratie bij u thuis Naam Adres j Postcode Plaats Telefoon E-mail Gezond zitten en opstaan 1 Kwiek komt kosteloos en vrijblijvend bij u/thuis met 5 modellen om een advies op maat te geven. U vindt Kwiek dealers door heel nederland. Kijk op de website of bel: 0341 - 27 40 42 Zonder postzegel opsturen naar: Kwiek, Antw. nr. 707, 8070 WB Nunspeet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9