21 Garnalenfirma Heiploeg komt in handen banken brieven kprv winkel kpn.com 0800 0115 dinsdag 3 juli 2012 6a ■'W5-- fv z Lange rijen bij het Afsprakenbureau in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. ledereen moest voor de nieuwe registratiemethode op de foto. Dat gebeurt in hoog tempo, zodat de wachttijden beperkt bleven, foto Mark Neelemans HULST Auto slaat over de kop en eindigt in sloot Een 57-jarige automobiliste uit de gemeente Hulst is maandagmiddag rond kwart over vijf op de Hulster- weg de controle over haar auto ver loren. Ze kwam aanrijden vanaf Terhole en reed in een bocht rechtdoor te gen een lantaarnpaal. Vervolgens kwam haar auto via een sloot in een aardappelveld tot stilstand. De bestuurster kon op eigen kracht uit de auto komen. TERNEUZEN Koester fotosafari Zeeuws-Vlaanderen Hobbyfotografen die beschikken over de voordeel-Koesterpas (een initiatief van ZorgSaam) kunnen mee op fotosafarï in eigen streek. Op zaterdag 28 juli toert Koester pas een dagje rond met een cabrio- bus over bekende weggen en onbe kende weggetjes en de best bewaar de plekjes van Zeeuws-Vlaanderen. De mooiste foto wordt beloond. Het aantal plaatsen is beperkt. www.koesterpas.nl AXEL Trofee Puut van Cies voor Meivin Witte De organisatoren van het jaarlijkse kampioenschap Puut van Gies in Axel moeten een nieuwe wisseltro fee aanschaffen. Die werd zondag voor de derde achtereenvolgende keer gewonnen door Meivin Witte en hij mag hem houden. Witte moest bij het 'muntje gooien in de kikkerbek' opboksen tegen Linda van Meurs en Marijke Jansen. Hij won uiteindelijk met 3440 punten. Van Meurs haalde er 3090 en Jan sen 2330. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Kunstwerk In de krant stond een wel erg vreemd commentaar van de redac tie richting tegenstanders van de kunstwerken in de Wilhelminapol- der. Alleen al de venijnige kop Broodnijd. En vervolgens de vraag van de commentator of we het geld dan maar moet verdelen over 10 kleinere projecten. Want ja, wat moet de polder dan met het half miljoen doen? Tja, een prangende vraag hoor in tijden van bezuini gingen. Maar lees door en dan zegt de krant dat wij het gewoon niet hebben begrepenEn 'Ontsiering van het landschap kan ook nauwe lijks een argument zijn. De groot ste bol is tien meter in doorsnee. De Wilhelminapolder werkt met landbouwmachines die niet veel kleiner zijn'. Die combinatie van ar gumenten slaat gewoon nergens op. Een machine die na 1 of 2 da gen zijn werk heeft gedaan en ver dwijnt of een betonblok dat perma nent het landschap staat te verstie ren. Dat maakt nogal een verschil zou ik denken. Tien meter beton in een akkergebied. Siem Huisman Trumanlaan 24, Goes Zeespiegelstijging? Zeespiegelstijging, of moeten we weer bang worden gemaakt door de waterschappen, zodat ze onge stoord hun gang kunnen gaan? Of zijn er andere gegevens bekend ge worden? Laten we eerst stellen, de oceanen zijn gewoon communicer- de vaten, dus zonder windinvloe- den staat het water even hoog, be wezen door Ferdinant de Lesseps, die het Suez-kanaal bouwde zon der sluizen. Water wat bevriest zet uit zodoende drijven ijsbergen, als deze smelten, zal de zeespiegel geen milimeter stijgen. Op de Noordpool is geen land, daar drijft ijs. Op Groenland ligt ijs wel 3000 m hoog, maar daar zijn ook bergen van 3000 m. Op Siberië, Noord-Ca nada, en Alaska ligt sneeuw, en dan hebben we Antartica nog, daar ligt ook veel sneeuw. De Aar de bestaat voor 71 procent uit wa teroppervlak, en 29 procent land, van dat landoppervlak, is mis schien 2 procent in permafrost, waarvan altijd de heft bevroren is. Zal die ene procent dan de zeespie gel 0,75 tot 7,5 meter laten stijgen ik kan het mij niet voorstellen, of halen ze het water ergens anders vandaan? F. v. Meerendonk Visartstraat 61, Sluiskil Bezuiniging Als oud-docent ben je alert als er iets over het onderwijs in de krant staat. Zo ook nu. Dat kan toch niet waar zijn, dat de overheid bezuini gingen doorvoert om de docenten te treffen, zoals de titel van het arti kel suggereert? Want dat staat er wel. Volgens Van Dale betekent doelwit: mikpunt, dat waarop ge richt wordt. Zouden de redacteu ren dat nu echt bedoelen? Maar al lezend werd ik gerustgesteld. In fei te gaat het erom dat het de school besturen zijn die voor een bepaal de verdeling van hun budget kie zen. Waarschijnlijk zijn de redac teuren vergeten bij hun woordkeu ze Van Dale er op na te slaan. Dat hoop ik tenminste. Job Fraanje Nieuwerkerckeplein 53, Middelburg Spaanse voetbal Door de steun van Europa aan de Spaanse banken helpt de Neder landse bevolking indirect het Spaanse voetbal en betaalt mee aan de mega-salarissen van de voet ballers van Barcelona en Real Ma drid. Barcelona en Real Madrid hebben een schuld van 554 mil joen euro bij de banken. Alle clubs van de hoogste competitie in Span je hebben een schuld bij de belas tingdienst van 752 miljoen euro en bij de toeleveranciers zelfs een schuld van 3,5 miljard euro. In Spanje staat belasting heffen bij de hoogste voetbalclubs gelijk aan zelf moord en daarom gaat de belasting dienst zeer voorzichtig te werk bij het opleggen van heffingen waar door de teller maar door blijft gaan. Minister De Jager helpt mij eraan denken 'Dat lenen kost geld' en 'Ik ben toch niet gek zeker', maar dat is niet van toepassing voor de Spaanse banken maar wel voor u en mij. Denk hier maar aan als u straks in oktober meer btw gaat betalen en als u 12 september gaat stemmen. Jaap van Belzen Pablo Picassoplein 68, Vlissingen ZOUTKAMP - Het grootste garnalen- bedrijf van Nederland, Heiploeg in het Groningse Zoutkamp, is overgenomen door een groep ban ken, waaronder de Rabobank en ABN-Amro. De continuïteit van het bedrijf is dankzij de overname en een herfinanciering van 157 mil joen euro verzekerd. Heiploeg - met Klaas Puul in Vo- lendam 'oppermachtig' in de gar- nalensector - was sinds 2006 eigen dom van investeringsmaatschappij Gilde. Een succes was dit niet. De firma leed drie jaar verlies en moest voor ruim zestig miljoen eu ro aan goodwill afschrijven. Gilde wilde daarom van Heiploeg af Dat is onlangs na spannende en lang durige onderhandelingen gelukt. Over de verkoopsom zijn geen me dedelingen gedaan. Algemeen directeur Jan Ernst Veenman van Heiploeg verklaarde tegenover Visserijnieuws 'ongeloof lijk blij' te zijn met de overname en financiering. Dit geeft volgens hem een gevoel van meer zeker heid. Veerman: „De nieuwe finan ciering voorziet ons van het beno digde kapitaal om de komende ja ren onze groeiambities te kunen waarmaken." Heiploeg heeft vestigingen in on der meer Zoutkamp, Oostende, Su riname en Marokko. De omzet be droeg in het boekjaar 2011-2012 280 miljoen euro. Gratis Spotify Premium t.vv.v. I0r/mnd Gratis Opnemen Pakket t.v/A'. 5:/mnd Gratis thuis live h op je laptop eft tablet Nu de eerste 3 maanden 35,- /mnd dL'riörifertükbuarlicidorkjit'o.p vjin.com:. sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55