Terhole heeft er een hart bij 19 Centrum Management Terneuzen Strandhotel en Branding vindt huurprijs Grote Kerk te hoog hebben grootse plannen »5i dinsdag 3 juli 2012 inwoners (ongeveer) telt Terhole. Het zijn er genoeg om het dorp levendig en leefbaar te houden. Terhole telt genoeg verenigingen die veel activiteiten ontplooien en ook nog een school die uitermate belangrijk is voor het dorp. Terhole wil van zich laten horen. Laten zien dat het er goed wo nen is en dat het een dorp met veel activiteiten is. Hart voor Ter hole wil die boodschap dolgraag uitdragen. door Romain van Damme Ze had nooit gedacht ooit nog eens in Terhole te wonen en nu is ze één van de initiatiefneem sters van Hart voor Terhole. Petra de Braai is eigenlijk van Hoek, woonde een tijdje in Ter- neuzen, maar heeft inmiddels haar hart verpand aan Terhole. „Ik woon nu tien jaar in het dorp en dat bevalt meer dan uitstekend." Ze krijgt bijval van Marjolein van der Klooster. Zij is van de over kant, om precies te zijn van Lewe- dorp, maar al dertien jaar een te vreden inwoonster van Terhole. En dat mag iedereen weten. „We willen laten zien dat het de moeite waard is om in Terhole te wonen en dat het een dorp is met veel ac tiviteiten." Vandaar de initiatiefgroep Hart voor Terhole, met een stevige knip oog naar Hart van Terhole, het ver nieuwde dorpscentrum dat onge veer twee jaar geleden geopend werd. Petra de Braai: „Daar zijn al lerlei voorzieningen voor jong en oud. Als je ziet hoeveel gebruik ge- Links Petra de Braai met tweeling Ann en Kaat. Naast haar Marjolein van der Klooster. Al jaren wonen ze in Terhole waar het verenigingsle ven bruist. foto Mark Neelemans maakt wordt van die voorzienin gen, weet je dat Terhole leeft." Ze willen geen concurrent zijn van de Dorpsraad of de Stichting Dorpsfeest Terhole. „Integendeel", zeggen Petra en Marjolein. „In Hart voor Terhole zitten mensen van de Dorpsraad, verschillende verenigingen en van de medezeg genschapsraad van basisschool Ter- vliet Wé willen met iedereen over leggen, samen kijken naar het ver leden en de toekomst." Hart voor Terhole is er voor alle in woners, benadrukken Petra en Marjolein. „We willen Terhole een gezicht geven. We hopen dat de mensen hun verhaal vertellen. Dat het fijn wonen is in dit dorp waar tal van verenigingen actief zijn. De mensen mogen best trots zijn op Terhole." Basisschool Tervliet is het fundament voor het eerste pro ject van Hart voor Terhole. „Die school is uitermate belangrijk voor het dorp. Dit jaar is er 150 jaar on derwijs in Terhole. Een mooie aan leiding om in september tijdens het dorpsfeest eens terug te kijken, maar ook naar de toekomst. We hopen dat mensen vertellen wat voor invloed de school heeft op het dorp en dat die school niet mag verdwijnen." Misschien kan Terhole wel uit groeien tot een voorbeelddorp in Zeeuws-Vlaanderen, meent Petra de Braai. „Waarom niet? De afgelo pen tijd zijn er drie huizen ver kocht aan Vlamingen. Mét kinde ren. Dat komt Terhole alleen maar ten goede. We willen vertellen wat er leeft in het dorp, dat er veel meer is dan het verhaal over krimp. Wij willen ook andere ver halen laten horen." AXEL Aannemer H4A doet onderhoud golfterrein De afdeling Groen van aannemings bedrijf H4A heeft een overeen komst gesloten met golfvereniging De Woeste Kop voor het onder houd van het golfterrein in Axel. Het contract heeft een duur van 5,5 jaar. Het onderhoud werd tot nu toe gedaan door het greenkeepers- team van de vereniging. Regelma tig staken H4A-medewerkers een handje toe. Het team en het materi eel is overgenomen door H4A. TERNEUZEN Concert organist Eilander in Grote Kerk Organist Peter Eilander geeft vrij dagavond een concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Het begint om 20.00 uur. Hij speelt werken van Asma, Guilmant, Widor en Bier- ling. Eilander is vaste organist in de Eben-Haëzerkerk te Apeldoorn. Hij concerteert veelvuldig in Neder land, maar deed dat ook in Ameri ka, Letland (Riga), Hongarije, Frankrijk, Engeland en Duitsland. BRESKENS Boterhamactie levert vierduizend euro op De boterhamactie die een kleine groep Bressiaanders hield tijdens de Moederdagmarkt, afgelopen voorjaar, is zondag tijdens de fees telijke Zondagmarkt succesvol afge sloten. De actie had 3750 euro opge leverd en daar kwam zondag nog 257 euro bij dankzij de verkoop (bij opbod) van een KiKa-beer. Dat ge beurde met medewerking van een aantal standwerkers. OOSTBURG Dansschool houdt vijfde Salsaparty Dansschool Step into Salsa houdt vrijdag voor de vijfde keer een Sal saparty in The Lane in Oostburg. De avond begint met een work shop voor beginners. In een uurtje leren de deelnemers de basisstap pen. Direct daarna, om 22.00 uur, begint het echte feest met salsa-dj TK en om 23.30 uur een Belgische surprise-salsa-act. Boorstelling zorgt voor verkeershinder Op de hoek van de Kleine Beesten markt en de Kreupelstraat worden, op de plaats van de voormalige Zoutziederij, appartementen ge bouwd. Woensdag worden daar voor funderingspalen geboord. In verband met de aan- en afvoer van de boorstelling is er die dag ver keershinder in de Hulster binnen stad. In de Kleine Bagij nestraat wordt woensdag ook een parkeer verbod ingesteld. TERNEUZEN AanZ-cursus Maak je eigen zomerrok Op initiatief van de welzijnskoepel AanZ wordt donderdag in Modeca fé Terneuzen in de Axelsestraat (106) een korte cursus 'Maak uw ei gen zomerrok' gehouden. De cur sus begint om 10.00 uur en duurt tot 14.00 uur. Cursisten kunnen hun eigen stof meenemen of die in het Modecafé kopen. Deelname kost 15 euro. Cursisten moeten wel zelf hun brood meebrengen. TERNEUZEN Excursies Saeftinghe en Zwarte Polder Bij bezoekerscentrum Saeftinghe in Emmadorp begint woensdagoch tend om 9.30 uur een excursie door het land van Saeftinghe. De tocht duurt drie uur. Woensdag middag is er een natuurexpeditie- middag in natuurspeeltuin De Boomhut in Terneuzen. Die begint om 14.00 uur. En om 19.30 uur start een tocht door de Zwarte Polder bij 't Gemaal in Nieuwvliet-Bad. PHILIPPINE Loes Simons schildert alleen maar mosselen Loes Simons uit Tilburg is verslin gerd aan mosselen. Ze eet zè niet al leen regelmatig in Philippine, ze maakt er ook schilderijen van. De laatste tijd deed ze dat als afstu deerproject aan de Kunstacademie in Arendonk (B). De schilderijen zijn zaterdag 7 en 14 en zondag 8 en 15 juli vanaf 14.00 uur te zien in De Schotse Hoek in Philippine. door Wout Bareman TERNEUZEN - Het bestuur van de ondememerskoepel Centrum Ma nagement Terneuzen (CM) vindt de huurverhoging, die de stichting Behoud Grote Kerk wil doorvoe ren, onacceptabel. Het CM betaalt al twaalf jaar onge veer 2700 euro per jaar voor onder dak in de kerk. Dat bedrag moet nu omhoog naar om en nabij 4500 euro. „Dat geld hebben we domweg niet", zegt CM-voorzitter Marlies Oggel. „We zijn niet onwil lig, maar het moet wel kunnen." CM werkt nu een tegenvoorstel uit. Daarbij wordt ook een jurist betrokken. Het CM-bestuur vindt immers dat er door de jaren heen rechten zijn opgebouwd. Komen de partijen er niet uit, dan zou een juridische procedure kunnen vol gen. Maar zover is het zeker nog niet. Voorzitter Cor Verlinde van de stichting Behoud Grote kerk zit naar eigen zeggen helemaal niet te wachten op een conflict. Hij wil het ook zeker niet op de spits drij ven. Verlinde: „We willen de za ken alleen stroomlijnen. Dat is in gegeven door het feit dat naast CM en Omroep Terneuzen nu ook de VW-Zeeuws-Vlaanderen zich in de kerk heeft gevestigd. Met de om roep en de VW zijn huurprijzen afgesproken. Dat willen we nu ook met het CM. Maar dat stribbelt te gen. Hun goed recht natuurlijk, maar uiteindelijk zullen we toch tot een vergelijk moeten komen. En komen we er niet uit, tja, dan stopt het." Volgens Marlies Oggel werd sinds 2001, toen coördinator Bram Stof fels zich namens CM in de kerk in de Noordstraat vestigde, jaarlijks een huurbedrag betaald. Daar kwa men nog servicekosten bij. De huur is al die jaren niet verhoogd. Het stond bovendien niet allemaal uitgebreid op papier. Verlinde wil daar nu verandering in brengen. „Eerlijk gezegd was er altijd sprake van een bijdrage in de jaarlijkse las ten. We mochten aanvankelijk geen huur vragen, dus werd het zo opgelost. Nu is dat anders en wil len we één lijn trekken voor alle huurders. Het is ook een kwestie van de kerk overeind houden." Behoud Grote Kerk wil overigens, benadrukt Verlinde nogmaals, he lemaal niet af van het CM. „Want wij streven naar een zo breed mo gelijk gebruik van de kerk. De om roep, de VW en CM, exposities, bijeenkomsten en wat verder maar mogelijk is. Een dergelijke maat schappelijke functie staat ons als bestuur voor ogen. Ja, daar hoort ook het CM bij." door Wout Bareman CADZAND-BAD - Het Strandhotel en hotel-café-restaurant De Bran ding in Cadzand-Bad gaan uitbrei den. Dat gebeurt in het kader van het Ontwikkelingsplan voor de badplaats. Vandaag ondertekenen de gemeente Sluis en projectont wikkelaar Compagnie Het Zoute een samenwerkingsovereenkomst, die de uitwerking ven de plannen en vooral de procedures daarom heen moet bespoedigen. Het is voor het eerst dat Sluis voor een dergelijke (versnellende) aanpak kiest. De uitbreidingsplannen worden als één project uitgevoerd. Het plan van De Branding omvat de verwezenlijking van een apparte mentencomplex met een onder grondse ruimte voor berging én een aantal parkeerplaatsen. Het Strandhotel had al langer plan nen om het aantal hotelkamers uit te breiden en appartementen bij te bouwen, ook met ondergrondse parkeerruimte. De twee plannen worden verwezenlijkt in nauwe sa menwerking met Compagnie Het Zoute. Voor het gecombineerde project moet wel het bestemmings plan worden gewijzigd. De geza menlijke aanpak is zo goed als ze ker minder tijdrovend en ook veel simpeler. De gemeente noemt het samenwerkingsproject 'een belang rijke schakel in de ontwikkelingen van de badplaats' en een flinke stap op weg naar 'een stijlvolle badplaats, waar genieten het hoofddoel is'. Het is ook onder deel van de metamorfose van het Duinplein. De samenwerkingsover eenkomst wordt vanmiddag gete kend in Pure C, onderdeel van het Strandhotel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53