zeeland 121 Kosten dijkversterking toch voor waterschap &IUMMER Kat met buks beschoten in Goes 1 ALLE PULLS, if VESTEN EN SWEATERS €59,00 A dinsdag 3 juli 2012 B door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Zeeland moet toch op draaien voor de hogere kosten voor de versterking van dijken. Staatssecretaris Joop Atsma (Infra structuur) vindt dat waterschap Scheldestromen de miljoenen eu ro's die het extra kwijt, is niet moet verhalen op de Zeeuwen maar moet betalen door zelf te be zuinigen. Dat schrijft Atsma aan de Tweede Kamer. Vanaf 2014 zal de aanleg en versterking van primaire water keringen voor de helft worden be taald door het Rijk en voor de helft door de waterschappen. Dat vloeit voort uit afspraken die vorig jaar zijn gemaakt. Nu betaalt het Rijk nog alle kosten. De water schappen dragen in 2014 131 mil joen euro bij aan de bescherming tegen hoog water. Vanaf 2015 gaat het om 181 miljoen euro per jaar. Het grootste deel van de kosten wordt evenredig verdeeld over alle waterschappen, zodat provincies met veel dijken niet de dupe wor den. De overige tien procent komt wel voor rekening van het water schap waar de dijkversterking plaatsvindt. Zeeland heeft met 525 kilometer dijk en duin veel primai re waterkeringen. Waterschap Scheldestromen en de provincie willen dat alle kosten evenredig worden verdeeld. Dat zit er niet in. Atsma heeft -de gevolgen van de nieuwe kostenverdeling op een rij laten zetten. Daaruit blijkt dat als Scheldestromen de lasten zou doorberekenen, Zeeuwen met een koophuis tussen de 17 (huis van twee ton) en 37 euro per jaar (huis van zes ton) meer moeten betalen. Atsma benadrukte maandag in de Tweede Kamer dat de waterschap pen de hogere kosten moeten com penseren door zelf te bezuinigen. GOES - In de omgeving van de 's Heer Hendrikskinderendijk in Goes is twee weken geleden een kat beschoten met een buks. De ei genaar van de kat heeft daar afgelo pen zondag aangifte van gedaan. Het dier werd op veertien of vijf tien juni geraakt door een kogel. Omdat de kat brandwonden op liep, vermoedt men dat hij van kor te afstand is beschoten. De kat is inmiddels door de dieren arts geopereerd en maakt het vol gens een woordvoerster van de po litie goed. De politie vraagt getui gen of mensen die eenzelfde soort ervaring hebben gehad in die buurt zich te melden. tvu.it 10,-/nrwd, Gratis 'Opnemen' Pakket tw.v. 5r /mnd Gratis thuis live tv op je laptop en tablet Nu de eerste 3 maanden 35,-/mnd Schoven vlas bij Philippine in Zeeuws Vlaanderen. archieffoto Peter Nicolaï k Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7,4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl W: www.sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 Va, 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17.30 u geopend [PER STUK]

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49