Onderzoek naar sterfte zeehonden BEVELANDEN/THOLEN Hup Humanitas N-Beveland goed aan telefoon aangehouden a,manak .T.re.da.c!e!r.",! Tour DINSDAG 3 juli 2012 17 Luchtfoto's vanaf de grond 18 en 19 Zeehondencrèche Lenie 't Hart vermoedt verband met sterfte in Finland door Melita Lanting SCHARENDIJKE - Zeehondencrèche Lenie 't Hart uit Pieterburen doet onderzoek naar de grote sterfte on der volwassen grijze zeehonden in de Grevelingen. De afgelopen tijd zijn in het gebied ongeveer twin tig dode zeehonden gevonden en dat is volgens Lenie 't Hart ex treem veel. „Dat is zeker niet normaal", zegt 't Hart. „Er was een zandbank, daar lagen altijd tien exemplaren en die zijn allemaal weg." De sterfte is een raadsel, maar Lenie 't Hart ver moedt dat er wel wat meer aan de hand is dan een toevallige piek in sterfte. „In de natuur sterven na tuurlijk altijd wel dieren, maar dit is teveel tegelijk.". Volgens 't Hart zou er bijvoorbeeld sprake kun nen zijn van gifstoffen waar de die ren dood aan gaan, maar dat is nog niet bewezen. Daarvoor wordt nu wetenschappe lijk onderzoek uitgevoerd op de dode'dieren. „We gaan volgende week weer een paar secties uitvoe ren", zegt 't Hart. De Grevelingen is niet de enige plek waar plotseling extreem veel zeehonden dood gaan. In Finland is ook een grote sterfte onder zee honden. „Daar gaat het alleen om jonge dieren, niet zoals in de Gre velingen de volwassen exempla ren." Onderzoekers gaan nu de ge gevens vergelijken van de dode die ren in Finland met die van de do de dieren in de Grevelingen. Wan neer er duidelijkheid komt over de oorzaak valt volgens 't Hart nog niet te zeggen. „Tja, het zijn weten schappers hé?" De Partij voor de Dieren heeft in mei al kamervragen gesteld over de zeehondensterfte in de Greve lingen. De partij wil weten van staatssecretaris Henk Bleker of er onderzoek gedaan wordt naar de doodsoorzaak. Bleker heeft onlangs laten weten dat de beantwoording nog evên op zich laat wachten omdat meer informatie ingewonnen moet wor den. De partij voor de Dieren maakt zich niet alleen zorgen over de sterfte van grijze zeehonden in de Grevelingen. De partij plaatst ook grote vraagtekens bij de sterfte van bruinvissen en zeehonden in de Noordzee. De partij voor de Die ren vermoedt dat visnetten hier een belangrijke oorzaak zouden kunnen zijn. Veel aangespoelde zeezoogdieren hebben ernstige ver minkingen. KAMPERLAND - Dertig kinderen uit het hele Ze nemen deel aan de Kindervakantiekampen land gehouden en zijn bedoeld voor kinderen tienjarigen knokte maandag dapper tegen de land vermaakten zich maandag in het Veerse van Humanitas, de organisatie die mensen op die met hulpverlening te maken hebben of toch straffe bries om de zeilen omhoog te krij- Meer met windsurflessen en kayakken bij Ro- allerlei gebieden ondersteuning geeft. De kin- die door thuisomstandigheden anders niet gen. De watertemperatuur viel mee: een goe- ha Watersportcentrum in Kamperland. dervakantiekampen worden door het hele met vakantie kunnen. De groep zeven- tot vijf- de 18 graden Celsius, foto Ronald den Dekker WISSENKERKE - De Noord-Beve- landers zijn complimenteus over de telefonische dienstverlening van hun gemeente. Onderzoeksbureau TNS NIPO ging bij zeventig gemeenten na hoe tevreden de burgers waren over de telefonische contacten met de gemeentelijke organisatie in op dracht van Benchmarking Pu- bliekszaken. De Noord-Bevelanders gaven een score van 7,9 punten. Gemiddeld haalden de gemeenten een 7,4. Bij de dienstverlening aan de balie moet Noord-Beveland de gemeen ten Teylingen en Deventer voor la ten gaan met een 8,1; zelf haalde de gemeente aan de balie een 8. Het gemiddelde was hier 7,8. Gemeenten besteden sinds dit jaar aandacht aan de 'menselijke kant' van de dienstverlening. De facto ren gastvrijheid en vakmanschap blijken daarbij doorslaggevend voor het oordeel van de burger. voor bedreiging De politie heeft maandag rond 16.30 uur in de Van de Spiegelstraat in Goes een zi-jarige Vlissinger aan gehouden. Hij wordt ervan ver dacht bij het station een hem onbe kende vrouw te hebben bedreigd en in haar gezicht te hebben ge spuugd. Hij zou samen zijn ge weest met een vrouw die ook door hem werd bespuugd. Hij is overge bracht naar het politiebureau. De Tour de France en meer nog de tourtoto is voor sommige lieden hét hoogtepunt van het jaar. Bij de toto die in het Middelburgse kantoor is uitgeschreven hoort ook een dagelijk se quizvraag. Vraag 1 was in de vorm van een rebus. Het eerste plaat je toonde een 'plankende' man, de tweede het vaandel van harmonie D.E.S. en op het derde plaatje waren de kandidates van de Miss France verkiezing in galajurk te zien. De oplossing: La Planche des Belles Filles - een etappeplaats - wekte gro te verontwaardiging bij een van de deelnemers. „Maar dat is Frans en dat spreek ik niet." Tour, etappe, coureur, demarrage, col. Het wordt voor hem nog een hele toer om de Tour (Ronde) te volgen. U&ÜMAM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45