5 streekproducten Vooruitblik dinsdag 3 juli 2012 VEERE Historische markt, met paarden be- 3 slaan, schilderen, kant klossen, man den vlechten en stoelen biezen, scha renslijper, wol spinnen, droogbloe menkunst, graveren in koper, boek- sierkunst en er worden ook schapen geschoren. Locatie: Markt Veere. Kunstmarkt. Aquarellen, acryl- olieverfschilderijen, etsen en handgeschept papier van atelier28. Koornmarkt, 10.00 - 17.00 uur. Stadswandeling met Anna van Borsele. Anna van Borsele, vrouwe van Veere (in Middeleeuw se kleding), neemt je mee voor een wandeling door het schilderachtige middeleeuwse stadje met haar gi gantische kerk, haar ommuurde tuinen en haar haven. Onderweg breng je een bezoek aan een museum over de Schotse wolhandel, dat is ondergebracht in twee koopmanshuizen aan de Kaai. In dit museum (De Schotse Huizen) vind je ingerichte stijlkamers, streekdrachten en de originele beelden van de Van Borseles uit de 16de eeuw, die eens de gevel van het stadhuis sierden. Deelname kost 8,00 euro per per soon voor volwassenen en 4,00 euro per persoon voor kinderen t/m 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (inclusief VW Ouddorp aan Zee) of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Iedere dinsdag in juli en augustus, 13.30 - 15,00 uur. VW Veere, Oudestraat (bij de Grote Kerk). VLISSINGEN Stadswandeling. Vlissingen is havens, zee, loodsboten en boulevards. Michiel de Ruyter overziet dit alles op het Keizersbolwerk. Maar waar woonde Michiel de Ruyter eigenlijk en welke keizer bouwde het Keizers bolwerk? En klom Michiel de Ruyter als kleine jongen echt in de kerktoren van de Jacobskerk? En waarom staan die appartementsgebouwen scheef? Met een stadsgids maakt u een wandeling door heden en verle den van Vlissingen. U hoort verhalen over het rijke verleden in de tijd van de Verenigde Oost-Indische Compagnie, de VOC en de West-Indische Compagnie, de WIC. Over de strijd en oorlogen om deze stad en over de ontwikkelingen die de stad de laatste tiental len jaren doormaakt. Iedere dinsdag en donderdag (t/m 13 september). Aanvang: 11.30 uur en 14.00 uur. Duur: 1,5 uur. Deel name: 2,- euro p.p. (kinderen t/m 18 jr. gratis). Kaarten: WV, Spuistraat 46. Tel 0118-715320. WESTENSCHOUWEN Geuren uit het bos. De appelgeurvan de egelantier, de geur van de balsempopulier, de dennengeur, de ty pische geur van de bast van de amerikaanse vogel kers, de kamperfoelie, de meidoorn, de vlier, de robi- nia, de liguster, zomaar wat geuren uit het bos. Ruik jij ze ook? Herken je ze? Ga op zoek op de skelter, groepen tot 22 personen mogelijk. Start vanaf 11.00 uur, de gehele dag door. Natuurinformatiepunt/- trampolinecentrum Westerschouwen, op het grote P-terrein bij de rotonde in Westenschouwen. Info: 0111-652721 jantrampoline@zeelandnet.nl www.jantrampoline.nl Excursie Boswachterij Westerschou wen. Staatsbosbeheer organiseert 4 wandelingen onder leiding van een natuurgids. De tochten gaan over smalle zandpaadjes waar bijna nie mand komt en langs stekelig struik gewas. Stevige kleding is gewenst. De boswachterij is tussen 1921 en 1942 aangeplant met dennenbomen om het verstuiven van de duinen tegen te gaan. Nu gaan houtproductie en recreatie sa men. Vertrek: vanuit de Excursieschuur aan de hoofdin gang, boswachterij, Kraaijensteinweg 140. Aanvang 19.00 - 21.00 uur. De hond mag aangelijnd mee. Aan melden en reserveren: VW Schouwen-Duiveland, Kan toor Burgh-Haamstede, Noordstraat 45a, of via 0900-20 20 233, en bij de gids ter plaatse. ZIERIKZEE Stadswandeling. De stad is in de 10e eeuw ontstaan aan de rivier de Ee. Handel, nijverheid en visserij bracht de stad rijkdom, welvaart en schoonheid. Hier door had Zierikzee reeds in het begin van de 15e eeuw een belangwekkend silhouet met muren, poor ten, kerken, toren en molens. Met een gids bekijk je Zierikzee waarbij je vele monumenten ziet. Tijdens de ze wandeling verrast de gids je met een bezoek aan een monument. Na afloop krijg je op vertoon van je voucher 50% korting op het beklimmen van de Dikke Toren. Kaarten a 5,75 euro zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (incl. Ouddorp aan Zee) of direct on line via het tabblad 'E-tickets'. VW, Nieuwe Haven 7. Seniorenfietstocht. Deze tocht van 25 kilometer gaat naar omgeving Dreischor. Aanvang 13.30 uur. Kosten 1 euro. Aanmel den is niet nodig. De doelstelling van het Comité Fiet sen senioren Schouwen-Duiveland is het organiseren van fietstochten voor alle 50-plussers. Dit om li chaamsbeweging te bevorderen en tevens vanwege de sociale contacten. Sportpark 'Den Hoge Blok', Lan ge Blokweg 31, Zierikzee. www.wtenhaaf.nl/fietsclub Kijk voor de volledige agenda op www.wvzeeland.nl. Daar kunt u ook evenementen toevoegen. WOENSDAG 4 JULI KAMPERLAND Dagtocht Kamperland-Zierikzee. De Oosterschelde, Nederlands duurst beveiligde natuurgebied, wordt ontsloten door de Zeelandbrug, de langste brug van Nederland en de Stormvloedkering. De kapi tein vertelt u over dit natuurgebied, en de omlig gende dorpen en gebieden. Met een beetje geluk zien we tijdens deze vaartocht zeehonden. Het is ook mogelijk dat we een deel van deze tocht wor den vergezeld door meespringende bruinvissen. Vertrek vanuit de Roompot Marina Sophiahaven, Kamperland, aan de Oosterschelde. U arriveert om ongeveer 12.30 uur in Zierikzee. Hier heeft u de ge legenheid rond te wandelen en te genieten van de ze prachtige monumentenstad. Op woensdag is het snuffelmarkt in Zierikzee of u kunt een van de vele musea bezoeken. De flets kan gratis mee aan boord. Volwassenen: retour 15,- euro, enkele reis 11,- euro. Kinderen 4 t/m 11 jaar: retour 11,- eu ro, enkele reis 7,50 euro. Kaarten verkrijgbaar bij VW-kantoren op Walcheren en Noord Beveland, bij diverse Roompotattracties en aan boord van Fri- sia Rondvaartboot. NIEUW-NAMEN Tocht door het Vedronken Land van Saeftinghe. Een tocht door dit natuurgebied is een unieke erva ring. Saeftinghe ligt aan de buitenkant van de dijk, en bestaat uit schorren en slikken. Diepe geulen doorsnijden het gebied. In dit uitgestrekte Zeeuw se oerlandschap leven duizenden vogels. De plan ten zijn geheel aangepast aan het zoute water dat zij iedere vloed over zich heen krijgen. De tocht duurt ca. 3 uur en is niet geschikt voor kinderen on der 10 jaar, mensen die niet al te gezond of slecht ter been of zwanger zijn. Zorg voor droge kleding voor na de tocht. Kniehoge laarzen zijn aan te ra den. Deelname: 6,- euro p.p., kinderen tot 16 jaar 3,- euro. Gratis voor donateurs van Het Zeeuwse Landschap en hun huisgenoten op vertoon van de donateurspas. Aanmelden: verplicht, bij het bezoe kerscentrum 0114-633110 of bij bcsaeftinghe@hetzeeuwselandschap.nl Locatie: Emmaweg 4, Nieuw-Namen. Deze excursie vindt wekelijks plaats, dus in de zo mervakantie ook op 1118 en 25 juli en 18,15, 22 en 29 augustus. STROODORP Ezelwandelingen Noord-Beveland.. Stichting Ezelspoor houdt woensdag van 13.30 tot 16.00 uur en elke zaterdag van 10.00 tot 12.30 uur een grote ezelwandeling met zes bijzondere en mooie ezels. Vooraf aanmelden verplicht op 0113-372830 of 06-28888087. Prijs 15,00 euro voor kinderen vanaf 4. Volwassenen 19,50 euro. Meerprijs picknick 7,50 voor kinderen tot 12 jaar en vanaf 12 jaar 10,00 euro p.p. Tot 4 jaar gratis. den gemaakt. „Dat komt omdat de koeien gras eten dat groeit op Zeeuwse klei. In de winter krijgen ze voer dat zeifis verbouwd." Toch is één kaas 'Zeeuwser' dan de rest: de Zeeuwse knopkaas. „In deze kaas zitten zee kraal en lamsoor verwerkt uit Wolphaarts- dijk", zegt Stevens terwijl ze de kaas laat zien. „We persen de kazen in de vorm van een Zeeuwse knop en stoppen ze in een mooi doosje. Leuk om cadeau te doen." Maar er is meer. In de rekken liggen verschil lende soorten brood, dat wordt gemalen van de tarwe, spelt en rogge die Schellach zelf ver bouwd. „Het wordt gemalen in Biggekerke. De bakker maakt het brood, wij krijgen het terug en verkopen het." Een product van ei gen verbouwde ingrediënten dus. Dat maakt het volgens Stevens zo leuk. „We zijn van het begin tot het eind betrokken bij de produc ten die we zelf maken. We weten wat er ge beurt en proberen het verder te ontwikke len." Mocht je er geen genoeg krijgen, dan kun je op het terras ernaast nog een beker karne melk drinken. Zelfgemaakt natuurlijk. www.schellach.nl De Zeeuwse knopkaas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41