4l 2012 Agenda Gewoon Zeeuws dinsdag 3 juli 2012 DINSDAG 3 JULI BIERVLIET Rondleiding. Elke dinsdag om 14.00 uur in juli en au gustus zijn er rondleidingen in Biervliet. Deze begin nen vanaf de Maguette (Kerkstraat 4 Biervliet). Aange daan worden de beide kerken, de molen, het stand beeld van Willem Beukelszoon en de oude zeesluis. Centraal zijn de gebrandschilderde ramen in de her vormde kerk en de maquette van Biervliet,die een his torische ontwikkeling van het stadje sinds de middel eeuwen weergeeft. Deelname is gratis, maar een vrij willige bijdrage wordt op prijs gesteld. BURGHSLUIS Natuurvaartocht. Rondvaart op het National park de Oosterschelde dit deel heeft een rijke historie en een prachtige gevarieerde flora en fauna. Er vaart een pro fessionele gids mee die vertelt wat u op dat moment in het gebied zoal ziet. Van 10.30 - 13.00 uur. Prijs vol wassenen 15.00 euro en kinderen 4 t/m 12 jaar 10.00 euro per persoon. Toegankelijk voor rolstoelen, Kaartverkoop VW Schouwen-Duiveland, via 0900-2020233 en aan boord. COLIJNSPLAAT 1 Excursie natuurgebied Morgenland. Landbouwer Rinus de Regt uit Colijns- plaat geeft rondleidingen door het na tuurgebied Morgenland. In een wan deling neemt hij u als bezoeker mee door de inlagen, over de dijken langs de kust van de Oosterschelde. U hoort anekdotes uit het verleden, maakt kennis met het veenmos rietland, de mozaïeke zeewering, het drijvend vogeleiland en de roestvrijsta len zwembadtrap. Een verhaal over vernieuwing, na tuur, mensen en morgen. Zorg voor stevig schoeisel en all-weather kleding. Iedere dinsdag- en donderdag avond in juli en augustus. Duur: 1,5 uur. Auto parke ren op de parkeerplaats. Vogelkijkhut, Noordlange- weg/Westzeedijk 1. Tel: 0113-695278 06-25180623. DOMBURG Tennis by the sea. Recreatief avondtoernooi. U be hoeft zich niet vooraf voor deze avonden op te ge ven. De kosten zijn 5 euro per persoon. Bij dit bedrag van 2 consumpties inbegrepen. Tennispark De Kikker- pit, J.W.Schuurmanstraat 129A, Domburg. MIDDELBURG Rondleiding Abdij. De Abdij werd omstreeks 1100 gesticht door Monni ken uit Vlaanderen. Het complex is nu, met uitzonde ring van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zeeland. De rondleiding start met een bezoek aan de wandtapijtenzaal van het Zeeuws Museum, wat in het Abdijcomplex gevestigd is. U ziet onder meer de Statenzaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idyllische kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele complex. De rondleiding Abdijcomplex wordt elke dinsdag en donderdag gehouden (t/m 27 september) van 11.15 tot 12.45 uur. De rondleiding start in de hal van het Zeeuws Museum (gevestigd in het Abdijcomplex). Kaarten verkrijgbaar bij alle Zeeuwse WV's (inclusief VW Ouddorp aan Zee), het Zeeuws Museum of di rect online via het tabblad 'E-tickets'. OOSTKAPELLE Beklimmen van de kerktoren van de dorpskerk met bezoek aan de Oudheidskamer. Elke dinsdag en vrij dag van 19.00 tot 20.00 uur. Entree: volwassenen 1,50 euro en kinderen 0,50 euro. Korren en zeeschuimen. Op de grens van water en land leeft meer dan ieder een denkt. Het is niet alleen zand tussen je tenen wat je voelt! Met respect voor het bodemleven wordt het verborgen leven door middel van een kor (sleepnet) zichtbaar gemaakt. Een handdoek en waterschoenen zijn nodig voor deze activiteit. Maximaal 25 deelne mers. Deelname: 3,- p.p. Om teleurstelling te voorko men tijdig aanmelden. Bij voorkeur via e-mail reserveringen@terramaris.nl. Vertrek vanaf museum Terra Maris. RETRANCHEMENT Ervaar de boerderij met hart, hoofd en gevoel. Met uitleg over de melkrobot en het dagelijkse leven van de koeien en kalfjes, panoramazolder en het proeven van een stukje kaas. Dinsdag 11:00 - 13:00 uur; woensdag 11:00 - 13:00 uur; donderdag 11:00 - 13:00 uur. De rondleidingen starten om 11.00 uur, zorg dat u op tijd aanwezig bent. Melkveehouderij De Blauwe Hoeve, Braamdijk 21, Ret- ranchement. Info: 0117-420400 deblauwe- hoeve@deblauwehoeve.nl www.deblauwehoeve.nl SLUIS 2 Stadswandeling. Onze stadsgids laat zien dat Sluis niet alleen een gezellig winkelstadje is, maar ook een rijke historie heeft. Men maakt kennis met Napoleon, De Dikke van Dale, de klokkenist Jantje van Sluis en natuurlijk Prins Maurits. Vertrek om 10.30 uur vanaf het VW-Kantoor in Sluis, St. Annastraat 15. Duur circa 2 uur. Prijs 4,00 euro per persoon. Vooraf reserveren via telefoonnummer 0117-461700 of aan de balie van VW Sluis. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl Anna van Borsele leidt rond door Veere Kalfjes bij kaasboerderij Schellach. foto Mechteld Jansen door Karen Hagen Zeeuwse knopkaas, Zeeuwse roomboter en speltbrood: als je de winkel bij kaasboerderij Schel lach binnenstapt, waan je je in een ware boerensupermarkt voor streek producten. „We proberen het echt Zeeuws te houden wat de producten betreft. We verkopen onder meer appelsap, bier, stoof- peertjes, yoghurt, mosterd en water. Alle maal geproduceerd in Zeeland", zegt Anni- ka Stevens. Ze werkt al vijftien jaar als verkoopster bij het familiebedrijf dat nu door Els Mesu, haar twee zussen en zoon wordt geleid. De boerderij ligt net buiten de bebouwde kom in Middelburg. Schellach is een bekend verkooppunt van streekproducten, maar produceert zelf ook. Stevens: „De kaas, karnemelk en roombo ter maken we zelf. We hebben zo'n tachtig melkkoeien." In de winkel worden dertig soorten kaas verkocht. Volgens de verkoop ster proefje dat het Zeeuwse kazen zijn, hoewel ze wel op de Goudse manier wor-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40